Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Časový postup převodu bytu po kolaudaci

takze NIC. jsem se dozvedel, jak jste vsichni psali podpis kupni smlouvy nerovna se prevod bytu a klice:-(((( jeste se bude cekat 14 dni na odhad banky aby pripravila zastavni smlouvy.... jsem tak nastvanej, ze jsem myslel ze to pujde jak po dratkach....:-( uz jsem ztratil iluze.... takze jsem prestal uz neco s predstihem vyjednavat.... odvolavam barkotex, na PRE kovbojka nevedeli jaka ulice se pripojuje, nemaj to v systemu... jeste pevne nervy na to vse vyridit. Jsem otravenej....
Odpovědět

fanosik/ nenech si zkazit radost z bytu Smile. Také jsme se takhle kdysi těšili a stěhovali se 1. v domě, ale nakonec si říkáme, že je lepší si 1 mesíc počkat a platit nájem než něco podělat :/.

Btw, banka bude něco cenově odhadovat, nebo jsi chtěl říct, že finep odhaduje, že banka bude 14 dní připravovat smlouvy?
Odpovědět

dekuji za podporu:-) uz jsem se uklidnil.... a uz mi to je jedno... jsem otravenej... pry banka na nemovitost posle odhadce aby zjistil stav nemovitosti, .... ? uz se nikam nehrnu...nic dopredu nezarizuju...
Odpovědět

Nenech se otrávit, jojo, zdá se nám, že se to táhne, ale u jiných projektů se čeká i déle a určitě už to brzy přijde. Smile
Odpovědět

2fanosik: tve rozhorceni plne chapu. Zejtra se budu bavit s moji pravnickou a jelikoz budu urcite v razi, tak pak hned brnknu prodejci a ten to slizne rovnou taky...

2jana: jak muzes rict, ze se ceka i dele, kdyz nase cekani jeste neskoncilo, pretrvava a nikdo poradne nevi, kdy skonci?
Odpovědět

Walker, myslim, že to Jana myslela tak,že všude jinde se už jen samotná stavba protahuje o měsíce a my (vy) se tu hroutíte z nedočkavosti, přitom to vlastně jede všechno podle harmonogramu.Je jasný, že čím víc se to blíží,tím víc vám přijde, že se to táhne,ale chce to klííííd Wink Nic ve zlém.
Odpovědět

Walkere, záleží na termínu ve smlouvě o sml bud. Developer by to slíznul teprve tehdy, kdyby byl v prodlení. Jenže je to tak, že prodejce není v prodlení, jenom projekt stojí v předstihu oproti původnímu plánu. Chápu, že je frustrující se na to dívat, ale jestliže uzavření kupní smlouvy a vše co s tím souvisí proběhne ve smluveném termínu, je to v pořádku a naprosto neprůstřelné. My jsme také natěšení a už bychom nechali dělat kuchyň a podlahy a stěhovali se. Zatím tam chodíme alespoň na procházky a netrpělivě čekáme na dopis a hlavně na sakumpráskcenu abychom se podle toho mohli zařídit a případně jednat s bankou.
Odpovědět

souhlasim můžeme být rádi, že je to dřív postavené aspoň si tam užijem léto ( doufám) taky už bych se ráda stěhovala když člověk ví že už tam někdo bydlí a mi ne to naštve, ale co se dá dělat nic.
Pokud vim tak ty co už se mohli nastěhovat zaplatili totiž vše hotově žádná hypo. - možná proto se mohli stěhovat dřív Smile
Odpovědět

2Kryton: neboj, zas tak natvrdlej nejsem, vim co sem podepsal. Me spis stve to, ze ti neco prodejce rekne a nestane se tak. Tak at nedava nadeje, kdyz to nevi a jenom si to cuca z prstu. Kolaudaci xkrat posunuli a jeste ani ted poradne nevime jestli vubec byla provedena uspesne ( oficialne ), vyzvu na prohlidku bytu sem dostal o mesic pozdejc, vyzva k podpisu smlouvy jeste neprisla pritom to melo bejt v prvni puli kvetna, popisny cisla mely bejt pred 14ti dny, s tim KN se to taky nejak tahne...

Neska sem mluvil s moji druhou pravnickou ohledne neceho jinyho. Nechtela mi rict presne vysledek, abych pak nebyl zklamanej a takhle se to ma presne resit. Kdyz to nevim na 100% tak nic nerikam a nematu tak zakaznika/klienta.
Odpovědět

Walkere, vytáčet se vzteky je tak jediné, co můžeš dělat. Podle smlouvy a původního časového plánu má BC ne zpoždění, ale zrychlení. Tím to končí. Zbytek jsou jen emoce. Můžeš možná ještě tak něco namítat proti byrokracii a kultuře českého realitního trhu.
To, že jinde to trvá i déle, jsem myslela tak, jak píše Nikka. Jak jsem říkala na srazu, Rezidence Vokovice prošla kolaudací v březnu a lidi se stěhovali před začátkem zimy. Podle toho, co jsem se různě dočetla, může od kolaudace do nastěhování utéct i půl roku.
Odpovědět

