Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Daň z nemovitosti
#76

madite Napsal(a):Zdravim spolubydlíci Smile
Tady jsou pozemky pro zápis do daně z nemovitosti pro pozemek 162/280 neboli budova B2Smile pozemek 162/280 se nevyplňuje

162/235 - 7441
162/330 - 24
162/332 - 20
162/333 - 165
162/340 - 52
162/347 - 9
162/349 - 9
162/352 - 69
162/354 - 76
162/355 - 18
162/357 - 52
162/361 - 11
162/363 - 11
162/368 - 11
162/370 - 11
162/373 - 30
162/376 - 54
162/379 - 448
162/383 - 8
162/384 - 9
162/385 - 5
162/406 - 340
162/408 - 158
162/410 - 251
162/412 - 300
167/11 - 29
167/15 - 173
162/372 - 12
162/375 - 63
162/388 - 4
162/391 - 50
-------------------------------
celkem m2-----9913

2 pozemky napsaný ve smlouvě se prý nevyplňují


210) 9913
215) sazba daně 0.20
217) daň za okrou. 1983
221) čitatel (můj podíl) 341
jmenovatel 190359
222) daň 4 (217 krát 221 čitatel děleno jmenovatelem)( zaokrouhleně)
223) koeficient 5
224) DAŇ 20

takhle to vychází u mě u vás bude akorát jiný čitatel Smile

což znamená automaticky 50kč za pozemky, paní na úřadě byla strašně ochotná, prý ani oni to tam nemají ale pak mi to po 20 minutách vyhledala aniž by musela a říkala že máme mizerně sepsané smlouvy, že kdyby nám to tam finep nedal tak to nemusíme vyplňovat Smile


tak a teď byt Smile

309) výměra bytu - 34.1 ( není napsáno že se má zaokrouhlovat až později)
310) koeficient - 1.2
311) základ zaokrouhleně - 41
312) základ sazby daně - 2
315) koeficient - 5
317) daň - 410 (311 krát 312 krát 315)



322) daň 410

dohromady platim 460 kč


veškeré rady a připomínky jsou vítány Smile

Ahojky, jeste tam mas spatne koeficient u pozemku na radku 223, mistni koeficient nema Praha stanoven, tj. vysledna dan u pozemku mas mit 4 Kc....respektive je to asi jedno, protoze stejne vsichni musime za pozemek zaplatit 50 Kc, coz mi prijde jako pekny nesmysl a vubec se mi to nelibiSad

A co si myslite u toho pozemku, na kterem stoji budova. Sice se z toho nebude platit dan, protoze je cely zastavemy, ale nemelo by se to tam aspon uvest, kdyz to mame ve vypisu z katastru? My to tam tedy dali, ze pozemek E a ze je cely zastaveny, tak dan = nula.
Odpovědět
#77

hele ptal se někdo na fin uřade, jak je to s tou dani z pozemku. Nám opravdu vyšla daň nějak kolem 15.- ale automaticky do formuláře skočilo 50.-????
Př. pro budovu A , vychází tato daň společně cca 2000.- = 10.- na jednotku, ale když to dáváme každý zvlášť skočí tam 50.- na jednotku.

Máte někdo jiné informace?
Odpovědět
#78

blueorange : děkuji to jsem si ani neuvědomila....zastavěné budovi se vůbec nezapisují, protože se znich neplatí daň jakmile jí tam napíšete tak se z toho platí Smile
prostě minimum 50 a konec šlus šmitec

PS: ale je zajímavé že když jsem to tak vyplnila do daňového portálu tak mi to neřeklo že to tam nemá být, tak na co to potom mají to fakt nevím Smile
Odpovědět
#79

Není problém to tam zapsat, akorát se ta zastavěná plocha nepočítá do základu. Já jsem tam tu zastavěnou plochu třeba uvedl ale daň z ní samozřejmě nepočítám.



madite Napsal(a):blueorange : děkuji to jsem si ani neuvědomila....zastavěné budovi se vůbec nezapisují, protože se znich neplatí daň jakmile jí tam napíšete tak se z toho platí Smile
prostě minimum 50 a konec šlus šmitec

