Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Firma Švestka
#26

Hele fanosik, já už na BC bydlím a včera jsem u tebe byla dokonce na návštěvě, takže vím o čem mluvím :lol: :lol: :lol:
Odpovědět
#27

Tak Švestku práskněte na odboru životního prostředí MČ Prahy 13 za neoprávněné nakládání s odpady a odboru dopravy za roztahávání bordelu po Jeremiášově ulici (Bessemerova je Finepu, tak nikoho nezajímá). Dokud jim někdo nezačne dělat peklo, tak se nic nezmění...
Odpovědět
#28

Hmhm. To si taky myslím.
Odpovědět
#29

Fanosik: jo jo, to jsem já... hele a po dnešní návštěvě musím říct, že je to čím dál pěknější Wink
Odpovědět
#30

Ja bych asi nejdriv zasel do Svestky a zkusil se s nima domluvit po dobry. Nerikam, ze to pude, ale za pokus clovek nic neda. Jen je slusne informovat, ze na Britsky se uz bydli, tak jestli by to mohli respektovat a pokud se nic nezmeni tak, ze se to da resit i jinou cestou... je to otazka par minut a treba si uvedomej, ze ty problemy nepotrebujou mit.
Odpovědět
#31

Jsem se dneska ptala dalšího člověka z Finepu, do kdy tam ten Švestka bude a on mi řekl, že do té doby, než si na ně bude někdo stěžovat.

Také mi říkal, že jsou tam jen v nájmu, ale to se mi moc nezdá, v tom katastru je to fakt zaneseno jako jejich pozemky, tak nevím...
Odpovědět
#32

2Blueorange: to ze sou jejich pozemky neznamena, ze nemuzou bejt v najmu. Platej najem za to co je postaveny na jejich pozemku. Tj. ze ty prostory nejsou treba jejich...
Odpovědět
#33

2 Walker: že by jako ten pronajímatel platil Švestkovi za pronájem pozemku a Švestka mu platil za pronájem budek....
Odpovědět
#34

To asi ne. Ale treba byt, kde ted bydlim je panelakovej. Driv to byl statni byt, kterej stal na statnim pozemku. Druzstvo si koupilo barak a kdyz si chtelo koupit pod barakem i pozemek, tak zjistili, ze to koupil nakej vychcanek od statu, kterej to nechtel prodat za normalni prachy a chtel druzstvo poradne natahnout... takze nekdo muze mit nemovitost a nekdo pozemek.
Odpovědět
#35

To jo, ale pokud ten pozemek nevlastní stát, ale fyzická/právnická osoba, tak ten pozemek musí pronajímat za cenu obvyklou. A navíc bych se divila, že by Švestka platil nájem za budky a nechtěl nic za to, že jsou ty budky na jeho pozemku. No je to celý nějaký podivnýBig Grin Se ještě pořádně podívám do katastru, jestli jsem se nepřehlédla a není jeho ta pšenka :lol:
Odpovědět
#36

Dnes rano roztapeli nejaky kotel. Bylo z toho docela dost koure. Hadejte kam ten kour asi sel?
Odpovědět
#37

no já ti nevím, že by na tesco ale to asi né takové štěstí mi mít nemůžem , že by teda na BČ Big Grin Big Grin hmmm vůně griolovacích sra.....
Odpovědět
#38

tak to se švestka má na co těšit až se tam nastěhuji já, takhle to přeci nejde za vítr sice nemohou ale přece si tam nemohou pálit co chtěj tak to ne já mám ráda voňavé prádlo které hezky uschne na svěžím větru a né aby smrdělo jako když dělaj asfaltové silnice, chtělo by to až nás tam bude víc podat nějakou žádost na magistrátu ( petice) samozřejmě jako první by bylo fajn to zkusit po dobrém a domluvit se s nima ale silně pochybuji o tom, že je to bude zajímat Sad no co když to nepude po dobrym tak to pude hold po zlém
Odpovědět
#39

Se mi zdálo, že se tam něco ráno pálí a vůně pečínky to fakt nebyla :/
Odpovědět
#40

... pálení důkladně zdokumentovat, doplnit svědectvím více osob a prásknout odboru životního prostředí MČ Praha 13 - oddělení ochrany ovzduší a oddělení nakládání s odpady (nebo jak se to tam jmenuje). Pro zvýšení tlaku lze příště přidat i Českou inspekci životního prostředí a Hygienickou stanici Sad.
Odpovědět
#41

Ja bych to videl asi tak, ze bych se s panem Svestkou domluvil na datumu schuzky, kde by se projednalo budouci souziti fy. Svetska a obyvatel Britsky. Uz jen ve vlastnim zajmu by mel p. Svestka byt ochotny se sejit a probrat nasi "spolecnou" budoucnost. Slusne a v klidu p. Svestkovi vysvetlit, ze on by se mel prizpusobit nam a ne obracene, ze my sme ti, ktery tady urcujou pravidla a pokud nastanou jakykoli problemy, budeme mu volat at to okamzite napravi. Pokud ani to nepomuze, budeme to resit jinak, pro nej horsi variantou.

