Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kontrola a převod společných prostor
#1

Máte někdo tušení jak bude probíhat převod společných prostor? Kdo to projde a kdo identifikuje vady a nedodělky? Kdo dohlídne na to, že budou odstraněny? Zkrátka kdo v našem zájmu (nás podílových vlastníků) toto udělá? Nebo si budeme muset každý v rámci přejímky projít i společné prostory v konkrétním domě a přilehlých pozemcích?

Má s tím někdo zušenost z jiných projektů?
Odpovědět
#2

No a nebude tohle za nas delat ten PPM?
Odpovědět
#3

Minimálně vzhledem k tomu, že PPM je kůň, kterého k nám nasadil Finep, bych se na ně v tomto nespoléhal.
Odpovědět
#4

mám takový hloupý dotaz možná už to tu bylo ale můžeme si třeba potom vybrat sami nějakou správcovskou firmu nebo jak se jim říká - co máme mi teď u nás v baráku tak ta je úžasná přesná a dokonce si krásně došlápla na lidi co něco dlůží, musím to za ťukat ťuk ťuk Big Grin
Odpovědět
#5

Imo záleží na délce smlouvy, kterou Finep za nás uzavře. Asi to bude 1 rok. Pak si můžeme vybrat koho chceme (pokud se tak SVJ dohodne), což si myslím není bez ohledu na správce od věci čistě z preventivních důvodů. Naše SVJ takhle už jednou správce měnilo a to hned po tom 1. roce.
Odpovědět
#6

jo a kdo bude předseda?? Tongue
Odpovědět
#7

jestli budeme mít zprávcovskou firmu tak žádné představensto neni nebo né v takové formě jako kdyby jsme takovou firmu neměli protože ta firma to řeší za nás akorát jednou do roka by měla být velká schůze kde se od souhlasí rozpočet atd... pak ta firma jednou ročně předloží rozpočet kolik se vybralo kolik se utratilo atd... ˇ
Ale podle mého takovej předseda by měl bydlet v přízemí mít předzahrádku a říkat si fanosik Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Odpovědět
#8

no hele to bude drahý.... už jsme správce stezky... a ještě takovou funkci mít.-... to by bylo něco.. jupíííí Cool Cool
Odpovědět
#9

madite/ ze zákona o vlastnictví bytů (76/1994 Sb.) každé SVJ musí mít buď výbor SVJ nebo pověřeného vlastníka - osobu pověřenou funkcí výboru. Výbor musí mít min. 3 členy a navenek za něj jedná jeho předseda.

Já bych v každém případě radši výbor - nesvěřoval bych odpovědnost za dům jednomu člověku ani kdybych ho dobře znal. Ke všem aktům výboru by pak mělo být zapotřebí aspoň 2 podpisů jeho členů. Navíc se správou SVJ je poměrně dost práce i s pomocí správcovské firmy, takže se činnost mezi členy výboru aspoň trochu rozloží. O tom, že by nějaké SVJ vedl pověřený vlastník jsem ještě neslyšel, ale SVJ, která znám, bych spočítal na prstech jedné ruky Wink.
Odpovědět
#10

jj souhlasím s více lidma... ať to není jen na mých bedrech... dělám si legraci... nikam se netlačím... uvidíme ve svoboných volbách... Big Grin Big Grin
Odpovědět
#11

Btw. pritelkyne kde ted bydli meli ze zacatku PPM, ale menili je... nebyli s nima spokojeni, tak uvidime jak u nas. Pritelkyne bydli na Barrandove, maj tam i nakej kanclik.
Odpovědět
#12

Co s tím převzetím v našem "podílovém" zájmu? Nějaký nápad?
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)