PS: ale je zajímavé že když jsem to tak vyplnila do daňového portálu tak mi to neřeklo že to tam nemá být, tak na co to potom mají to fakt nevím Smile
Odpovědět
#80

Já si také myslím, že pokud je uvedeno, že je celý ten pozemek zastavěný, tak se z toho daň neplatí.
Odpovědět
#81

ne neplatí je to i v poučkách, ale hlavně mi to řekla paní na úřadě, protože z toho se daň odvede už vlastně v dani za nemovitost a i část daně z pozemku, proč to platit dvakrát Smile schválně jestli jste si u daně za pozemek všimli, že to sedí cca s velikostí, balkónu, teras...atd s vyjímkou vnitrobloku, chodníku atd Smile
Odpovědět
#82

Zdravím,

při vyplňování daňového přiznání jsem narazil na problém ohledně garážového stání. Mám garážové stání v 2.PP budovy A, ve smlouvě ho mám definované jako podíl nebytové jednotky 2729/907. Bohužel nikde nemohu najít výměru této jednotky.

Můžete mi někdo poradit? Ve fóru se ještě diskutovala možnost podat společné daňové přiznání za společné prostory, ale asi to nedopadlo a podáváme přiznání každý za svůj podíl.

Díky za odpověď.

Petr
Odpovědět
#83

Jednotka jde vyhledat na KN ale nevím jak ji přiznat do přiznání. Mám to úplně stejně jako ty. Rozměr by mě také zajímal.
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ Pak dej vyhledat jednotku.

petr Napsal(a):Zdravím,

při vyplňování daňového přiznání jsem narazil na problém ohledně garážového stání. Mám garážové stání v 2.PP budovy A, ve smlouvě ho mám definované jako podíl nebytové jednotky 2729/907. Bohužel nikde nemohu najít výměru této jednotky.

Můžete mi někdo poradit? Ve fóru se ještě diskutovala možnost podat společné daňové přiznání za společné prostory, ale asi to nedopadlo a podáváme přiznání každý za svůj podíl.

Díky za odpověď.

Petr
Odpovědět
#84

Podle me se z garaze nic neplati, protoze je za prve v podzemnim podlazi a za druhe neni nicim ohranicena.
Odpovědět
#85

Mimochodem Ricky, uz chapu ty tve tri predpisy plateb, to mas protoze mas na tyto prostory samostatne smlouvy, my to mame vsechno v jedne a tudiz nam vsem predpis prisel jen jeden.
Odpovědět
#86

fanosik Napsal(a):hele ptal se někdo na fin uřade, jak je to s tou dani z pozemku. Nám opravdu vyšla daň nějak kolem 15.- ale automaticky do formuláře skočilo 50.-????
Př. pro budovu A , vychází tato daň společně cca 2000.- = 10.- na jednotku, ale když to dáváme každý zvlášť skočí tam 50.- na jednotku.

Máte někdo jiné informace?



Dnes jsem byla na fin. úřadě a má se uvést skutečně vypočítaná daň z pozemku. Uvedené minimum ve výši 50 Kč mi z formuláře vyškrtli a doplnili skutečnou daň. Tak snad to takto pomůže.
Odpovědět
#87

Ahoj, můžu potvrdit, co píše Pella. Ptala jsem se na to úřednice na FÚ. Ten program na vyplnění formulářů je určitě velký pomocník, ale neznamená to, že je 100procentní.
Odpovědět
#88

Pella Napsal(a):
fanosik Napsal(a):hele ptal se někdo na fin uřade, jak je to s tou dani z pozemku. Nám opravdu vyšla daň nějak kolem 15.- ale automaticky do formuláře skočilo 50.-????
Př. pro budovu A , vychází tato daň společně cca 2000.- = 10.- na jednotku, ale když to dáváme každý zvlášť skočí tam 50.- na jednotku.

Máte někdo jiné informace?



Dnes jsem byla na fin. úřadě a má se uvést skutečně vypočítaná daň z pozemku. Uvedené minimum ve výši 50 Kč mi z formuláře vyškrtli a doplnili skutečnou daň. Tak snad to takto pomůže.

