Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozdíl mezi plánovanou a skutečnou plochou bytů
#1

jo už to přišlo jako kdybych to tu neříkala, doplatek za terasu cca 49000 za chvíli si opravdu budu muset pořídit tiskárnu peněz no co kuchyň počká elektřina taky no co vždyť je léto kdo potřebuje elektřinu. samozřejmě u bytu se do tolerance - 3% vešli , to tam neuměj stavět nebo co terasu mám větší o 1.4m2 Sad to bych radši původní rozměr ale aspoň bych mohla v bytě svítit
Odpovědět
#2

to je cena terasy stejná jako cena bytu?? v m2? a není na terasu tolerance +/- 10%? Nebo to je jen u zahrádek?? Rolleyes
Odpovědět
#3

já mám toleranci ve smlouvě +/- 3%
Odpovědět
#4

aha tak 10% platí u zahrádek
Odpovědět
#5

My máme ve smlouvě +/- 3% na byt a +/- 10% na terasy, balkony a předzahrádky....
Odpovědět
#6

jj já taky, tak se divím že terasa o 1,4m2 větší stojí 50 000.-??? něco tady nehraje :o
Odpovědět
#7

ne já mám starou smlouvu kde je na vše tolerance +/- 3%
a hlavně nezapomeňte že se zvedli daně , ale stejně si to budu ještě přepočítávat, ale silně pochybuji o tom že se sekli
A je to necelých 49000
Odpovědět
#8

já myslel že je pro všechny stejný metr... přeci 1,4m4 terasy ?! je jen špatně udělaný zábradlí třeba o 2 cm, a v celém rozměru to potom dá 1,4m2... to bych něco namítl... a ještě terasa = cena bytu je taky nesmysl.. .....
Odpovědět
#9

to neni za cenu bytu ale terasy vždyť říkám že jsem ten byt kupovala v roce 2008 to byli ještě trochu větší ceny a nebyli byty flexi teď u sebe nemám smlouvu ale za m2 u terasy je nějak kolem 31000 za m2( se starou dph) nebo tak nějak kdyby to bylo z m2 u bytu tak se asi nedoplatim
Odpovědět
#10

ahaha... tak to je drsný, já měl zato že cena terasy je +/- 6000.- :/
Odpovědět
#11

ne platíš za ty metry co jsou nad toleranci - samozřejmě že novější smlouvy jsou jiné já mám třeba 90 dní na to se jim ozvat vy už nejspíš jenom 30, ale to bych radši měla 30 dní a tu vaší toleranci +/- 10%
Odpovědět
#12

Ty bláho madite, to se už děsim co my, to je mi fakt líto, protože u nás by to byla taky slušná čára přes rozpočet
Odpovědět
#13

to mi povídej tohle je až mílová čára přes rozpočet no co budu muset zrušit životní pojištění sice mi mělo končit už za 2 roky ale co bydlet už chci
Odpovědět
#14

Hm, tak to je fakt super... Nám zmenšili byt a zvětšili terasu... Doplácíme taky :mad: Není to tak velká částka ale člověk šetří každou korunu na zařízení bytu a ted taková podpásovka...
Odpovědět
#15

madite/ 1,4 m2 na tvém balkónu (původní výměra pokud se nemýlím 9,5 m2) mi přijde fakt hodně. koukal jsem se do .pdf a kdyby plochu balkónu počítali až po kraj podlahové desky (tj. podle fotografií hodně za zábradlí) tak bys měla mít plochu cca 11,1 m2 (počítat tímto způsobem plochu balkónu je fakt prasárna - ale jde jen o dohad).

V každém případě si ji ale radší přeměř, nikdy nevíš, zda se třeba nespletli Sad.
Odpovědět
#16

tak to máme úplně stejně menší byt větší terasu , ŽE BY ÚMYSL, ale já s tím počítala jak jsem tu už psala stejný byt je i v C2 a na netu už měli nové rozměry tak jsem si to u sebe přepočítala a to mi to vycházelo ještě dráž, tak jsem se na to připravovala, ale to mi to nemohli říct před 2 měsícema když jsem si přes jejich finanční centrum dělala hypotéku mohlo se to kní rovnou připočítat těch 49000 je jako nic když se to rozpočítá na několik let a to to šlo přes ně to je vidět jakou maj komunikaci mezi odděleníma Tongue
Odpovědět
#17

Teď budu za blbku, ale kde najdu na webu BČ novou výměru? Normálně když rozkliknu tu virtuální prohlídku, tam asi ne, že?
Odpovědět
#18

ne je to vidět pouze u těch neprodaných nebo rezervovaných, já to mám totiž vytištěné ještě před tim než změnili stránky s tou změnou tam totiž dali nové rozměry u některých díky tomu došlo ke snížení ceny u jiných ke zvýšení já měla to štěstí že ten stejnej byt jako můj ještě neprodali, tak se Nikkavo koukněte jestli tam je v B1 podobnej byt tomu vašemu třeba ho ještě neprodali ( B1 a C1 jsou stejné až na předzahrádky v přízemí)
A ta nová výměra neni vydět u nákresu bytu pouze ve výpisu ceník a půdorys - jak jsou jenom sepsané pod sebou ty byty
Odpovědět
#19

no teď jsem na to koukala, že už nelze rozkliknout půdorys našeho bytu... :| No stejně s tím nic neuděláme Sad , tak si počkáme co nám přijde, děsim se fakt mooooooooc Sad Sad Sad
Odpovědět
#20

Tak jsem teď právě zjistila že mám terasu o 18% větší než bylo původně v plánu tak takhle se seknout při stavbě to se jen tak nevidí Big Grin
Odpovědět
#21

Tak to je ale fakt dost Rolleyes
Odpovědět
#22

ještě že mi takhle nezvětšily byt to by byla fakt síla
Odpovědět
#23

sprosťárna, fakt jo... Rolleyes Rolleyes Rolleyes
Odpovědět
#24

no co už s tim nic neudělám člověk se může rozčilovat jak chce a nic z toho naopak mám pocit, že jsem od neděle zestárla o 20 let a přibylo mi asi 100 vrásek, ale stejně si prodejce lehce podám až mu budu volat on za to sice moc nemůže ale bude prostě poruce
Odpovědět
#25

hele já už mám takovej pocit, že to snad udělali schválně, že jim nestačili ty nehorázný prachy za byty a tak to bud zvětšili a nebo udělali v normě.... jen někomu budou vracet prachy ale řekl bych, že to velké částky nebudou....
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)