Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Správce objektu a poplatky za správu
#26

Nooo .. kdyz se podivam na Prilohu c.1 tak to taky vypada tak, jak rika Dan. Tzn. ze pokud se tam objevi nejakej -censored-, tak ho pozenu svinskym krokem. V tom pripade sem pro to, aby se ke vstupum do vnitrobloku zapichali cedule upozornujici na to, ze se jedna o soukromy pozemek a ze tam nema clovek co delat... skoda, ze spoluvlastnictvi neplati i pro ty parkovaci stani kolem britsky. To by byl spor s lidma ze Siemensu vyresenej :-)
Odpovědět
#27

já vím, že to nebyl útok. mám dneska divnej den tak jsem trochu mimo
Fanosik - Harfa je ale uzavřená má kolem sebe zdi a ploty nikdo cizí tam nesmí mají i vrátného tam bych to pochopila jediný kdo za bráný Harfy smí jsou obyvatelé a lidé z těch firem plus asi i návštěvy Smile tam je to prostě celé soukromé ale mě se nelíbí platit za něco co nebude jenom naše to je vše.
Stejně se to brzy dozvíme Big Grin
Odpovědět
#28

to by mě zajímalo kdo bude platit ty jezírka u Siemensu silně pochybuji o tom že to bude siemens.
A jestli mi budeme platit za jezírko atd tak chci kolem plot aby to bylo jenom naše jako je to na Harfě
Odpovědět
#29

jj souhlasím... ale myslím že harfa nemá plot všude... jsou i místa kde se dostaneš.. nevím... uvidíme jak to dopadne a co budeme platit my a co bude patřit p13
Odpovědět
#30

fanošík, madite/ Na tuto věc jsem se ptal již při uzavírání smlouvy o smlouvě budoucí p. Kalinové. Ptal jsem se asi v tom smyslu, zda a kdy budou pozemky ve vnitrobloku převedeny na P13. Celkem jednoznačně mi odpověděla, že převedeny nebudou, ale zůstanou v podílovém vlastnictví vlastníků bytů. Prakticky to bude tak, že vnitroblok bude rozdělen na tři části - severní část bude patřit vlastníkům bytů z Aček, západní část vlastníkům z Béček a východní část vlastníkům z Céček. Tj. péče o trávník, chodníky, jezírko atd. půjde za námi, resp. je budou spravovat jednotlivá SVJ, která si k tomu najmou správce. Můžeme se tedy připravit na položku ve vyúčtování služeb "údržba vnitrobloku".

Ovšem chodníky vedoucí okolo Britské (ty, které obkružují areál) budou spolu s komunikacemi a parkovacími stáními převedeny na P13.

Tento stav má jednu nevýhodu a jednu výhodu:
1) nevýhoda - náklady na provoz (jezírko, sekání trávy, zálivka, údržba dětského hřiště, ...) budeme hradit sami
2) výhoda - vnitroblok bude náš soukromý majetek a pokud zjistíme, že ho vandalové, sprejeři apod. poškozují, pak bude dle mého názoru možné ho uzavřít - přístupy jsou pouze ze tří směrů (východ, jih, západ), které je možno snadno oplotit a opatřit brankami na čipy, které budeme používat pro vstupy do domů. K tomu by asi mohli mít nějaké připomínky hasiči z hlediska umožnění zásahu při požáru, ale obecně si myslím, že vyloučené to není.
Odpovědět
#31

jojo, taky si myslím, že je to tak, jak píše Jistr, Dan, atd. Vnitroblok bude patřit nám. Kdysi při podpisu smlouvy o smlouvě jsme dostali nákres, kde je to jasně vidět. Btw, Harfa je opravdu oplocená jen zčásti, imo tam nemají žádný ´vodní prvek´, ale nějaké podobné úpravy (rostliny, kameny...) tam taky jsou - veřejně přístupné. Myslím, že s placením je to jasné, však se to dozvíme. Tongue
Odpovědět
#32

No a s tím garážovým stáním - kupujeme si podíl, právo tam parkovat, ne údržbu, bohužel. To je tak trošku jako s našimi byty. X-)
Odpovědět
#33

Madite, usuzovala jsem tak proto, že pokud by se o to mělo starat město, to by to nedopadlo vůbec dobře Sad Jezírko by bylo co nevidět brčál, tráva přerostlá atd... Přijde mi i logické, že o vnitroblok se budeme ,,starat my,, o chodníky a odpadkové koše se bude starat město :/

No jsem na to zvědavá :/

Jinak pokud to bude možné, tak jsem samozřejmě pro oplocení, nebudu platit za hřiště, aby tam chodily maminky ze sídliště a hřiště chátralo mnohem rychleji, ani nehodlám platit za jezírko,aby si tam klidně kdejakej bedomovec šel přemáchnout spodky Tongue :o Big Grin To oplocení by bylo super i kvůli sprejerům,zlodějům apod,myslim, že je to trochu odradí,působí to lépe Wink
Odpovědět
#34

Naprostej souhlas, přesně takto jsem o tom uvažoval i já.

