Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Správce objektu a poplatky za správu
#1

Velkou náhodou jsem potkal člověka pracujícího pro Prague Property Management, který má na starost Britskou čtvrť. Říkal, že se již seznamují s objekty a prý by ho PPM měl 15.5. přebírat!

Hned jsem se ptal co to znamená a zdali budou také připomínkovat různé vady a nedodělky na společných prostorách. Odpověď zněla, že ne, že oni přebírají technologie, dokumentaci apod. Že prý přebírání (od Průmstavu) ve smyslu vad a nedodělků je na stavebním dozoru a Finepu. Přiznám se, že mě to trošku zarazilo a vyvstává otázka kdo tedy přebírá společné prostory za nás, za vlastníky? Kdo v tomto procesu hájí naše zájmy? Máme si to udělat sami? Nemáte s tím někdo zkušennost?

Jinak, prý budou mít v A-čku kancelář a snad by tam měli být poměrně často. Zmiňoval i ostrahu objektu, úklid objektu apod.

Dan: nestálo by za to udělat samostatné téme "Správa objektu" nebo něco podobného? Myslím, že se to časem stane asi "oblíbené" téma.
Odpovědět
#2

No to jsem tedy zvědavý, kolik nás PPM bude stát. Když jsme přebírali byt na Proseku, přidělil nám CG jako správce SLUEN za cca 120 Kč/byt/měsíc. Protože nebylo moc jasné, na čí straně tento správce stojí (CG nebo SVJ) a měl problémy s prokazováním některých vystavených faktur, rozhodlo se naše SVJ poptat konkurenci a nyní nás spravuje SBD Praha za cca 160 Kč/byt/měsíc. Také je otázka, na jakou dobu za nás Finep mandátní smlouvy s PPM uzavře.
Odpovědět
#3

Ogg: Popřemýšlím nad tím. Původně jsem zamýšlel pro tyto věci využít kategorií:
- Vybavení a vlastnosti bytů a společných prostor
- Problémy, závady
Odpovědět
#4

Dan Napsal(a):Ogg: Popřemýšlím nad tím. Původně jsem zamýšlel pro tyto věci využít kategorií:
- Vybavení a vlastnosti bytů a společných prostor
- Problémy, závady


Ja bych to dal hned do korenace. Jestlize ma nejake tema sanci na to setrvat aktualnim po dlouhou dobu, tak je to asi sprava domu Smile
Odpovědět
#5

Muzu se jen zeptat co je to Prague Property Management? To je firma, ktera bude spravovat spolecny prostory, zajistovat ostrahu, uklid prostor a tak?
Odpovědět
#6

Walker Napsal(a):Muzu se jen zeptat co je to Prague Property Management? To je firma, ktera bude spravovat spolecny prostory, zajistovat ostrahu, uklid prostor a tak?

Ano Walkere, PPM je firma ktere budeme platit za to, že udržuje naše společné prostory, zajišťuje drobné opravy, ostrahu, provádí vyúčtování služeb apod.

... a mimo jiné "prý" dle pracovníka Finepu co s náma byl na před-přejímce by PPM měla provést převzetí společných prostor. Což mi ale onen pracovník PPM nepotvrdil.
Odpovědět
#7

Odkaz: http://www.ppmas.cz/cs/
Odpovědět
#8

ogg/ Koukám, že mají na webu přibližný kalkulátor cen za provoz Smile

Pro objekty B,C mi vychází:
  • Měsíční poplatek za správu bytu ... 180,- Kč/ byt/měsíc
  • Měsíční zálohy na garážové stání ... 247,- Kč/stání/měsíc
  • Měsíční zálohy na 1 m2 bytu (topení, teplá/studená voda) ... 32,- Kč/m2/měsíc

Ale je otázka jaké budou skutečné náklady, třeba teplo budeme mít od Dalkie patrně dražší než je standard Sad.
Odpovědět
#9

jj taky jsem zkoušel ten kalkulátor... co dalšího nás čeká ve vyúčtování.... zálohy na elektro... , jo a co provoz výtahů /musí jej platit i ti v 1 patře/? Společné osvětlení, provoz rybníku, dětské hřiště, úklid spol prostor,..... nebo to už je v 32.-Kč za m2??
Máte někdo hrubý odhad kolik to bude cca pro 30m byt, pro 50m a třeba pro 70m...
Nemám se zálohama zkušennosti a nevím kolik dát peněz stranou... :-)) Big Grin Big Grin
Odpovědět
#10

fanosik/ to se fakt neda odhadnout. Snad jen můžu řít, že v současném bydlení platíme zálohy (jsme v 1.NP a platíme výtah, ale to záleží na SVJ, resp. na Finepu, jaká pravidla nastaví) cca 2.000,- Kč/měsíc. Celkové náklady na provoz bytu včetně elekřiny a internetu jsou cca 4.000,- Kč/měsíc. Náš byt má 36 m2, když se srovnám se sousedy, tak imo platíme o 20-30% víc než srovnatelné byty (asi se hold moc myjeme Wink ).
Odpovědět
#11

mi máme také výtah a i v prvním patře musí platit za výtah nikdo totiž nemůže zaručit že i když někdo bydlí v 1np, že se jen tak nebude vozit na horu a dolu leda, že by byl na čip a ty čipy by dostali lidé od 2P víše.
Já platím cca 3000 celé sipo na 54m2 ale já bydlím v družstevním baráku tam jsou náklady trochu nižší
Odpovědět
#12

