Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Informace o záměru "City Bytová"
#1

Ahoj,

dnes jsme si byli vyfotit informace o změnách, který FINEP plánuje provést na City Bytové (http://www.praha13.cz/10001_Oznameni-zah...a-Praha-13)

Fotky jsou zde:

http://picasaweb.google.com/116401184563...7/Britska#

Vypadá to, že oproti původním plánům šáhli spíš jen do rozdělení na tři samostatné budovy - výška zůstává na 7 nadzemních podlažích u všech tří domů (jestli to dobře chápu - přízemí + 7 pater), 2 jsou pak podzemní. Oproti B a Ccku tedy 2 patra navíc, což snad není tak strašný - i když na svažujícím se kopci zvyšovat níže umístěné domy mi přijde teda dobrej nesmysl.

Na fotce jsou i vidět vjezdy do garáží a budoucí parkovací místa.

Jestli z toho někdo vyčtete další info, dejte sem vědět.
Odpovědět
#2

Bude se ten kopec určitě svažovat dolů již vedle Britské? Já se domníval, že se na místo pro City Bytovou naveze zemina a postaví se to na stejné úrovni.

Kde jsi pořídil ty fotky?

Díky Smile
Odpovědět
#3

Jasne, ze to asi navezou a lokalne to bude ve stejny rovine - ale celkove je patrny, ze se jedna o svah az dolu do udoli. Tak mi jen prijde pitomy, ze tam davaj vysoky domy dolu... aby vlastne nikdo nemel vyhled...

Je to tam pred C1 pres ulici na nejaky budce nalepeny... dve A4.
Odpovědět
#4

Díky za fotky oznámení. Neměly být původně tyto domy vysoké 8NP? Teď tam stojí 7NP. Tzn měly by být cca stejně vysoké jako naše domy C a B při uvážení, že naše 1NP je minimálně na úrovně 2NP v City Bytová (možná i o kousek výše).
Odpovědět
#5

Výška sekcí domu B City bytová je dle současného územního rozhodnutí ( http://www.praha13.cz/default.aspx?id=63...1601058712 ):
  • Sekce domu B1 (8.NP) = 403,10 m Bpv (výška nad hladinou moře - Balt po vyrovnání)
  • Sekce domu B2 (6.NP) = 397,20 m Bpv
  • Sekce domu B3 (asi 8.NP) = 403,10 m Bpv

V mouchodlabem nafocené situaci informace o záměru ( http://picasaweb.google.com/116401184563...9287704226 ) je uvedena výška sekcí domu B City Bytová:
  • Sekce domu B1 (7.NP) = 400,21 m Bpv
  • Sekce domu B2 (7.NP) = 401,15 m Bpv
  • Sekce domu B3 (7.NP) = 401,15 m Bpv

Sekce domu B1 a B3 budou tedy zřejmě o patro nižší, a sekce B2 o patro vyšší než návrh dle platného územního rozhodnutí.

Dále pro srovnání - nejvyšší výška domů Britské čtvrti je dle výše uvedeného současného územního rozhodnutí:
  • Dům A (7.NP) = 404,60 m Bpv
  • Dům B (6.NP + výlez na střešní terasu nad 6.NP) = 398,60 m Bpv
  • Dům C (6.NP + výlez na střešní terasu nad 6.NP) = 399,90 m Bpv

Sekce B1-B3 domu B City bytová budou o 0,3 m až 1,45 m vyšší než nejvyšší místa na střechách domu C (tj. střech výlezů na střešní terasy nad 6.NP). Sekce B1-B3 budou zároveň o cca 3 m nižší než nejvyšší místo střechy objektu A.
Odpovědět
#6

V patek jsem se objednaval u svyho prodejce na prohlidku bytu a jelikoz meli nejaky skoleni, tak to chvilku trvalo, ze si to nejak mohla rezervovat a nabidnout mi terminy. V mezicase sme se bavili o ruznejch vecech a mimo jinyho i o City Bytova. Ptal jsem se ji, jestli je pravda, ze se koncem roku zacne prodavat city bytova a tak. Odpovedela mi, ze je to mozne, ale ze zatim neni nic na 100%, zalezi na tom jak se bude vyvijet trh s nemovitostma a jakej bude zajem ( coz je asi kazdymu jasny ), ale zajimava informace pro me byla, ze pry nemuzou zacit stavet driv, nez prodaj 20% bytu. Pokud pry tolik bytu ( nebo mozna to je na m2, ale rek bych, ze mi rikala byty ) neprodaji, tak jim banka nepujci penize na vystavbu. Takze kdyz si nekdo koupi byt driv nez se zacne stavet, tak si muze klidne pekne pockat :-)
Odpovědět
#7

Tu informaci o nutnosti prodat 20 % bytů, jinak nedostanou úvěr, jsem slyšel také. Myslím, že vzhledem ke krizi, která zdaleka nekončí, to bude mnohem těžší, než například u Britské.

