Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kuchyně
#26

Petra/ K umístění trouby - původně jsem si vysnila troubu ve sloupu pod mikrovlnkou, ale nakonec jsem se toho vzdala, jelikož jsem změnou z mého hlediska získala víc, než ztratila. K výhodám nového řešení patří hlavně vznik roletové skříňky, do které chci dávat varnou konvici, topinkovač, kráječ... - prostě věci, které používám každý den, ale nechci, aby mi strašily na lince, zatímco peču asi jenom tak 1-2x týdně. Navíc se díky přemístění trouby zmenšila hloubka sloupu vpravo na hloubku horních skříněk, čímž mi vznikla malá pracovní plocha právě před roletkou na používání věcí v ní schovaných (a vlastně i pro mikrovlnku). A nakonec to určitě pomohlo vzhledu celé kuchyně, za což jsem byla náležitě pochválena Wink (ty dva hluboké sloupy na jednom kraji jí moc nesvědčily a po jednom hlubokém sloupu na krajích působila kuchyňka dost divně).

Dřez - původně jsem měla dřez otočený a spodní skříňky vyskládané v pořadí zleva od ledničky “myčka - koše - šuplíky”. Později jsem si ale uvědomila, že v místě předpokládané myčky máme vývody vody (+ vodoměr na teplou vodu) a kanalizace, čímž tato varianta bohužel padla :/. Všechny návody pro umisťování vývodů v kuchyních zakazují mít jakékoliv vývody za myčkou a to jak z prostorového tak z praktického hlediska - myčku zkrátka člověk tak snadno neodšoupne jako třeba ledničku a navíc je na hloubku dost prostorově náročná (zbývá za ní max. 50 mm). Vodoměr za ní určitě nestrčíte nehledě na nemožnost odečtu Sad. Jasně - vodoměr, ač zaplombovaný, by se nakonec dal načerno přemístit, ale každopádně by tam zůstal hlavní uzávěr teplé vody, která odbočuje ze šachty vedle kuchyně a já jaksi nemám důvěru k jakýmkoliv nedostupným uzávěrům Rolleyes. Takže jsem ještě zkoušela variantu s odkapávací plochou dřezu vlevo a s dolními skříňkami vyskládanými v pořadí zleva “šuplíky - koše - myčka - šuplíky”, ale to mi přišlo dost nepraktické a kostrbaté, proto mi zbyla už jen možnost s otočeným dřezem :/ (kdy budou uzávěry a vodoměr za výsuvnými koši lépe přístupné než za šuplíky). Tohle otočení má nakonec aspoň výhodu v prodloužení pracovní plochy, což rozhodně není k zahození (mám to tak i v nynější kuchyni a ten odkapávač fakt hodně používám Wink ).
Odpovědět
#27

Chio, tak to jsem z toho jelen,vůbec se v tom nevyznám, takové věci jsem neřešila a koukám, že jsem asi měla Big Grin
Odpovědět
#28

Já mám kuchyň z Maxx kuchyně, cena celkem vysoká, ale platíte za vyšší kvalitu. Přístup po koupi bytu extrémě luxusní. Při realizaci drobné vady, občas nereagovali na email atd, ale celkem vzato v pohodě. Určitě mají co zlepšovat, hlavně logistiku. 4 měsíce jsem čekal na dodání. Také bych rád podotkl, že prodejci jsou školeni i v zahraničí a referují moderní trendy, což jinde není. Je otázka, jestli připlatit 20-30% za tyto služby, nebo ne. Nepřijde mi, mít tak drahý byt a strašnou kuchyň z IKEY jako dobré řešení.
Odpovědět
#29

Možná právě proto, že má někdo ,,tak drahý byt" si už nemůže dovolit kuchyň za cenu ojetého auta Rolleyes , nebo si snad byty na Britské kupují jen lidi s X stovkami tisíc na kontě? Rolleyes A vyšší cena mnohdy neznamená vyšší kvalitu, neříkám, že tak je v případě Maxx kuchyní, ale obecně je to tak. Taky si nejsem jistá, že stačí připlatit 20-30% aby kuchyň byla o poznání kvalitnější, to trochu přitlač. A v neposlední řadě taky záleží jakou máš představu o vzhledu kuchyně, ta co máme my, by mě v kuchyňském studiu vyšla tak o 100.tis víc. Navíc už jsem tu psala, že odmítám dát za kuchyň 200.tis a víc, když vim, že budu za čas třeba chtít novou, rozhodně neplánuju mít tuhle kuchyň do smrti Tongue
Howgh

