Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Používání grilu na uhlí v areálu...
#1

Máme nové sousedy a ti si pořídili na zahradu velký gril na uhlí. Jsou to dokonce snad první obyvatelé zde, kteří si to dovolili. Bohužel se rozhodli, že grilovat budou poměrně často a tak se celým areálem line smrad kouře, oblečení smrdí jak od táboráku, byt smrdí kouřem a jsme tu proto utemovaní. Existuje vyhláška, která zakazuje používání podobného grilu v prostorách, jaké máme zde? Tuším, že se už něco podobného řešilo? Myslim si, že by nikdo neřešil kouř z masa, to je úplně jiná liga, než čoudící dříví, kterým žhaví uhlí :/ To opravdu člověk smrdí jak od táboráku a vše načichne rychle.
Odpovědět
#2

Nikka Napsal(a):Máme nové sousedy a ti si pořídili na zahradu velký gril na uhlí. Jsou to dokonce snad první obyvatelé zde, kteří si to dovolili. Bohužel se rozhodli, že grilovat budou poměrně často a tak se celým areálem line smrad kouře, oblečení smrdí jak od táboráku, byt smrdí kouřem a jsme tu proto utemovaní. Existuje vyhláška, která zakazuje používání podobného grilu v prostorách, jaké máme zde? Tuším, že se už něco podobného řešilo? Myslim si, že by nikdo neřešil kouř z masa, to je úplně jiná liga, než čoudící dříví, kterým žhaví uhlí :/ To opravdu člověk smrdí jak od táboráku a vše načichne rychle.
Myslim, ze ji to zakazat nikdo nemuze. Muzete zavolat mestskou policii, ale tohle by melo byt v domovnim radu ne? Nejdriv bych tam ale skocil. Jsou v pronajmu, nebo ve vlastnim? Treba se s nimi bude dat domluvit?
https://www.britskactvrt.cz/showthread.php?tid=443
Odpovědět
#3

Já si zatím zjišťuju hlavně informace, kterými se můžu ohánět... obávám se, že se nepůjde dát domluvit, gril je to velký, asi to nebyla levná záležitost a nějak myslim, že ho nepřestanou po chvilce používat. Myslim, že už při pořizování jim muselo být jasný, že to bude čoudit jako blázen a pokud jim to bylo jedno při pořizování, tak teď to nebude jinak.
Odpovědět
#4

Nikka Napsal(a):Já si zatím zjišťuju hlavně informace, kterými se můžu ohánět... obávám se, že se nepůjde dát domluvit, gril je to velký, asi to nebyla levná záležitost a nějak myslim, že ho nepřestanou po chvilce používat. Myslim, že už při pořizování jim muselo být jasný, že to bude čoudit jako blázen a pokud jim to bylo jedno při pořizování, tak teď to nebude jinak.
No. Ale to, ze je to velky gril neni preci duvod pro to, aby ses dusila doma ne? Smile)
Odpovědět
#5

V domovním řádu je to ale jen pro balkony. Pokud to mají dole na zahrádce, tak se to na to podle mě nevztahuje...
Odpovědět
#6

Taky si myslim, že na zahrádky se to nevztahuje, že co se balkonů týče, tak jde o možnost požáru, ale ne o kouř...teda pochopila jsem to tak. :/ Tak pak to ještě může zkusit výbor a pak už máme asi smůlu.
Odpovědět
#7

Nikka Napsal(a):Taky si myslim, že na zahrádky se to nevztahuje, že co se balkonů týče, tak jde o možnost požáru, ale ne o kouř...teda pochopila jsem to tak. :/ Tak pak to ještě může zkusit výbor a pak už máme asi smůlu.
A zkousela si hlavne toho souseda? Pokud je normalni, tak to pochopi, ze koupil nesmysl, kterej nepatri do bytoveho projektu, ne?
Odpovědět
#8

No jak jsem psala, nejdřív získávám informace, kterými se můžu ohánět, při dalším zapalování se na ně vrhnu - zkusim to slušně, ale obávám se, že do mě opět vjede ďas z neohleduplnosti některých lidí Big Grin A pokud to nepomůže, tak pak výbor a pokud ani to nepomůže, tak si koupim pořádnou vodní pistoli a budu jim to z balkonu hasit :lol:
Odpovědět
#9

Nikka Napsal(a):No jak jsem psala, nejdřív získávám informace, kterými se můžu ohánět, při dalším zapalování se na ně vrhnu - zkusim to slušně, ale obávám se, že do mě opět vjede ďas z neohleduplnosti některých lidí Big Grin A pokud to nepomůže, tak pak výbor a pokud ani to nepomůže, tak si koupim pořádnou vodní pistoli a budu jim to z balkonu hasit :lol:
Nez bych shanel informace a pritom se dusil smradem, bych zasel a zkusil se domluvit ne?
Odpovědět
#10

Tuto věc samozřejmě řeší právní předpisy, konkrétně občanský zákoník v § 1013:

§ 1013
(1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat. Zakazuje se přímo přivádět imise na pozemek jiného vlastníka bez ohledu na míru takových vlivů a na stupeň obtěžování souseda, ledaže se to opírá o zvláštní právní důvod.

Ustanovení sice hovoří o vnikání na pozemek jiného vlastníka, ovšem určitě bude vykládáno i pro případy imisí do bytů - vlastník bytu spoluvlastní pozemek pod svým bytem a je tak také vlastníkem pozemku (který se vztahuje k jeho bytu).

Gril jsme zatím viděli (a čichali) v akci pouze jednou a zatím to řešili uzavřením oken na východ a větráním na jih, což umožňuje dispozice bytu. Na obranu grilujících je třeba říci, že gril postavili nejdále od domu, jak je možné. Nicméně si myslím, že gril na uhlí není na Britské vhodný - představte si, že si podobný gril pořídí všichni vlastníci zahrádek a začnou grilovat najednou.

Oproti tomu elektrický nebo plynový gril je OK, vůně grilovaného masa se dá snést.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)