Jistr Napsal(a):fanošík, madite/ Na tuto věc jsem se ptal již při uzavírání smlouvy o smlouvě budoucí p. Kalinové. Ptal jsem se asi v tom smyslu, zda a kdy budou pozemky ve vnitrobloku převedeny na P13. Celkem jednoznačně mi odpověděla, že převedeny nebudou, ale zůstanou v podílovém vlastnictví vlastníků bytů. Prakticky to bude tak, že vnitroblok bude rozdělen na tři části - severní část bude patřit vlastníkům bytů z Aček, západní část vlastníkům z Béček a východní část vlastníkům z Céček. Tj. péče o trávník, chodníky, jezírko atd. půjde za námi, resp. je budou spravovat jednotlivá SVJ, která si k tomu najmou správce. Můžeme se tedy připravit na položku ve vyúčtování služeb "údržba vnitrobloku".

Ovšem chodníky vedoucí okolo Britské (ty, které obkružují areál) budou spolu s komunikacemi a parkovacími stáními převedeny na P13.

Tento stav má jednu nevýhodu a jednu výhodu:
1) nevýhoda - náklady na provoz (jezírko, sekání trávy, zálivka, údržba dětského hřiště, ...) budeme hradit sami
2) výhoda - vnitroblok bude náš soukromý majetek a pokud zjistíme, že ho vandalové, sprejeři apod. poškozují, pak bude dle mého názoru možné ho uzavřít - přístupy jsou pouze ze tří směrů (východ, jih, západ), které je možno snadno oplotit a opatřit brankami na čipy, které budeme používat pro vstupy do domů. K tomu by asi mohli mít nějaké připomínky hasiči z hlediska umožnění zásahu při požáru, ale obecně si myslím, že vyloučené to není.
Odpovědět
#35

jistr: to mi chcete říct, že když bude mít 1 SVJ na starost třeba dětské hřiště, tak ostatní SVJ ho nebudou moci používat protože za něj neplatí nebo to bude jako jedno Smile
Odpovědět
#36

také by mě zajímalo až se postaví další čtvrti tak k nám taky nebudou moc chodit a mi k nim ? nebo se budem tolerovat jako celek západního města.
Sama bych byla ale proto aby tam byli aspoň ty cedule pro začátek, ale raději bych brala plot dokonce jsem zjistila že když je vysoký do 1m tak není zapotřebí stavební povolení Big Grin
Odpovědět
#37

já myslim,že nebudu mít potřebu chodit do ostatních etap do vnitrobloku, radši bych residenční bydlení a oželim možnost courat se u cizích baráků Big Grin
Odpovědět
#38

taky radši rezidenci Big Grin
Odpovědět
#39

ad oplocení/
Oplocení imo bude problém pro hasiče (musí být umožněn příjezd k vyznačeným nástupním plochám). Fakt ale je, že v případě požáru ten plot stejně projedou Wink. Dál bude mít problém asi i městký architekt, nebo kdo na P13 dělá urbanismus (z estetického hlediska). V každém případě - vzhledem k tomu, že se se zasahuje do zařízení pro vnější požární zásah a mění se vnější vzhled areálu, čekám, že provedení oplocení bude vyžadovat stavební povolení.

V případě, že k oplocení a uzavření areálu branami bude nutné získat stavební povolení, se navíc bude muset zajistit písemný souhlas 100% vlastníků z každého SVJ. Nečekám, že by k tomu někdy došlo...

I v optimálním případě bez stavebního povolení Rolleyes se na efektivním oplocení budou muset najednou podílet všechna 3 SVJ. Jelikož půjde o investiční akci, budou si ji asi chtít nechat schválit od shromáždění vlastníků. To potrvá dostatečnou dobu na to, abychom si mohli vyzkoušet, zda je veřejný přístup opravdu problém či nikoli.

Osobně si myslím, že otevřený vnitroblok problémem nebude a doufám proto, že vnitroblok zůstane otevřený. Hlídkování nad naším majetkem je samozřejmě chválihodná činnost, kterou lze praktikovat i tak Smile.
Odpovědět
#40

No tak bych tam aspon vrazil cedule. Kdyz tam poleze naka existence a ja ho budu chtit vyhodit, tak bude v pravu, protoze mi rekne, ze nikde nebyla zadna cedule ani plot.
Odpovědět
#41

Walker, Fanošík/nezklamali jste nás! Wink Big Grin

Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Nic proti místním, ale stav jezírka a sochy u něj kousek pod Jeremiášovou leccos napovídá.

