Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Daň z nemovitosti
#1

chtěla bych se zeptat už jste někdo zaplatil daň, nebo se to dělá až budou v katastru zapsaná jednotky a mi jako majitelé ( zatím to tam není )
Odpovědět
#2

Zdravím, domnívám, se, že daň z nemovitosti se bude hradit v roce 2011, k 31.01.2011 se musí podat daňové přiznání.
Odpovědět
#3

Dokud nejsi v KN jako vlastník, tak nemáš co platit. V každém případě bych počkal na začátek roku 2011 (k dani se přiznáváš do konce ledna za předchozí rok a pouze poprvé, pak už ti chodí každý rok jen složenky s aktuální výší daně k zaplacení) - třeba zase změní zákony a formuláře, tak ať zbytečně neplýtváme silami Smile.
Odpovědět
#4

o.k. díky taky jsem si myslela, že to tak bude nejlepší, ale radši jsem se zeptala Big Grin
Odpovědět
#5

Můj daňový kalendář mě upozornil, že se začíná nebezpečně blížit den D..
Podnikli jste v tomto již nějaké kroky?

Já jsem minulý týden volal na FÚ Pha 5 a tam mi sdělili, ať se pro příslušný formulář stavím až těsně před vánoci nebo až po.. Formulář se totiž změnil, takže pokud máte doma nějaké starší výtisky, tak s tím asi moc nepochodíte. Měnily se prý i koeficienty. :|
Odpovědět
#6

Jeste mne napadlo, nejake to danove zvyhodneni - tusim 5ti lete danove prazdniny pro novostavby to uz neplati? Nebo si to pletu s necim uplne jinym?
diky
Odpovědět
#7

Ne, ne, máš pravdu, ta výjimka pro novostavby se loni zrušila. V lednu musíme podat všichni daňová přiznání.
Odpovědět
#8

ondrass Napsal(a):Můj daňový kalendář mě upozornil, že se začíná nebezpečně blížit den D..
Podnikli jste v tomto již nějaké kroky?

Já jsem minulý týden volal na FÚ Pha 5 a tam mi sdělili, ať se pro příslušný formulář stavím až těsně před vánoci nebo až po.. Formulář se totiž změnil, takže pokud máte doma nějaké starší výtisky, tak s tím asi moc nepochodíte. Měnily se prý i koeficienty. :|

Já kdyžtak zavolám na finančák (nebo se podívám, jestli je někde zveřejněná ta obecné závazná vyhláška) kolik je pro rok 2011 ten koeficient, max. by to mělo být 5, ne?
Odpovědět
#9

Mohl by někdo nám pomoct, prosím? Jsme Britové a ještě nepochopíme dobře český systém. Víme, že musíme zaplatit daň z nemovitosti a že nejdříve musíme zaregistrovat na příslušný úřad.
Ale mohl by nám vysvětlit někdo, prosím?
1. Jak se zaregistrovat?
2. Kde je daňový úřad pro naše byty?
3. Musíme jít osobně do úřadu, abychom dostali formulář, nebo můžeme zaregistrovat on-line?
4. Je složité vyplnit ten formulář?
Prosím, odpusťte mi špatnou čestinu, ale jestli to vysvětlíte jednoduše česky, doufám budu rozumět. Smile

Děkujeme

Gina Hearn a Tony Emmerson
601, B1
Odpovědět
#10

Daň z nemovitosti:
1.registrovat se nemusíte, pouze musíte do 31.1.2011 odevzdat vyplněný formulář na Finančním úřadě pro Prahu 5, Peroutkova 263/61, Praha 5 Telefon: 251112111,kam Britská čtvrť patří . Daň budete platit až 31.5.2011. Formulář seženete na každém finančním úřadě nebo si je vytisknete na www.mfcr.cz
2. K vyplnění formuláře je potřeba kupní smlouva a výpis z katastru. Když vyplníte údaje na první straně a údaje o nemovitosti a dojdete na Finanční úřad pro Prahu 5 určitě Vám pomohou formulář vyplnit. Málokdo umi vyplnit část týkající se pozemků, tam jsou důležité koeficienty a vyplnění tabulky na jednu a půl strany a to opravdu umí nejlépe správce na finančním úřadě. Když formulář vyplníte špatně nebo ne celý, pracovník finančního úřadu se s vámi spojí, pokud na formuláři uvedete telefonní číslo.
Odpovědět
#11

Formulář k dani z nemovitosti je zde:
http://cds.mfcr.cz/sys/cds/scripts/tisko...450_10.pdf

Pokyny k vyplnění formuláře jsou zde:
http://cds.mfcr.cz/sys/cds/scripts/tisko...0-1_14.pdf

Pokud je na formuláři málo místa, tak zde je Samostatný list k dani ze staveb:
http://cds.mfcr.cz/sys/cds/scripts/tisko...5533_2.pdf

a zde je Příloha k listu k dani ze staveb:
http://cds.mfcr.cz/sys/cds/scripts/tisko...5535_1.pdf


Ještě bych doplnil dodatečné formuláře k dani z pozemků.

Samostatný list k dani z pozemků:
http://cds.mfcr.cz/sys/cds/scripts/tisko...5532_3.pdf

Příloha k listu k dani z pozemků:
http://cds.mfcr.cz/sys/cds/scripts/tisko...5534_2.pdf
Odpovědět
#12

Děkuji Vám oběma. Jsem velmi vděčná.