Na meeting by se melo dostavit treba takovejch 2-4 lidi, ktery tam nyni bydli ( coz napr. ja jeste zatim nejsem ), kterych se problem tyka ( predpokladam, ze vsech ) a ktery vedi co rikat a budou prinosem pro sjednany meeting. Schuzku klidne zaridim ( mam cislo na byvalyho zamestnance Svetsky, kterej by mi moh pomoct ), jen dejte vedet pocet lidi a datum s casem schuzky. Misto bych nechal na p. Svestkovi.
Odpovědět
#42

Souhlasím s Walkerem, že by se to řešit mělo. Ta jejich podnikatelská činnost je vážně dost hlučná a dooooost prašná a bohužel dooooost blízko Britské. Já osobně z nich vůbec nadšená nejsem, takže jakoukoliv domluvu, bude-li možná, uvítám.
Odpovědět
#43

Dneska ráno jsem byla venčit psa a vyjížděla od Švestky nějaká těžká technika. To byl tedy hukot a po chvíli, když se hluk utišil, dorazil takový smrad, že to bylo, jak když mám hlavu u výfuku náklaďáku....a to jsem byla ve vnitrobloku! :mad:
Odpovědět
#44

já jsem zase viděla cca 2 dny nazpět akci švestky, něco obrovského stěhovala, bylo okolo hodně doprovodných aut, policie a vše blikalo, ale co vezli, jsem nevidela :/
- už to vím, byl to strom na staromák Smile, byl o tom spot v "Z Metropole", dokonce tam i pan Švestka mluvil Wink
Odpovědět
#45

Ivo/ Podle různých zdrojů ---> Finep, a v našem případě i volební komise během posledních voleb (?) se má Švestka stěhovat. Nevím však kdy... :/.
Odpovědět
#46

nevíte někdo jestli probíhá nějaký jednání ze strany výboru nebo kohokoliv se Švestkama o nějaký kultivaci provozu na cestě k nim? jako ve 4,33 ráno kolona prázdnejch náklaďáků je fakt lahůdka,zvlášt na schodě mezi panelkou a asfaltovou silnicí,a to nemluvim o prachu a dalšim nepořádku,začíná bejt teplo a zabarikádovaný okna a dveře od bytu nejsou to pravý řešení problému.....nechtělo by to nějakou akci ze strany výboru???
Odpovědět
#47

Chci se zeptat, jestli také vnímáte velice nepříjemný zvuk nějakého stroje, či linky, který se ozývá několikrát během dne. Je to hodně nepříjemné, styl houkání, něco jako když startuje raketoplán=) Smutnější už je že při tom rezonují i okna.... Lokace je někde z areálu Švestka podle mého.

Byli jsme se tam podívat a myslím si jestli to nemůže být nějaká ta drtící linka, co se tady už řešilo...
Odpovědět
#48

Napis starostovi. Svestka ma byt od 1.1. uz pryc. Vodrazka ti milerad odpovi.
Odpovědět
#49

Se starostou jsem již na toto téma komunikoval a musím říci, že mi vždy odpoví během několika dní.

Zde je jeho odpověď:

Vážený pane,

stavba "Zařízení staveniště" na pozemku č. parc. 330/11 k.ú. Třebonice je stavbou dočasnou s délkou trvání do 31.12.2012 a již nebude po tomto datu prodloužena.

Stavební úřad neeviduje žádnou žádost o prodloužení doby užívání a se společností Pavel Švestka rozhodně nejednáme. Po 31.12.2012 bude stavební úřad postupovat v souladu se stavebním zákonem č. 183/2006 Sb. (§ 129 - nařízení odstranění stavby a § 180 - řízení o správním deliktu).

Přeji Vám příjemné prožití vánočních svátků
a jsem s pozdravem
Ing. David Vodrážka
starosta
Odpovědět
#50

No. Tuhle "uni" odpoved mam taky.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)