Btw, pomalu bude čas začít přemýšlet o ´orgánech SVJ´. Několik adeptů bych tady viděla... Wink
Odpovědět
#42

No tak bychom to neuzavřeli komplet,ale nechal by se například západní vlez otevřený, z té strany to není tak na očích a každého by prvně při příchodu k Britské praštilo do očí, že je to soukromý majetek, že je tu plot, tak že tam asi nejsou vítaní Big Grin Snad nebude nikdo tak drzý a budeme tam zevlovat jen proto, že je to přeci jen z jedné strany otevřené. Ale samozřejmě, uvidíme v reálu jak to tam bude. Třeba k nám nikdo nepáchne. Big Grin
Ale už teď je vidět jak kolem chodí lidi venčit psíky a doufám, že to nebudou brát přes nás, protože je to tam hezčí,nebo si tam teda podle mě minimálně obhlídnou terén, rozkřikne se, že ,,v té nové zástavbě" je nové hřiště,kde není moc mamin(věřte, že mezi maminkama po sídlišti se tohle řeší :/ ) a je to tu. Můžu si tam rovnou otevřít stánek s Hot dogama,kšefty budou Big Grin
Hlavně i to, že tam bude to náměstíčko, které bude přitahovat pozornost lidí,ti se půjdou podívat i dál... no a to že tu dělám katastrofální scénáře to se vám nezdá Big Grin Stěhuju se z (pro mě) hnusnýho místa,tak chci klííííd Cool Tongue
Odpovědět
#43

Lidi jsou různý, znám to z bytu kde jsem 30 let bydlel. Okna kuchyně a ložnice jsme měli do Petřína. Pravidelně se tam scházeli feťáci, bezdomovci, smažky a uchyláci. Zezhora čučeli do níže položených oken. Někdy stříleli nebo házeli kameny a baterie do oken. Cikáni vykradli byt se zahrádkou, slezli po hromosvodu dolu na zahrádku, rozbili vstupní dveře do bytu a ukradli televizi. Moje babička tenkrát z protějšího okna na ně zavolala policii. Stačili utéct ale ona vykoukla na druhé straně z okna do ulice a když přijeli policajti tak je nasměrovala na stranu kterou utekli. Chytli je, přivedli na místo činu a ona je musela z okna identifikovat. Po těch 30 letech je teď u hladové zdi na Petřin ta branka zamčená. Druhou přístupovou stranu musejí snad také zamykat protože se tam již nikdo netoulá. Jak zmizeli lidi tak se tam hned vrátili zajíci a veverky. Tak to jen příklad otevřeného vnitro bloku.

Nikka Napsal(a):No tak bychom to neuzavřeli komplet,ale nechal by se například západní vlez otevřený, z té strany to není tak na očích a každého by prvně při příchodu k Britské praštilo do očí, že je to soukromý majetek, že je tu plot, tak že tam asi nejsou vítaní Big Grin Snad nebude nikdo tak drzý a budeme tam zevlovat jen proto, že je to přeci jen z jedné strany otevřené. Ale samozřejmě, uvidíme v reálu jak to tam bude. Třeba k nám nikdo nepáchne. Big Grin
Ale už teď je vidět jak kolem chodí lidi venčit psíky a doufám, že to nebudou brát přes nás, protože je to tam hezčí,nebo si tam teda podle mě minimálně obhlídnou terén, rozkřikne se, že ,,v té nové zástavbě" je nové hřiště,kde není moc mamin(věřte, že mezi maminkama po sídlišti se tohle řeší :/ ) a je to tu. Můžu si tam rovnou otevřít stánek s Hot dogama,kšefty budou Big Grin
Hlavně i to, že tam bude to náměstíčko, které bude přitahovat pozornost lidí,ti se půjdou podívat i dál... no a to že tu dělám katastrofální scénáře to se vám nezdá Big Grin Stěhuju se z (pro mě) hnusnýho místa,tak chci klííííd Cool Tongue
Odpovědět
#44

tak pro vaši představu, tak poplatky za správu + vše ostatní pro malý byt cca 2000.- jak jsem předpokládal. Součástí nejsou zálohy na elektriku.
Ale jinak vše krásně vyčísleno včetně ostrahy / tu mimochodem chválím, během soboty, co jsem kutal na zahrádce, prošli minimálně 8 x kolem, dali jsem se i do řeči, celkem sympatičtí chlápci. /
Odpovědět
#45

no klíče sice mám, ale bez podepsaný smlouvy a zaplacených peněz tě tam nepustí... Rolleyes
Odpovědět
#46

je to jako záloha.. ale myslel jsem jako poplatky za správu bytu, + voda + topení... :|
Odpovědět
#47

Btw. podle smlouvy sem pochopil, ze ty 2000czk si mam prinest pri podpisu smlouvu s sebou v hotovosti. Je to tak?
Odpovědět
#48

jj je to jako záloha na služby... něco jako první platba, ale potom to v ročním souhrnu doučtují dle skutečné spotřeby, takže to tam může být navíc , a pak to vrátí...
Odpovědět
#49

Chtěl jsem se zeptat zda-li již máte všichni 3 faktury/pravidelné měsíční úhrady za bydlení také jako my? Faktura za byt, garáž a teď nově jsem dostal fakturu za komoru!
Odpovědět
#50

Ricky Napsal(a):Chtěl jsem se zeptat zda-li již máte všichni 3 faktury/pravidelné měsíční úhrady za bydlení také jako my? Faktura za byt, garáž a teď nově jsem dostal fakturu za komoru!
na konci roku 10 mi dorazil nový předpis na záloh. platby, jinak nic
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)