Snažím se učit česky, a umím docela dobře číst a psát, ale je velmi těžké překonat tyto úřední překážky! Ačkoli můj tatínek byl Čech, moje maminka byla Angličanka, a mluvili jsme doma jenom anglicky. Velká chyba! Sad
Odpovědět
#13

Bezva. Díky za informace. :-) Ten výpis z katastru je spíše asi pro mě k vyplňování, že? Pak by mi stačila i sjetina z netu. Nebudou ho na FÚ chtít v papírové a oštemplované formě? Nevíte někdo, jestli na FÚ je nutno zajít osobně nebo jestli to lze vyřídit i nějak na dálku? Hned v lednu dovolená nezní zrovna lákavě.
Odpovědět
#14

Har Napsal(a):Nevíte někdo, jestli na FÚ je nutno zajít osobně nebo jestli to lze vyřídit i nějak na dálku? Hned v lednu dovolená nezní zrovna lákavě.

Přiznání k dani z nemovitosti je možné provést i na dálku, ale nemám s tím zkušenosti:
http://cds.mfcr.cz/sys/cds/scripts/tisko...Inf4_1.pdf
Odpovědět
#15

Vachmajstr Napsal(a):
Har Napsal(a):Nevíte někdo, jestli na FÚ je nutno zajít osobně nebo jestli to lze vyřídit i nějak na dálku? Hned v lednu dovolená nezní zrovna lákavě.

Přiznání k dani z nemovitosti je možné provést i na dálku, ale nemám s tím zkušenosti:
http://cds.mfcr.cz/sys/cds/scripts/tisko...Inf4_1.pdf

Stačí vyplnit a poslat poštou. Je to stejné, jako bys to odnesl na FU osobně. Den podání je den podání na poště. Nejlépe doporučeně, podací lístek slouží místo razítka na DP.
Odpovědět
#16

no jak na ty formuláře koukám, tak znát česky není ještě záruka, že to správně vyplním... proč je to tak složitý?
Odpovědět
#17

Nevite, jak se to resi v pripade spoluvlastnictvi? To musime podat to priznani kazdy sam za sebe nebo jeden za byt nebo jak?
Odpovědět
#18

Stačí, když to podá jeden za celý byt s příslušenstvím.
Odpovědět
#19

Nicméně jsem teď koukala do novely platné od 1.1.2011 a je možnost to podat i zvlášť, každý na svůj podíl, ale je to asi zbytečné, lepší je to nedělit Big Grin a podat najednouSmile
Odpovědět
#20

Daň ze staveb se nás však netýká, že? Teda v tomhle se vyznat...
Odpovědět
#21

Byt patří pod daň ze staveb, tj. budeme muset vyplnit jak daň z pozemku, tak daň ze staveb.....můžeme na to dát další sraz a společně to probrat, vypsat...aneb víc hlav víc víBig Grin Já jsem daň z nemovitosti vyplňovala už asi 4x a teprve naposledy se mi podařilo to vyplnit správně :o :lol:
Odpovědět
#22

Jo, to je dobrý nápad (sraz). Já to vyplňovala jednou, ale to už je asi dva roky zpátky, a teď je to asi trochu jiný. Tak navrhněte termín, já se přizpůsobím.
Odpovědět
#23

Pokud nebude mít paní z FU 1, která mi už 2 x přiznání vyplnila,dovolenou, měla bych mít vyplněno přiznání k dani z nemovitosti do 10.1.2011, ale asi vše kromě pozemků, které jsou většinou na 1 a 1/2 stránky a je nutný koeficient a vždy jsem stránky dodatečně doplnila na FU Praha 5, po telefonické výzvě správkyně, bohužel v prvním případě ne zrovna příjemné paní, ale ve druhém případě naštěstí naopak příjemné paní.

Pokud se jedná o zaslání přiznání elektronicky nebo datovou schránkou. Elektronicky musí mít ten, kdo přiznání vyplňuje a podává, elektronický podpis, což je povinností právnických osob a dobrovolné u fyzických osob, většinou ho mají účetní, daňový poradci, advokáti. Datovou schránkou můžete poslat přes stránky www.mfcr.cz, ale do 3 dnů musíte na příslušný finanční úřad poslat formulář , který se Vám po zaslání datovou schránkou zobrazí, zde doplníte podpis v originále. Pokud tento formulář fin.úřad nedostane hledí se na přiznání poslané datovou schránkou, jako by nebylo podané. Takže v tom případě je lepší poštou nebo osobně.
Odpovědět
#24

Je to děs běs, začal jsem vyplňovat, zatím nanečisto. Nějaká data mi úplně unikají, pochopil jsem, že z pozemků se nás všech týká jen 162/279 o celkové výměře 4171 m2. Je to tak? Nechápu položku zastavěná plocha, to v katastru na netu není, netušíte, kolik to koštuje? Sejít se a společně podumat nad vyplňováním je super nápad, ale možná by stálo za úvahu třeba i naskenovat nějaký mustr. Po Novém roce zkusím prubnout jednoho daňového poradce, třeba něco zjistím. Není třeba někdo z našich volených orgánů také zkušený v této problematice vyplňování daňových formulářů?
Odpovědět
#25

Přiznání k dani z nemovitostí se pravděpodobně bude probírat na příštím srazu, viz.:
https://www.britskactvrt.cz/showthread.php?tid=255
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)