Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ničení společného majetku dětmi
#26

Romano, nevim kde jsi prisla na to, ze mam pocit, ze se s tim neda nic udelat ;-)
taky bys mela mozna jednodussi to resit s 'prislusnym organem' rovnou, nez tady 'napadat' ostatni, ze si toho nevsimaji. Na foru pak staci upozornit, aby si ostatni davali pozor prave na ne.
Ja treba venku nekoukam po velkych deckach, oci mam na tom svem. Tak jsem mozna taky jedna z tech, co to 'videli' a nejednali, aniz bych vedela...
Odpovědět
#27

xreni Napsal(a):Romano, nevim kde jsi prisla na to, ze mam pocit, ze se s tim neda nic udelat ;-)
taky bys mela mozna jednodussi to resit s 'prislusnym organem' rovnou, nez tady 'napadat' ostatni, ze si toho nevsimaji. Na foru pak staci upozornit, aby si ostatni davali pozor prave na ne.
Ja treba venku nekoukam po velkych deckach, oci mam na tom svem. Tak jsem mozna taky jedna z tech, co to 'videli' a nejednali, aniz bych vedela...

Z tvojí reakce
koukam, co uz se tu vsechno resi.. asi neni uplne koser, ze tu decka neco nici a rodice na ne kaslou, ale s tim asi nic nenadelame. az se bude muset neco platit, urcite se svedkove ozvou a radi sousedy 'naprasi',pokud deti neposlechly. spis je smutne, ze se jim nikdo nevenuje natolik, ze si museji hledat takovou zabavu.
nadhazovat tady naky plosny poplatky mi prijde trochu zcestne, ja taky po nikom nechci, aby platil za psa, co treba vyje nebo steka.. jako kolik tu asi zije deti a neporadek dela par z nich.. stejne jako mame i nemile sousedy, mame i nevychovane deti, holt zijeme v bytovce a ne rodinem domku
Nikoho nenapadám, pouze říkám, že ti co s tím nechtějí nic dělat, ať raději nereagují.. Všeho všudy kdo tady něco řeší - myslím tím okřikne ty smrady jsme my,Vašek a Míša a zbytek si tady jen stěžuje.
A upřimně na tersách, balkonech v tu dobu sedělo docela dost lidí..a výsledek? Nikdo nic neřekl...
Odpovědět
#28

Romano, myslim, ze by se dalo na vec upozornit i bez tech "smradu" a pod. ANO: rodice by mely davat pozor na sve deti a za vzniklou skodu nest odpovednost NE: tahaci kacer a babovicka na chodniku 2 dny z 365 v roce skutecne normalnimu cloveku nevadi a ani neobtezuji. Mne kuprikladu dela neobycejne velkou radost, ze na Britske bydli ve vetsine mlade rodiny s detmi (a klidne, at bydli v najmu!) a rozhodne bych neuklizeneho kacera nevymenil za generacni spory z opacneho konce banalit - vsichni, kdo bydleli se sousedy o nekolik generaci starsich jiste chapou - pri vsi ucte k nasim babickam a dedeckum...Peace...
Odpovědět
#29

Rolandus84 Napsal(a):Romano, myslim, ze by se dalo na vec upozornit i bez tech "smradu" a pod. ANO: rodice by mely davat pozor na sve deti a za vzniklou skodu nest odpovednost NE: tahaci kacer a babovicka na chodniku 2 dny z 365 v roce skutecne normalnimu cloveku nevadi a ani neobtezuji. Mne kuprikladu dela neobycejne velkou radost, ze na Britske bydli ve vetsine mlade rodiny s detmi (a klidne, at bydli v najmu!) a rozhodne bych neuklizeneho kacera nevymenil za generacni spory z opacneho konce banalit - vsichni, kdo bydleli se sousedy o nekolik generaci starsich jiste chapou - pri vsi ucte k nasim babickam a dedeckum...Peace...


Řeknu Vám to asi takhle, děti se vyhodily od jezírka a to jim domlouval i Vašek a dnes? Dnes byly u fontány, kde po sobě vylévali vodu, fontána je zničená kdo ji uhradí???? A druhá věc rodiče nadávají ostraze, že jim do dětí nic není??? Nevadí mám to nafocené, takže fotky předávám správci ať si to rodiče užijí.
Co se týká nejemníků nemám s tím problém, ale bohužel právě zrovna nájemnícic tady dělají nějvětší nepořádek - realita z BČ
Odpovědět
#30

Neodvádějte téma jiným směrem. Myslím že Romaně a dalším nejde o poházené hračky, ale o ničení věcí. Také nebude úplně jednoduché přesvědčit rodiče nezbedných dětí, aby škodu zaplatili. Jde také o to, aby si děti uvědomily, co se smí a co ne.
Odpovědět
#31

Jen pro informaci předběžná cena oprav se vyšplahala na cca 25.000,- Tak jsem zvědavá kdo všechno se složí, aby se uhradila tato částka. A na závěr bych Dane chtěla říct, že celou dobu jsi věděl o které děti se jedná. Koněčně vím, kterých dětí se to týká a kde bydlí, protože stačí si pouze všímat a chtít věci "dotahnout"
Odpovědět
#32