Ja to fakt nechapu. V pokynech je jasne napsano, ze dan z pozemku se plati v minimalni vysi 50 Kc. Tak proc to tam pisou, kdyz to pak opravuji? Ale v ceske statni sprave se clovek nesmi divit nicemu Smile My jsme priznani uz odevzdali a meli jsme tam 50 Kc. Tak doufam, ze nas kvuli tomu nebudou volat na FU, pac bych jim musela asi rict, ze radeji zaplatim tech cca 38 Kc navic, nez abych tam mela cestovat nebo posilat opravene priznani postou. Smile
Odpovědět
#89

Petra Napsal(a):
Pella Napsal(a):
fanosik Napsal(a):hele ptal se někdo na fin uřade, jak je to s tou dani z pozemku. Nám opravdu vyšla daň nějak kolem 15.- ale automaticky do formuláře skočilo 50.-????
Př. pro budovu A , vychází tato daň společně cca 2000.- = 10.- na jednotku, ale když to dáváme každý zvlášť skočí tam 50.- na jednotku.

Máte někdo jiné informace?



Dnes jsem byla na fin. úřadě a má se uvést skutečně vypočítaná daň z pozemku. Uvedené minimum ve výši 50 Kč mi z formuláře vyškrtli a doplnili skutečnou daň. Tak snad to takto pomůže.

Ja to fakt nechapu. V pokynech je jasne napsano, ze dan z pozemku se plati v minimalni vysi 50 Kc. Tak proc to tam pisou, kdyz to pak opravuji? Ale v ceske statni sprave se clovek nesmi divit nicemu Smile My jsme priznani uz odevzdali a meli jsme tam 50 Kc. Tak doufam, ze nas kvuli tomu nebudou volat na FU, pac bych jim musela asi rict, ze radeji zaplatim tech cca 38 Kc navic, nez abych tam mela cestovat nebo posilat opravene priznani postou. Smile


To mi taky nejde na rozum. My jsme si to prave take overovali v pokynech, kdyz nam to v tom formulari tak vyslo, tak jsme tam tech 50 Kc nechali. Ale jeste jsem to neposlala, tak to opravim.
Odpovědět
#90

Byl jsem se ptát na finančáku. Garáž v -2 se musí přiznat v oddíle III dani ze staveb jako list č. II. Dává se předmět daně V samostatný nebytový prostor užívaný jako garáž. Do pole 323 se musí napsat čitatel a jmenovatel a program to má vypočítat sám. Přesto mi stále to stále vázne na výpočtu metrů čtverečných garáže!?
Odpovědět
#91

Podle me se to parkovaci stani nedani, protoze je v podzemnim podlazi. Ani nepodleha evidenci v KN....viz odstavec z kupni smlouvy.

Odpovídající ideální spoluvlastnický podíl na společných částech „Budovy“ společných jen vlastníkům jednotek, ke kterým náleží právo parkování v těchto prostorách tak, jak jsou popsány v „Prohlášení vlastníka“, s výhradním právem parkovat na stání č. G1011/A1, typ O1, v 1. podzemním podlaží "Budovy" a stání č. G1012/A1, typ O1, v 1. podzemním podlaží "Budovy" (dále jen „garážové stání“), uvedený v příloze č. 4 dle plánku uvedeného v příloze č. 2 a s právem užívat k tomu určenou příjezdovou komunikaci v rozsahu 1052/65053 (Podíl nepodléhá evidenci v katastru nemovitostí)
Odpovědět
#92

Odlišují se 2 typy garážového stání v našem projektu:

V 1. p.p. se nedaní, je to garážové stání není uvedeno na LV jako nebyt. prostor (nelze separátně od bytu prodat)

v 2. p.p. jsou uvedeny jako samostatné nebytové prostory a proto podléhají dani
Odpovědět
#93

Blueorange Napsal(a):
Petra Napsal(a):
Pella Napsal(a):Dnes jsem byla na fin. úřadě a má se uvést skutečně vypočítaná daň z pozemku. Uvedené minimum ve výši 50 Kč mi z formuláře vyškrtli a doplnili skutečnou daň. Tak snad to takto pomůže.