Na druhou stranu - u projektu na Proseku dle webu prodali velkou část poměrně rychle ...
Odpovědět
#8

Talestalker - perfektni, diky.

Kazdopadne jsem to sem posilal jen pro uklidneni, ze pohyb je v radu metru a +-patra... tzn. zadny tri dalsi mrakodrapy jako to Acko.
Odpovědět
#9

talestalker: diky, ted je vice nez jasne. Kez by tak chteli snizit ten vezak na zapade.

Co se predprodeju tyka, tak na 20% bych moc neveril. Myslim, ze to bude diky stavajici situaci o dost vice.
Odpovědět
#10

Nevím jak je na tom Finep, který má na trhu docela silné postavení a tedy i slušnou vyjednávací pozici před bankami, ale vím, že v roce 2009 přinutily banky jné developery zvýšit předprodeje z předkrizových 20% na 30% před tím, než jim otevřou financování výstavby.

Jinak souhlasím s Walkerem ohledně čekání klientů na výstavbu City bytová. Finep s tím ale imo bude počítat a rovnou je bude informovat o nejzazším možném termínu realizace - stejně jako nás, původně jsme se měli stěhovat někdy v 10/2010 Wink .
Odpovědět
#11

Ano, to je pravda, ze to Finep pekne uspisil a budem se stehovat o dost driv. Pro klienty to je spis lepsi zprava.

Co se tyce vezaku, tak o tom sem se taky s prodejcem bavil. Na ten prej zatim kaslou, stejne jako na tu budovu mezi nama a Siemensem. Vezak by se mel stavet jako jedna z poslednich budov...
Odpovědět
#12

To by se mi libilo. Kdyby ho nakonec treba uplne zavrhli a udelali tam park nebo neco podobneho ... Ale budme realiste.
Odpovědět
#13

Wow Big Grin. Takže nakonec uvidíme slunce Wink.
Odpovědět
#14

Zdravím všechny i na tomto novém fóru.

Díval jsem se na výškové údaje u City Bytová a není mi jasná jedna věc: přízemí těch nových domů B2-3 v City Bytová je podle plánku umístěno do nadmořské výšky 379,02 m.n.m. Podle platného územního rozhodnutí je vstup do C1 v Britské čtvrti umístěn v 379,33 m.n.m. (vstup do 1 NP) a vstup do C2 v 376,00 m.n.m. (vstup do 1 PP), což zhruba řečeno znamená, že že vjezd do garáží C1-C2 je v téže výši, tj. 376,00, a tato výška je nadmořskou výškou ulice před domy C1-C2.
Údaj podle plánku by znamenal, že "přízemí" B1-3 bude ve skutečnosti bráno jako 1 podzemní podlaží (zřejmě určené k parkování) a 1 nadzemní podlaží bude nad tím, ve výšce 1 NP domů C1-2 Britské. Vlastníci by pak do bytů vstupovali po nějaké rampě nebo po schodišti, které překoná ten třímetrový rozdíl.
Je to možné? Anebo je Britská ve skutečnosti postavená výše, než kolik uvádí územní rozhodnutí?
Odpovědět
#15

jistr/ nojo, máš naprostou pravdu.

Pokud jde o značení 1.NP a +-0,000, tak v původním řešení bylo za 1.NP považováno podlaží v úrovni komunikace s podlahou ve výšce 375,50. Nyní to je, jak píšeš, podlaží "o jedno patro výše" s podlahou ve výšce 379,02 (resp. 378,22). Imo to je způsobeno definicí "nadzemního podlaží", které, zhruba řečeno, nesmí být níže než 0,8 m pod úrovní terénu v pásu širokém 5,0 m od obvodu domu. V našem případě možná Finep mezi domy B1-B2 a B2-B3 City bytová naveze zeminu a tím vlastně způsobí, že se podlaží v úrovni komunikace stane 1. podzemním.

Postavit objekt výše než je limit územního rozhodnutí by byla zcela zásadní chyba, kterou si nikdo nedovolí. Z tohoto důvodu věřím všem výškám uvedeným v územním rozhodnutí, resp. považuji je za výšky maximální (postavit dům o kousek nižší samozřejmě lze, limitní výšky jsou ostatně popisovány jako maximální).