Robert Napsal(a):Já mám kuchyň z Maxx kuchyně, cena celkem vysoká, ale platíte za vyšší kvalitu. Přístup po koupi bytu extrémě luxusní. Při realizaci drobné vady, občas nereagovali na email atd, ale celkem vzato v pohodě. Určitě mají co zlepšovat, hlavně logistiku. 4 měsíce jsem čekal na dodání. Také bych rád podotkl, že prodejci jsou školeni i v zahraničí a referují moderní trendy, což jinde není. Je otázka, jestli připlatit 20-30% za tyto služby, nebo ne. Nepřijde mi, mít tak drahý byt a strašnou kuchyň z IKEY jako dobré řešení.
Odpovědět
#30

A jestli je pro tebe luxusní přístup to, že na ní čekáš 4 měsíce a ne vždycky s tebou komunikují, tak v pohodě Big Grin
Odpovědět
#31

My máme kuchyň od truhláře z jižních Čech a jsme v konečném efektu spokojený. Dokonce jsme nečekali ani tak dlouho, a teď ve čtvrtek namontovali i vestavěné skříně (myslím že za roumné ceny)takže super:-) Konec krabicím a zmatku:-))Jediné co řeším pořád já je digestoř. Jak ji máte řešenou? My máme odtah do komína, bohužel viditelnou trubku jak od kamen a v době vichřic moje citlivé ucho zaznamenává mírný hukot. Tak nevím.
Odpovědět
#32

My máme "strašnou" kuchyni z Oresi. Dali jsme si záležet abychom praktické moderní trendy omezili na minimum, například ne vaření vystrčené do obytného prostoru, industriál styl hotelová kuchyně. Ikea dost dobrá, ale nic se nám nehodilo barevně. U Oresi dobré objednání, zpracování návrhu, dodací lhůta celkem asi měsíc. Montáž subdodavatelsky od Techwood. Jednání se slečnou v zákaznickém servisu dost hrozné. Montáž byla dobrá, kluci šikovní, i nějaké vylepšení vymysleli na místě. Instalatér standard, elektrikář výborný. Problém, že včas nedodali vestavěnou troubu, nakonec jsme dohodli nový model za stejnou cenu. Dodali bez montáže, tu musí provést elektrikář. Problém, že pro troubu byla připravená zásuvka, ale přívod trouby pro připojení do krabice je bez zástrčky. Zanadávali, popřemýšleli, po přečtení návodu zjistil, že montáž je simplissimo, stačí jen zašoupnout. Zástrčku koupil a přidělal sám, sice "bez papírů" ale podle předpisu, takové maličkosti jsou pro mě potěšením. Včera zjistili loužičku pod sifonem dřezu (zdravím Walkera). Sifon sice sifoní, ale teče. Dotažení nepomohlo, stále tekl. Rošrouboval trubkoviště a zjistil, že na jednom spoji místo kuželového těsnění je ploché. To je v pořádku, jenže trubka- trubkové téčko svádějící odpad od dvouvaničkového dřezu má dosedací plochy pro kuželové těsnění, pro ploché nevytvářela potřebnou dosedací plochu. Stačilo zabrousit o tři milimetry. Kde potřebujete mít jistotu a nepotřebujete snadno rozebíratelný spoj, můžete namazat neutrálním transparentním silikonovým tmelem. Digestoř pod skřínkou máme s odtahem do komína, Whirlpool, zatím nehučí. Zato hučí odsávání v koupelně. Zapnuté proto, že krycí mřížka ventilátoru má nevhodnou strukturu, hukot vzniká průchodem vzduchu skrz. Vypnuté hučí proto, že nemá komínovou klapku/žaluzie. Časem vyměníme. Konec hlášení Smile
Odpovědět
#33

Bohunka/ z tohoto důvodu jsme se nakonec po obdodné zkušenosti ze starého bytu rozhodli pro kuchyni vestavěnou až ke stropu. Člověk si k ní sice nemůže designově dovolit to co ke kuchyni normální výšky (museli jsme jít do bílého laku, aby nebyla moc dominantní), ale o trubce od digestoře v interiéru nevíme Wink. Další možné řešení je dodatečná sádrokartonová předstěna, za níž se trubka schová nebo použití nějakého "hezčího" materiálu - viděl jsem pěkné realizace s volně vedeným odtahem digestoře z nerezu.