Ja to fakt nechapu. V pokynech je jasne napsano, ze dan z pozemku se plati v minimalni vysi 50 Kc. Tak proc to tam pisou, kdyz to pak opravuji? Ale v ceske statni sprave se clovek nesmi divit nicemu Smile My jsme priznani uz odevzdali a meli jsme tam 50 Kc. Tak doufam, ze nas kvuli tomu nebudou volat na FU, pac bych jim musela asi rict, ze radeji zaplatim tech cca 38 Kc navic, nez abych tam mela cestovat nebo posilat opravene priznani postou. Smile


To mi taky nejde na rozum. My jsme si to prave take overovali v pokynech, kdyz nam to v tom formulari tak vyslo, tak jsme tam tech 50 Kc nechali. Ale jeste jsem to neposlala, tak to opravim.



Je to pravděpodobně z důvodu, že v pokynech je to rozděleno na

a) podání řádného daň. přiznání - a tam se celková daň z pozemků doplňuje dle skutečného výpočtu (součet na ř. 222/224 - tam není uvedena částka od 50 kč.

b) pro podání dílčího daň. přiznání se výsledná daň pokud výpočet nižší než 50 Kč uvede 50 Kč

A nyní by se mělo podávat řádné daň. přiznání.


Plus pro info, na fin. úřadě jsem byla požádána o přepsání celého přiznání protože jsem použila starší verzi tiskopisu, který jsem si stáhla z webu.
Odpovědět
#94

Pella Napsal(a):Plus pro info, na fin. úřadě jsem byla požádána o přepsání celého přiznání protože jsem použila starší verzi tiskopisu, který jsem si stáhla z webu.

Rozumím tomu správně tak, že odkazy na formuláře, které jsem uvedl na první stránce tohoto tématu odkazují na staré formuláře?
Odpovědět
#95

Vachmajstr Napsal(a):
Pella Napsal(a):Plus pro info, na fin. úřadě jsem byla požádána o přepsání celého přiznání protože jsem použila starší verzi tiskopisu, který jsem si stáhla z webu.

Rozumím tomu správně tak, že odkazy na formuláře, které jsem uvedl na první stránce tohoto tématu odkazují na staré formuláře?


Ano, z tohoto odkazu jsem formuláře použila. Ale domnívám se, že mne požádali o přepsání na nové verze formulářů, protože jsem tam byla osobně.
Odpovědět
#96

Pella Napsal(a):
Vachmajstr Napsal(a):
Pella Napsal(a):Plus pro info, na fin. úřadě jsem byla požádána o přepsání celého přiznání protože jsem použila starší verzi tiskopisu, který jsem si stáhla z webu.

Rozumím tomu správně tak, že odkazy na formuláře, které jsem uvedl na první stránce tohoto tématu odkazují na staré formuláře?


Ano, z tohoto odkazu jsem formuláře použila. Ale domnívám se, že mne požádali o přepsání na nové verze formulářů, protože jsem tam byla osobně.

Dostala jsme info, že se formuláře k 1.1.2011 měnily.
Odpovědět
#97

boze? to je informovanost ceskych uradu???? proc neexistuje web kde vsechny info aktualni koeficienty, formulare, Faq, ..... jednoduse najit? nechapu?????
Odpovědět
#98

Ja si porad nejsem jista, jak je to s temi 50 Kc u dane z pozemku. Cituji z pokynu:

"Činí-li celková daň z  pozemků u  poplatníka, který podává daňové přiznání za spoluvlastnický podíl na dani z  pozemku nebo mu je vyměřena daň ve výši spoluvlastnického podílu na dani z  pozemku z  moci úřední, v  obvodu územní působnosti jednoho správce daně méně než 50 Kč, je jeho daňová povinnost u  daně z  pozemků (tj. celková daň z  pozemků) 50 Kč"

Ja to chapu tak, ze se to tyka vsech priznani, nejen tech opravnych.

Asi se necham prekvapit, jestli se FU ozve nebo ne.
Odpovědět
#99

Ja jsem to take prave tak pochopila, ale kdyz tu vsichni rikaji, ze jim to na financaku skrtli a zapsali tu skutecne vypoctenou,....asi take nekam zavolam. Zkusim jiny FU, jestli to "holky" na praze 5 nerikaji blbeSmile
Odpovědět
#100

hehe zavolej nejakymu urednikovi at to mame na jistotu;-)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)