Mě docela překvapuje to, že jste si koupili drahou garáž a ještě budete měsíčně platit 250,- měsíčně :o
Odpovědět
#13

hele nikka nerejpej do nich... ono je to fakt luxus mít garáž.... 366 000.- a pak ještě platit měsíční poplatky není sranda... Rolleyes Rolleyes
Odpovědět
#14

To jo, taky mě to nejdřív zarazilo, ale pak jsem si zase říkala, že je to asi fér, protože někdo musí platit údržbu a elektřinu...bylo by blbý to rozpočítat mezi všechny..i ty, co garáž vůbec nemají.
Odpovědět
#15

Fanosik, teď jsem tě asi nepochopila Tongue ... nerejpu do nikoho, spíš jsem malinko šokovaná Big Grin

Blueorange, tak to jo, to je fér, že nebudu platit údržbu garáží, když tam nemám stání, ale prostě na cenu toho garážového stání je ta měsíční cena údržby na můj vkus prostě dost. Já se začínám bát kolik se bude platit za to krásný jezírko, zahradníky a ostrahu :/
Odpovědět
#16

no tak teď si rejpnu co máte furt s tim placenim jezírka a ostrahou co pak je to soukromej pozemek pokud vim tak okolo britské žádnej ostnatej plot neni takže je jezírko přistupný každému je nesmysl aby jsme platili za jeho údržbu to bude buď na finepu nebo Praze 13 až to bude oplocené ( což být nemá !!!!) tak bych ostrahu a placení jezírka pochopila :mad:
u panéláku taky neplatěj ty parčíky prostě se o to stará daná praha
Odpovědět
#17

madite: Mýlíš se, všichni budeme mít ideální spoluvlastnický podíl na pozemcích - viz. čl. III, odst. 1, body c, d ve SOSB Wink
Odpovědět
#18

no tak to je zajímavé známá bydlí v novostavbě taky tam mají parčík uprostřed atd.. a nic za to neplatí právě proto že je to veřejně přístupné ale platěj za to že mají trávníky třeby kolem domů co jsou jakoby u chodníků to jo, ale je fakt že tam nemaj jezírko
Odpovědět
#19

koukala jsem nastránky : http://www.ppmas.cz/cs/ a tam maj kalkulace ale nic o tom jestli je venku tráva či ne nebo jezírko atd tak nevim jak to chtěj počítat, že by na M2 bytu což je divné to neznamená že když mám 1KK tak to budu méně používat než ten kdo má 3KK nebo to budou počítat na osobu? nevíte to náhodou
Odpovědět
#20

Zastal bych se Madite. Jezirko neni na nicim pozemku. Ve stavajicim bydlisti mame kolem baraku travnik o kterej se starame, ale to je proto, ze ho mame na pozemku. Stejne tak bych rek, ze chodniky, ktery sou ve vnitrobloku bude udrzovat P13, nemluve o vysypavani kosu, udrzba svetleni, hriste. Pokud je to nase, tak mame prave si to ohranicit plotem s napisem soukromy pozemek, vstup zakazan - v tom pripade tam muzou pouze obyvatele britsky. Komunikace kolem britsky taky budou patrit P13 ( zatim patrej Finepu ). Spoluvlastnicky podil se bude vstahovat pouze na pozemky kolem budov.
Odpovědět
#21

Ogg Napsal(a):... Říkal, že se již seznamují s objekty a prý by ho PPM měl 15.5. přebírat!

To mi pride trochu divny a to ze dvou duvodu:

- 15.05. je sobota, nepride mi realny, ze by Finep chtel neco predavat v sobotu. I na priblbly prohlidky meli stanoveny hodiny a o vikendu nechteli ani slyset
- pokud jim neco budou predavat, tak na to urcite musi bejt nejaka smlouva. Ve smlouve musi bejt jasne napsany o co se budou starat a pokud jeste Magistrat ( nebo kdo to prideluje ) nepridelil popisny cisla, tak jak muzou ve smlouve specifikovat o co se jedna. To je i nas pripad, kdy se ceka na popisny cisla, aby se mohla udelat smlouva. Vzdyt jeste ani nejsou pojmenovany vsechny ulice...
Odpovědět
#22

děkuji za zastání už jsem si myslela, že u nás v britské to bude asi jinak než kdekoli jinde, to by jsme byla asi nějaká vyjímka.
A ten termín se mi také nezdá ale kdo ví třeba je to u nich normální Smile
Odpovědět
#23

Je mozny, ze do ty doby bude vsechno od uradu hotovy, ale na to se prece nemuzou spolejhat. Preci jenom to sou urady Rolleyes
Odpovědět
#24

já mám za to že jezero avše kolem + hřiště patří nám všem... a budeme se o to muset starat = platit....
Usuzuji i z toho, že při dotazu o koupi bytu na britské mi dal prodejce k nahlédnutí poplatky které se platí na HArfě.... a bylo tam vše rozpoložkováno... i poplatek za dětské hřiště.... !!!! takže sousedi, připravme peněženky... to budeme platit sami...

Nevím teda kdo bude vyhazovat ty odpadkové koše a koše na psí ***** ... ale to taky něco stát bude... a osvětlení ve vnitrobloku, a udržba jezera ani nemluvě.
Jinak se bojí že budou děti to toho jezírka líst .... měl by tam být nízký plůtek aby se zabránilo pádu do vody... Wink Wink
Odpovědět
#25

madite: To přeci nebyl útok proti Tobě Smile

Já jen myslím, že to bude jinak, ale nejsem v této věci odborník. Právě jsem se díval na SOBS na přílohu s obrázkem znázorňujícím celý projekt a stále si myslím to, co jsem napsal prvně - tj. že to bude patřit všem Wink

Talestalker nám určitě řekne více Wink
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)