Nevim jakych oprav. Co z toho je bezne opotrebeni, co je prokazatelne znicene. Ale nikdy nedosahnes toho, aby nikdo nic neznicil. Veci jsou proste znicitelne :-((. A jsem zvedavy, jak to z tech lidi budeme dostavat. Nic jineho nez se na opravy slozit nam nezbyde, maximalne vetsi ohleduplnost. No tak klidne dotahuj, ja mam svych starosti dost, aspon nekdo to dotahne, kdyz na to ma cas a chut :-) Ja nemam ani jedno. Chapu, ze nas to stoji penize, pokud neco znici moje dite, zaplatim to. Je dobre ze to nekdo hlida, ale jsem zvedavej, jak to dopadne :-). Jinak je to cca 83,- CZK na bytovou jednotku, takze jedna krabicka cigaret, dve piva apod :-)))
Odpovědět
#33

Dane, řekni mi jeden jedinej důvod, proč by jsme to měli platit všichni? Ať si to pořeší řodiče, nejde jen o pytel kamínků jde o zničenej plech, o zničenou fontánu, keře které jsou polámané od dětí, sesuté kamínky v jezírku tak, že je vidět folie a jiné.. A jak psal Vašek, nejde o peníze , ale o princip a přístup nejen rodičů, ale i dětí.
Odpovědět
#34

Holt mame ve vlastnictvi areal.....ale, to tu nechce nikdo slyset. Kdyz to od nich nekdo vymuze, klobouk dolu. Moje dite nic neznicilo a klidne se na nakladech budu podilet. Ale, to je jedno. Kazdy na to mame jiny nazor a to je dobre. Nekdo na to musi mit cas tohle hlidat a resit. Ja ho bohuzel nemam. Chtel jsem vyjadrit nazor, lec jsem kamenovan ze mam jiny nazor. Pokud chcete, penize rad dam, klidne se budj podilet na opravach, tot vse za me.... jinak si pamatuju, kdyz to same bylo kvuli psum, ze shazuji kaminky do jezirka. :-))). Ja souhlasim s tim, ze se musi majetel hlidat, jen se mi NELIBI oznaceni smradi, protoze se to tyka i meho ditete a hracek, ktere nebyly uklizeny.
Odpovědět
#35

Teda vážení spoluobčané, po přečtení příspěvku ohledně "zlobivých dětí" jsem si opět uvědomil co to znamená "hon na čarodějnice". Nevím jestli přispěvovatelé nemají děti nebo zda již zapomněli, ze děti si také potrebuji hrát a ze jim nelze diktovat zpusob zábavy, ale trochu je i chápat. Nevim zda několik rozbitých kamínků či zakopnutý míč do jezírka je takovým přestupem aby bylo nutné doslova pranýřovat děti a maminku, která se deti zastala, ale vím určitě co dokáže lidska hloupost a ignoranství. Zamyslete se spíše nad tím, zda by nebylo vhodně vybudovat v Britské čtvrti dětské hřiště či dětem vymezit místo, kde by si mohly hrát. Pokuste se nejdrive si ověřit pravdivost a objektivitu tvrzení, ze deti skutečně něco rozbily a teprve pak výslovně svůj názor na věc. Nejenom kone mají bohužel "stádový reflex". Udělejte pro své deti a pro sebe něco rozumného a zasaďte se o vybudování hřiště a dejte tak dětem možnost a prostor k jejich rozvoji.

Eduard
Odpovědět
#36

v té době, poka bojuje s dětmi, někdo zničil trávu!
To je výraznější poškození.
Například, v Central Parku také děti dotýkají kameny, ale mají zelenou trávu ...
Odpovědět
#37

Právě jsem si uvědomila, že jsme na chodníčku zapomněli pár věcí z písku, ale říkám upřímně, že se tam teď nevracim zpět to napravit. A co chci říct je to, že ne vše je tak, jak to vypadá. Já teď můžu být taky v očích ostatních za ignorantku, co nechává po svých dětech nepořádek, ale už nikdo nevidí, že jsem kolikrát čapla hračky po jiných a nedělalo mi sebemenší problém je hodit na písek, stejně jako jsem x krát čapla z trávy odpadky, které někomu odlítly od koše, nebo kontejneru a nebylo mi zatěžko je odnést zpět, kam patří. Pro sem tam zapomenutou věc nejsem ignorant a neni mi jedno jak to tu vypadá, stejně jako pro pár spadených kamenů v jezírku nejsou děti nevychované nebo smradi. Souhlasim s tím, že děti pak ve stádečku nepřemýšlí. Když jsem viděla, jak děti háží do jezírka kameny, aby si nahnaly míč, zasáhla jsem, ale dělat z toho haló? Pokud je potřeba něco opravit, nehnala bych to do extrémů, že to nechám zaplatit rodiče. Odchytla bych si je, nebo dítě/děti, vysvětlila bych vážnost situace a že ještě jednou, tak rodiče budou platit náklady. Konec, vyřízeno, žijme v míru. Rolleyes
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)