Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Provedení rozvodů vody
#1

Zdravím, trochu jsem se zadíval do skříně s uzávěry vody, mám v tom trochu hokej. Uzávěr s budíkem teplá + studená, to je mi jasný, pak následuje trubka s uzávěrerem, jejíž účel je mi tajný a úplně dole trubka s uzávěrem, do které je píchnutý kalorimetr. To je hádám topení. Čili 4 trubky s uzávěry celkem. Neví někdo, k čemu je ta 3. tajemná trubka?

Pak bych se chtěl zeptat, jak vnímáte trvanlivost potrubí a preciznost jeho zavedení? To, co je takhle odkryté ve skŕíni s uzávěry má i nějaké železné komponenty, které měly docela tendenci reznout. Laicky mi tak připadá, že to asi nebyly ty nejlepší součástky. Netuším teda, jak vypadá to, co je zakryté, ale trochu mě znervózňuje i to, že do vany občas teče docela rezavá voda. Jsem laik, jak je asi poznat, ale plastové trubky tohle podle mě nedělají. Přemýšlím o tom z toho důvodu, že voda praská hlavně tehdy, když je majitel bytové jednotky na dovolené, že? Mám se bát?

Ještě neví někdo, jak jsou řešené uzávěry mimo bytové jednotky? Tj. dá se zvenčí "vypnout" jeden byt, nebo je to celý blok? Omlouvám se, že se ptám jako hotentot, ale nejsem technik. :-)
Odpovědět
#2

ad měření/ Topení se měří 2x - jednou na přívodu a podruhé na odvodu (měří se průtok vody a rozdíl teplot na vstupu a výstupu).

ad uzávěry/ Samostatný byt se dá odpojit pouze uzávěry v bytu. Další možností je pak už jen odstavit celou stoupačku (tj. uzavřít potrubí uzávěrem v garáži pro všechny byty nad sebou)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)