Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zápach z psích granulí
#1

Dobrý den,

pokud vám také vadí zápach z psích granulí, který pochází z továrny Vafo v Chrášťanech, přidejte se na Facebooku do skupiny Stop smradu z granulí v Praze! https://www.facebook.com/groups/308461709734657/
Čím více nás bude, tím bude boj proti zápachu účinnější.

Naleznete tam veškeré kontakty, na které je možné zasílat stížnosti na zápach. Chystá se i založení občanského spolku, můžete se též přidat. Občanský spolek může na rozdíl od jednotlivců zasahovat i do řízení o integrovaném povolení. Středočeský kraj schválil Vafu integrované povolení na rozšíření výroby o 3. výrobní linku, a to i přes nesouhlasné stanovisko Magistrátu hl. m. Prahy a České inspekce životního prostředí. V současné době běží odvolání... Pokud nedopadne, můžeme se připravit na znásobeni smradu.

Praha 13 proti Vafu nijak nezasahuje, jak je zřejmé i z článku v posledním Stopu, kde starosta Vodrážka dokonce opravdu doslovně cituje lživé argumenty Vafo..

Zároveň prosím hlaste zápach na https://smradek.eu
Odpovědět
#2

Děkuji za odkaz. Osobně mi ten zápach hodně vadí, obzvlášť v létě když se v Britské nedá spát bez otevřených oken, a pak se probudíme v noci a celý být nám smrdí jako ve Zverimexu :-(.
Odpovědět
#3

Dobrý den, spolek již existuje. Zakládaly jej mimo jiné i dvě naše stranické kolegyně ze Zelených a Pirátů pro 13. Prosím, sledujte FB skupinu a společně se zapojte se spolkem na obranu našeho životního prostředí a kvalitu ovzduší:-) nejste sami, kdo si koupili předražený byt v místě, kde se nedá dýchat. Díky, Michaela
Odpovědět
#4

Pokud nejste registrovani ve skupine a nebo nemate FB:

***
PETICE
Budeme moc rádi, když se zapojíte a nám pomůžete umístit a sesbirat podepsané archy. Zde uvítáme především pomoc na P13 a v Řepích (např. umístěním petici do skol/skolek).

Momentálně jsou podpisové archy umístěné na následujících mistech: (seznam bude průběžně aktualizovaný)
- městský úřad Praha-Zličín (podatelna)
- knihovna Zličín
- MC Studánka
- vecerka vedle restaurací Černé Ovce
- městský úřad Praha-Řeporyje
- pivovar Řeporyje
- Jinocany - pošta

V následujících dnech bude petice umístěna i ve školce a škole Zličína, a v prostorách fotbalového klubů Zličína.
Plánujeme akci na sběr podpisu. Kdo má čas a chce pomoct (něco musí být v týdnu - lokalita Stodůlky administrativní budovy, kde je Komerční banka, Siemens, něco o víkendu- Zlicin:Globus-Ikea-autobusové nadrazi-Oc metropole), ať se mi ozve prosím do sz nebo pod tímto příspěvkem.

https://drive.google.com/file/d/1ri_N-3c...sp=sharing
***

Vice informace ve skupine: https://www.facebook.com/groups/308461709734657/
Zapojte se.
Odpovědět
#5

Ty aktivity se delaji uz co tu bydlime, takze pristi rok to bude 10 let. Bohuzel lobby bude vzdy silnejsi. Doporucuju poridit psa s granulema a prijde vam to cajk. :-))
Odpovědět
#6

No nevím, mně to teda smrdí furt. U nás to fakt voní jen tomu psoviSmile

Danny Napsal(a):Ty aktivity se delaji uz co tu bydlime, takze pristi rok to bude 10 let. Bohuzel lobby bude vzdy silnejsi. Doporucuju poridit psa s granulema a prijde vam to cajk. :-))
Odpovědět
#7

V A1 máme podepsáno. Pokud byste měl někdo zájem, mohu předat archy, co nám zbyly. Daji se případně nakopírovat. Kdyžtak pošlete zprávu a já vám je předám.
Odpovědět
#8

Spolek ma transparentni ucet: 2601608387 / 2010 FIO
Prosim podporte prace organizatoru.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)