Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Územní studie dalšího rozvoje Západního města
#1

Na stránkách odboru územního rozvoje MHMP jsou vyvěšeny 3 varianty územních studií dalšího rozvoje Západního města. Územní studie nejsou závazné, nicméně mohou poskytnout představu o podobě budoucího rozvoje území. Objednatelem a zadavatelem všech 3 studií je magistrát, nicméně upozorňuji, že první ze studií zpracoval ateliér AHK ARCHITEKTI, který pro Finep řešil (a stále řeší) architektonický a urbanistický návrh Britské čtvrti.

K projednání územních studií je vyhlášeno veřejné jednání na čtvrtek 7.6.2018 v 11.00 v sále Centra architektury a městského plánování na adrese Vyšehradská 51, Praha 2.

Na výše uvedených stránkách odboru územního rozvoje MHMP je možné si studie stáhnout. Protože mají celkovou velikost cca 600 MB, pro přehlednost níže uvádím odkazy ke stažení na textových částí a hlavních výkresů studií, které nejlépe ilustrují navrhované řešení.

1/ Studie ateliéru AHK ARCHITEKTI
* textová část (PDF cca 0,7 MB)
* hlavní výkres (po kliknutí je k dispozici ke stažení PDF výkres o velikosti cca 10 MB):
[Obrázek: uc?export=view&id=1J_Fey4ihXuWO6_mcZYjy_48eVqJgxMGB]

2/ Studie ateliéru gogolák + grasse
* textová část (PDF cca 7 MB)
* hlavní výkres (po kliknutí je k dispozici ke stažení PDF výkres o velikosti cca 3 MB):
[Obrázek: uc?export=view&id=1O0W-6XgBZXTJSxn6va0ES5GpeGHd_sjR]

3/ Studie Ing. arch. Tomáše Beneše
* textová část (PDF cca 0,2 MB)
* hlavní výkres (po kliknutí je k dispozici ke stažení PDF výkres o velikosti cca 3 MB):
[Obrázek: uc?export=view&id=1PJdCjk_521tP3F1uE3v5BUdIIJJQSPx9]
Odpovědět
#2

Díky za info. Případně na strnánkách P13 visí http://www.praha13.cz/Oznameni-o-verejne...Prahy.html

A také něco o další administrativní budově F2, předpokládám pod současnou KB, pod ul. Klementova.

Jinak dost velké pozemky vlatní nově EKOSPOL, takže je otázka co v lokalitě bude budovat.
Odpovědět
#3

Dneska jsem zašel na projednání studií do Campu. Při prezentacích jednotlivých architektů mne zaujala následující věc - hlavní park budoucího Západního města situují do oblasti pod Chaby, tj. do míst, kde je dnes soukromá zahrada/park obehnaná zdí, která slouží obyvatelům statku Chaby (zčásti jako koňská farma).
Na závěr jsem tedy upozornil na to, že není úplně v pořádku situovat veřejný park do oblasti, která je čistě soukromého charakteru a o níž není jisté, že se její charakter změní.

Reakce byly následující: 1) moderátor - ano, je to tak, ale vlastnická práva jsou prvotní a s těmi žádný územní plán nic neudělá; 2) student z publika - park nepotřebujete, pokud jsou okolo pole, můžete se procházet mezi poli ... 3) architektka z publika - ano, nikoho donutit k uvolnění pozemku pro park nemůžeme, ale ta plocha v územním plánu bude i za 50 nebo 100 let a ani dědicové s tou zahradou nebudou moci nijak naložit, než ji uvolnit pro park ... 4) p. Gogolák (architekt jednoho z návrhů) - upozornil, že jeho návrh počítá s tím, že zahrada zůstane využívaná stejně jako dosud (v soukromém režimu) a veřejné parky situoval okolo, proto tam má o tolik zelených ploch více než ostatní dva návrhy ...

Trochu se děsím černého scénáře, kdy developeři zastaví všechna dostupná pole bytovými domy a místo do parku se budeme chodit dívat na zeď statku v Chabech. Na jednání padlo číslo cílový stav 15 000 obyvatel Západního města. Při tom, co se tady děje, bych se tomu moc nedivil ...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)