Jeeezismarja... asi mluvim mongolsky, tak radsi uz nic psat nebudu.
Odpovědět

Walker, ty jseš nervoň Tongue ... nepíšeš mongolsky,chápeme jak si to myslel.Štve tě prvotně to, že ti prodejce něco slíbil, ale tak to je známá věc, že říkají co chtějí lidi slyšet, kolikrát si myslim, že jsou sami překvapení, že to nejde tak jak předpokládali. Přeci jen to nezáleží na nich, ale na úřadech.Prostě si ale myslim, že tak jako tak můžeme být rádi, že jsou spíše rychlí, než že by to protahovali Smile Zatím nenastal žádný problém, tak to chce trochu trpělivosti. Myslim, že všichni jsou nervozní a všichni by nejraději věděli přesné datum stěhování, protože každý z nás musí vyřešit stávající bydlení (ať je to jeho prodej, nebo vypověď z nájmu atd ...) Všichni si tu musíme sjednat podlahy, kuchyně... nj, není to žádný med Big Grin Tongue
Odpovědět

2 Walker, nebruč, nejsi v tom sám, nadržení jsme všichni. Někteří tam už chodíme bydlet na zkoušku :lol:
Odpovědět

BTW, rychle jsme si prolítnul návrh KS, co jsem měl dnes v mailu. Je tam pochopitelné ustanovení o tom, že okamžikem převodu nanabyvatele přechází práva a povinnosti z různých smluv, mj. dodávky médií, smlouva o správě apod. Řešil jste někdo, jak se k nim dostat (ostatně, zvl. v případě dodávky tepla se to na jiném místě už diskutovalo)
Odpovědět

Myslím že elektřina je jasná, co se týče Tepla a Vody nemám jasno, v domě se na 100% netopí takže topení nejede a teplá voda jede ale při předání bytu se zapisují počítadla takže od čísla v zápisu se pak budou asi platit media.

Elektřina - bohužel sice předimenzovaně ale na každém bytu jsou jističe 3x25 amperku, takže při ceně 500 kč za amperu je to 12 500,- na účet PRE (doporučuji Jungmanku, je to tam velike, kolem 17 hodiny prazdno) nejsem si jisty ale myslim ze je nutne mit v ruce revizni spravu jinak elektroměr nezapojí, zapojení je cca do 3 dnů)
Pozor kdo spěchá na to hned, platbu express na účet zaregistrují až cca po 3 dnech (kartou přes net to nejde), podle mě je asi nejlepší zajít si pro složenku a složit na poště, to je hned !)

paaa Lukas Cool
Odpovědět

Prodejce mi potvrdil, ze mi vcera byla zaslana vyzva postou, takze bych to mel mit kazdou chvili ve schrance... tak na tom budem asi vsichni podobne.

Je to tak, nasel sem ve schrance vyzvu o doporucenym psani na poste. Dneska sem to uz na postu nestihnul, takze budu vedet v pondeli co tam mam. Doufam, ze to zas nebude naka kulisarna. Je to zas z Prahy 1 a bez pruhu :-)
Odpovědět

mě dnes přišlo něco z prahy 1 tak si to v neděli vyzvednu na poště až se vrátim do prahy a hned Vás informuji. TO BUDE ONO Big Grin
Odpovědět

Už TO mám!
Odpovědět

Nevim proč jsem si právě vybavila scénu ze Slunce,seno... jak Růžičková začala na nějaké schůzi tleskat a vyvolávat: Už je to tady, už je to tady ... :lol: :lol: :lol: No tak už je to fakt tady, lidi Big Grin Cool
Odpovědět

Nám nic nepřišlo Sad buuuu
Odpovědět

Nám přišlo Smile
Odpovědět

A nám pořád nic. Půjdeme se tam dnes alespoň potěšit procházkou. Jenže to nás ještě víc nažhaví. Stejně je to v předstihu před smlouvou, ale kdo to má vydržet, když už to stojí. Těším až sem budeme moci dát také spokojeného smajlíka.
Odpovědět

Je tam navrh smlouvy, mapa s ulicema a popisnejma cislama, je tam lhuta do kdy se ma smlouva uzavrit, je tam plna moc pro zapis do KN, dal jsou tam konecny m2 a pripadnej doplatek nebo vraceni penez. ( Me udelali byt o 0,7m2 mensi :-( ). Je to celkem tlusta obalka...
Odpovědět

no podpis kupní smlouvy ! je tam že od podpisu tohohle by ti do 15 dnů měli předat byt, tada jestli jsem to pochopila zprávně
Odpovědět

ja to jeste uplne nezkoumal, ale jen tak zbezne sem zahlid, ze ma clovek 30 dni na uzavreni smlouvy od tohohle aviza...

Navic si myslim, ze predani bytu je zavisly minimalne od zaplaceni zbytku bytu a ne od podpisu smlouvy.
Odpovědět

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)