Kryton/ S dodáním spotřebičů (u nás lednice, trouba a mikrovlnka Whirlpool) jsme měli obdobné problémy. Truhlář nám řekl, že kvůli krizi prý výrobcům řádově klesly odběry, takže již nevyrábí všechny výrobky paralelně, ale postupně - několik dní jen trouby, pak několik dní jen lednice apod. Dodací lhůty se tí pádem podstatně prodloužily, a podobně jako vy jsme dostali od kuchyňáře hlášku, že se naše lednice teprve vyrábí Wink.

S netěsícím sfonem jsme měli problém také, pomohlo dokoupení těsnění a utěsnění závitů a "přitlačných matic" teflonovou páskou. Silikon mě vůbec nenapadl, ale je to výborný tip - určitě si sifon ještě pojistíme, jen co si přivezu tavnou pistoli Smile.
Odpovědět
#34

Nam delal kuchyn a ostatni nabytek stolar z Moravy. Navrh jsme si delali komplet sami (protoze to, co dodala kuchynska studia, vubec neodpovidalo nasim predstavam). Dodaci lhuta skvela (cca 3 tydny), s kvalitou i provedenim jsme maximalne spokojeni.

Libi se mi, jak ma kuchyni kazdy udelanou jinak, i kdyz byty jsou treba stejne. Proste, kazdy si tam dal to, co se mu libi a co chtel. A tak to ma myslim byt...
Odpovědět
#35

to Petra: Petro, neměli by jste kontakt prosím? Potřeboval bych stůl .... pořádnej.
Odpovědět
#36

to OGG: poslala jsem ti to pres privatni zpravu
Odpovědět
#37

ahoj trochu to tady oprasim, mela bych dotaz na Nikku,
prosim te davala jsi za tu kuchyn nakonec ten Lacobel? a jestli ano, kde to sezenu a cca za kolik? dik moc ;-)
Odpovědět
#38

Ještě ho tam nemáme, máme jen mastnou zeď Big Grin , my budeme mít ten lacobel na dost velké ploše a není to levná záležitost, tak šetříme Big Grin

orientační ceny :

Lacobely nemetalické barvy 900,- Kč/m2
Lacobely metalické barvy 1000,- Kč/m2

My ho budeme mít od téhle firmy http://www.alfaglass.cz/ , je to známý, ale jinak na netu najdeš spoustu sklenářů, kteří s tím umějí pracovat, pohledej.


Jinak tohle je naše kuchyň když byla čerstvě smontovaná, takže není ještě dodělaná, deska nemá vyříznutý dřez ( na úplném konci) není tam roura pro digestoř atd. Bude ještě obezděná, kdy bude vypadat jako vestavěná a lacobel bude vlastně vyplňovat celou plochu, která za kuchyní je, i za digestoří nahoře a nad horizontálníma skříňkama, které jsou o něco níž, než skříně na troubu a lednici se spíží. Wink Takže fakt velká plocha.
[Obrázek: 1721714_720.jpg]
Odpovědět
#39

no tak jsem nak nepochopila jak se to dela, ten predchozi vidim a dalsi mi nefunguje.. tak aspon link :-)

http://picasaweb.google.com/xrenik/Kuchy...8021509346
Odpovědět
#40

Již zde zmíněná ,,sociální" z Ikea Big Grin
Odpovědět
#41

pěkná, jen jestli by nebylo ještě hezčí, kdyby byla ta lednice vestavěná a stejně vysoká skříň na ní, jako je zbytek kuchyně Smile

xreni Napsal(a):no tak jsem nak nepochopila jak se to dela, ten predchozi vidim a dalsi mi nefunguje.. tak aspon link :-)

http://picasaweb.google.com/xrenik/Kuchy...8021509346
Odpovědět
#42

Nikka Napsal(a):pěkná, jen jestli by nebylo ještě hezčí, kdyby byla ta lednice vestavěná a stejně vysoká skříň na ní, jako je zbytek kuchyně Smile

xreni Napsal(a):no tak jsem nak nepochopila jak se to dela, ten predchozi vidim a dalsi mi nefunguje.. tak aspon link :-)

http://picasaweb.google.com/xrenik/Kuchy...8021509346

skrinka nad lednici bude, ale lednici mame rok starou novou, takze dalsi nechceme, navic vestavny jsou maly a my sme si uz zvykli na velikou :-)
Odpovědět
#43

To Nikka: jak se vám podařilon vyřešit tepelnou izolaci mezi troubou a lednicí?
Odpovědět
#44

Ehm, žádná tam není, moc často nepeču, nějak to neřešime.

