Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Staví nám byt v Britské ...
#1

Ahoj, moc vás všechny zdravím.

Pokud to dobře půjde, budeme za 2 roky bydlet v nových domech, dole za KB, domy J3 a J4...

zrovna jsme ve fázi klientských změn a přemýšlím, co by se nám ještě mohlo hodit...

Budeme mít 3. patro a okna na východ a balkon na jih.

Tak jsem se chtěla zeptat jak to máte například s topením. Topná tělesa se mi zdají trochu malá. Jsme zvyklí na 25 stupňů, vytopí se to?

Jak to bývá při této orientaci v létě? Má smysl ve 3. patře uvažovat o montáži pro venkovní žaluzie? Je to dost drahá sranda...

Napadá vás ještě něco jiného, co jste vy v rámci klientských změn zvažovali? Smile
DíkySmile
Odpovědět
#2

Dobrý den,

gratuluji k volbě, tato etapa se mi líbí, nejsou to takové lidojemy jako etapy II - X.

S topením není problém, domy jsou zateplené a teplo docela drží. My intenzivněji topíme jen v největších mrazech, jinak postačí temperovat (ale 25 stupňů nevyžadujeme ...).

Venkovní žaluzie na východní okna zapotřebí nejsou, na jižní straně bych je volil u ložnice, pokud ji máte na jih. Jinak orientace východ - jih je dle mého názoru nejlepší, ráno máte sluníčko, ale odpoledne už do bytu nesvítí (naše zkušenost). U oken na západ bych rozhodně žaluzie osazoval, v naší etapě to většina sousedů udělala.

U klientských změn bych doporučoval nešetřit na podlaze, pěkná dřevěná podlaha je něco úplně jiného než levná plovoucí. Ostatní věci se postupem času dají změnit, ale podlaha se mění těžko.
Odpovědět
#3

Díky za přivítání.

Musím říct, že jestli budou domy vypadat skutečně jako na vizualizaci (čisté, bílé, menší) , bude to pěkné. Těšíme se.
Díky za zkušenost s topením i s tím teplem. Jižní okno bude obývák a ještě bude kryté balkonem, tak to tak necháme.

A ano, podlahy, to a dlažba a obklady, to řeším aktuálně už teď a dává mi to dost zabrat Smile Jsou to věci co jsou napořád a tak si chci vybrat dobře. Do obývacího pokoje chceme rozhodně dřevěnou podlahu a kdyby to jen trochu finančně šlo, dala bych ji i do ložnice. Do dětského pokoje pak lamino a koberec.

Ale teda absolutně nevím co s dlaždičkami a obklady. Nemůžu si vybrat.

V Raku a Siku už jsem byla asi pětkrát, už si zpaměti dokážu vceku vybavit jakou mají nabídku a musím říct, že jsem se zatím nerozhodla. Nelíbí se mi z nabídky dlaždiček zatím vůbec nic. Ono to nějak vykrystalizuje časem, ale zatím opravdu nevíme. A to ani dlažbu do chodby, ani do koupelny. Obklady už vůbec ne. Tongue

Dveře dáme dekor bílé, aby splývaly se stěnou a vynikla tak dřevěná podlaha a dlažba..kterou právě ještě nemám vybranouSmile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)