Vstupy do domů B1-B3 City bytová jsou opravdu řešeny docela zajímavě, jsou situovány v úrovni garážového podlaží hned vedle vjezdů do garáží. V objektech bude muset být zajištěn bezbariérový přístup, takže na vstupy budou zřejme navazovat chodby, které přivedou osoby s handicapem k výtahu, jenž je následně dopraví, kam budou potřebovat. Rampy imo nikdo dělat nebude - na 3 m výšky by musely být dlouhé celkem asi 36 m Smile.
Odpovědět
#16

Ze by to bylo vysvetleni k tomu jak se z 8NP stalo 7NP?
Odpovědět
#17

Ogg/ I tak se na to dá dívat. Pro nás je ale asi důležitější, že klesne celková výška domů B1 a B3 o skoro 3 m, a B2 o 3 m vyroste.
Odpovědět
#18

chci se zeptat na tom nákresu změny územního plánu jsou zakresleny budovy které budou začínat mezi mezerou B2 a C1 a dál ( opticky řečeno) ta budova co byla v plánu před našima B1 B2 ta zůstane tak jak byla naplánovaná nebo se zrušila nějak nevim jestli už se to někdy zmiňovalo Sad , nějak se v tom územním plánu ztrácím :/
Odpovědět
#19

madite/ to jsem tě na starém fóru zmátl asi já Smile. Ta budova nakonec zůstane zcela nedotčena, tj. s 15ti podlažími. Jen se tu objevila informace od Walkera, že snad má u Finepu nejnižší prioritu a proto ji budou stavět až mezi posledními.
Odpovědět
#20

děkuji Smile tak to mě i potěšilo
Odpovědět
#21

mrkněte na http://www.finep.cz/synweb/docs/uec_core...9&etap=ZBR je tam obrázek náměstí....
je tam snad i nová výstavba.... jen mi to neladi budovy vypadají jako naše Britská :-) ale když se na ten obrázek mrknete pořádně, tak u metra nahoru jsou 2 schodiště a mezi nimi je bytová budova, ale podle skutečnosti to je místo pro Administrativu mezi BČ a Siemensem.... Nebo se pletu... vypadá to že ve vizualizaci je i na tomto místě bytový dům... Tongue
Odpovědět
#22

Také jsem se na to díval, je to trochu nefér od Finepu, takhle to vypadat nebude. Původně tam měla být Francouzská čtvrť, dlouhý dům o cca 5 sekcích, poté Finep udělal změnu územního rozhodnutí a teď tam má být administrativní budova, asi ve stylu vedlejší již postavené (City West), tj. sklo a ocel.
Když se podíváte na různé vizualizace Západního Města, tak tato část náměstí má již třetí podobu - nejprve obytný dům Francouzské čtvrti, pak administrativní budova a nyní dva domy ve stylu B nebo C Britské. Vizualizace je nutno brát s rezervou, samotná Britská čtvrť však naštěstí dost odpovídá Smile .

Ještě k plánované změně City Bytová - ona změna "1NP" za "1PP" se ze strany Britské čtvrti jeví v pořádku, ale ze strany náměstí (od jihu) to bude vypadat dost šíleně, obě "podzemní podlaží" budou vyvýšena nad úroveň náměstí a protože to budou podzemní garáže, bude to bez pořádných oken nebo vstupů a asi také bez nebytových prostor. Člověk by spíš čekal, že když staví ve svahu, budou podzemní podlaží alespoň částečně zapouštět pod terén a ne to vyvyšovat nad úroveň terénu, zde dokonce náměstí.
Odpovědět
#23

mě nevadí změny, jen nechápu místo Fr. čtvrti, tam jak je teď díra mezi BČ a Siemensem budou tedy byty??? Chápu to dobře? Rolleyes Rolleyes Rolleyes
Odpovědět
#24

Ne, tam jak je teď díra v zemi mezi Britskou a Westem, má aktuálně být administrativní budova.

Původní územní rozhodnutí bylo následující:
Siemens a City West - administrativa
Francouzská čtvrť (proluka mezi námi a Siemensem) - byty
Britská - byty
City Bytová (na jih od Britské) - smíšené (přízemí nebytové prostory, nad tím byty)

Již proběhla jedna změna územního rozhodnutí, a to taková, že místo Francouzské čtvrti bude administrativní budova zhruba o stejné velikosti jako měl být bytový dům Francouzské čtvrti.

Nyní se bude projednávat další změna týkající se části City Bytové, a to taková, že ze smíšených domů udělají čistě bytové domy.
Odpovědět
#25

aha, protože dle té vizualizace, místo mezi SIEMENSEM a BČ, teĎ je díra, vypadá že mají navrhnutý bytový dům jako je BČ, je to nad metrem, mezi schody ... mrkni na foto vizualizace u BČ na www.finep.cz dle odkaz který jsem uváděl výše... Cool
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)