Tongue
Ogg Napsal(a):To Nikka: jak se vám podařilon vyřešit tepelnou izolaci mezi troubou a lednicí?
Odpovědět
#45

Ogg Napsal(a):To Nikka: jak se vám podařilon vyřešit tepelnou izolaci mezi troubou a lednicí?

Mame take troubu vedle lednicky a zadna izolace tam byt nemusi, ta vestavena trouba je zvenku studena, kdyz se pece, jsme to zkouseli.
Odpovědět
#46

tak zatim pro zajemce o Lacobel,
alfaglass nam navrhla cenu cca 10tis za 2,2m2 (4ks skla, 2 vyrezy na trojzasuvku), firma Marbal nam dala predbeznou kalkulaci na 6500kc.. pak napisu vysledek, ale je to teda rozdil. I kdyz Nikko jsi rikala, ze tam mas zname, tak budes mit asi lepsi cenu co? nebot alfaglass ma m2 za 1520kc. btw uz jste nasetrili?? :-)
Odpovědět
#47

My to budeme mít určitě levnější, kdybychom to měli ve velikosti jako vy, tak nám to dá i zadarmo, říkal že by si to odepsal jako vzorek, ale budeme to mít hodně velké, tak to zadarmo fakt asi nedá, tak snad s nějakou větší slevou (doufáme).
Našetřeno ještě nemáme, on je hlavně problém v tom, že musíme tu kuchyň nejdřív obezdít a až potom nám to sem přijdou vyměřit a dozvíme se cenu a tak.
Ještě uvažujeme nad takovou speciální stěrkou, dává se to i do koupelen, je to otíratelné http://cesare.cz/upload/images/moderniku...1788_b.jpg


xreni Napsal(a):tak zatim pro zajemce o Lacobel,
alfaglass nam navrhla cenu cca 10tis za 2,2m2 (4ks skla, 2 vyrezy na trojzasuvku), firma Marbal nam dala predbeznou kalkulaci na 6500kc.. pak napisu vysledek, ale je to teda rozdil. I kdyz Nikko jsi rikala, ze tam mas zname, tak budes mit asi lepsi cenu co? nebot alfaglass ma m2 za 1520kc. btw uz jste nasetrili?? :-)
Odpovědět
#48

Nikka Napsal(a):My to budeme mít určitě levnější, kdybychom to měli ve velikosti jako vy, tak nám to dá i zadarmo, říkal že by si to odepsal jako vzorek, ale budeme to mít hodně velké, tak to zadarmo fakt asi nedá, tak snad s nějakou větší slevou (doufáme).
Našetřeno ještě nemáme, on je hlavně problém v tom, že musíme tu kuchyň nejdřív obezdít a až potom nám to sem přijdou vyměřit a dozvíme se cenu a tak.
Ještě uvažujeme nad takovou speciální stěrkou, dává se to i do koupelen, je to otíratelné http://cesare.cz/upload/images/moderniku...1788_b.jpg


xreni Napsal(a):tak zatim pro zajemce o Lacobel,
alfaglass nam navrhla cenu cca 10tis za 2,2m2 (4ks skla, 2 vyrezy na trojzasuvku), firma Marbal nam dala predbeznou kalkulaci na 6500kc.. pak napisu vysledek, ale je to teda rozdil. I kdyz Nikko jsi rikala, ze tam mas zname, tak budes mit asi lepsi cenu co? nebot alfaglass ma m2 za 1520kc. btw uz jste nasetrili?? :-)


a co budete obezdivat?? jako shora? nebo zboku?
Odpovědět
#49

Celou Wink jak ze strany, tak i shora, prostě takovej falešnej výklenek, který povede těsně nad těma vysokýma skříněma, aby kuchyň vypadala jako vestavěná. Wink
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)