Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Časový postup převodu bytu po kolaudaci
#26

Můj optimistický odhad předání klíčů je teď spíš druhá polovina června (pokud vše půjde dobře). Je třeba brát v potaz, že i u Finepu budou dost omezeni jejich kapacitou - jestli mají přes 200 prodaných bytů, tři prodejce, to je na jednoho 70 bytů - jestli podpis smlouvy zabere hodinu a bude se tomu prodejce věnovat pět hodin z pracovní doby, tak jen toto zabere 14 pracovních dnů - tj. skoro tři týdny ... To samé potom při předávání klíčů na stavbě - tam je to hrdlo ještě užší ...

Větu "Rádi bychom byli v první vlně" jim asi říká každý, na to bych moc nespoléhal Wink
Odpovědět
#27

Hm, tak to už vidím, jak si pronajímáme nějaký sklad na věci a stěhujeme se k rodičům... :| Nemůžu kupujícím našeho současného bytu říct, že se vystěhujeme až na vánoce Big Grin Big Grin
Odpovědět
#28

walker/ za 15ti dny si stojím Smile (viz zákon č. 186/2006 Sb., § 122, odst. 3 ... http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/7...s=10#10821 Wink ). Museli mít na stavbě nějaké kolaudační závady, to by pak vysvětlilo i to, proč se s kolaudací zatím nechlubí.

Můj realistický Cool Wink předpoklad předání klíčů je druhá půlka července. Ale fakt je, že pro popohnání předání nebudeme vyvíjet žádné zvláštní úsilí. Pěkně si počkáme, až bude v katastru zapsáno vše, co tam má podle SOBS být, dřív byt nepřevezmeme.

fanosik, walker, blueorange/ tak to vidím na stanové městečke za Ikeou Wink.
Odpovědět
#29

talestalker: Tak, teď by tu měl ještě někdo napsat pesimistický odhad, Tvůj reálný a můj optimistický již máme Big Grin
Odpovědět
#30

Moji prodejkyni sem dneska taky mluvil a potvrdila mi, ze vse se bude dit pristi tejden. Kolaudacni oznameni, zadost o zapsani do katastru, prideleni popisnejch cisel a obesilani vyzev k podpisu smlouvy. To sem na to zvedavej...
Odpovědět
#31

Dane,od nás třeba naopak uslyší : ,,Rádi bychom, aby jste nám výzvu odeslali mezi posledními !" Big Grin Takže walker, fanosik a další nedočkavci, hned se posouváte o jednu příčku v seznamu nahoru. Cool
Odpovědět
#32

Tak dobře. Tak můj pesimistický odhad je září. Wink Tongue Big Grin
Odpovědět
#33

Wink
Odpovědět
#34

Nooo, to ze zejtra odesilaj vyzvy, tak to bych ti veril, ale to, ze je budem mit pozejtri ve schrance, tak to neverim... preci jenom je to ceska posta ;-) Kazdopadne je to samozrejme vytecna zprava, ale jeste lepsi bude az tu vyzvu skutecne budu mit v ruce!

Btw. neska sme jeli na cumendu jenom aute - bylo hnusne. A vypada to, ze tam uz nekdo bydli!! A to konkretne v B1/203 - maj ve voknech zaclony!! Byt je na webu psanej jako prodanej a v ukazkovym byte preci nebyly zaclony...
Odpovědět
#35

toh bytu jsem si také všimla Smile asi nějaká VIPKA
Odpovědět
#36

Walker, madite/

ehm

...

B1/203 je náš byt Tongue Cool

...

Zítra máme konečně předpřejímku, tak nám to tam možná Finep trošku přizdobil, když jsme ti VIP Wink.

...

Ale vážně - patrně máte na mysli B1/204 (3+kk s okny na jih a západ), což je skutečně od začátku ukázkový byt. Dokonce byl otevřený na DoD (i když se v něm neprovádělo) a už tehdy byl kompletně zařízený včetně nábytku Smile.

No ale kdybych se třeba mýlil, a zítra nás na předpřejímce skutečně čekala kapela, hostesky a pohoštění, tak na vás samozřejmě nezapomeneme a určitě vám také něco malého necháme Wink Smile Cool.

...

Jen doufám, že nebude kachna (!).
Odpovědět
#37

To urcite ne, byl to byt na rohu v B1, max. to moh bejt B1/304...
Odpovědět
#38

Při dod jsme v tom bytě byli, měli ho jako ukázkový.
Odpovědět
#39

Dnes (vlastně už včera) jsme byli na BC, jojo, chodí tam ochranka, mluvili jsme s nimi, prý už museli někoho vykázat z vnitrobloku a prý je tam až moc velké ticho. Wink
Nejvíc jsme ale žasli nad tím, že ve 2. patře přesně nad fanošíkem už se čile vrtalo, na balkoně byly krabice a dvojice, kterou jsme zahlédli, moc nevypadala ani na dělníky, ani na uklizečky atd. Víte o tom někdo něco? Dokonce i pán z ochranky říkal, že už se místy bydlí (!?), jinak ale nevěděl nic víc.
Odpovědět
#40

Vážně? Tak vida, nakonec je to pěkný fofr Smile Fanosik, dostal jsi dopis od Finepu nebo jsi zmermomocnil p. Rákosníkovou? Wink
Odpovědět
#41

Fanosik: a ty uz mas podepsanou kupni smlouvu a zaplacenou plnou cenu bytu? Moc neverim tomu, ze by Finep nekomu "predal klice" aniz by toto 2 podminky byly splnene. Podel se s nami o detaily.
Odpovědět
#42

v úterý jdu podpisovat, tak se nechám překvapit co se bude dít :-) ale doufám, že je dostanu.
už jsem rozplánoval další akce... PRE, Barkotex, stěhování... uvidíme ... zatím víc nevím Tongue
Odpovědět
#43

Fanosik, tak to je paráda, že? Smile Z Informace, že už někdo bydlí jsem lehce šoklá Big Grin, evidentně není nutné čekat na dopis. Můžu se tě zeptat co si se dozvěděl na PRE ohledně toho elektroměru? Platíš teda tu pálku kolem 10 tis? :/
Odpovědět
#44

Nechci být pesimista, ale dokud nebudou definovaná vlastnická práva k jednotkám, tak banka peníze k doplatku kupní ceny neuvolní. To je ta věc, co vázne momentálně na tom zápisu v katastru (stále je tam status výzva k doplnění). Kupní smlouvu podepsat můžeme, ale čerpat úvěr zatím nelze. Ti, co tam bydlí, platili zřejmě byt z vlastních zdrojů.
Odpovědět
#45

Pro uvolneni penez na doplaceni bytu staci bance pouze oznameni, neni treba cekat na vysledek nebo az bude vse hotovy. Nebo aspon u moji banky to tak staci.
Odpovědět
#46

obávám se, že my to tam máme jinak... Sad
Odpovědět
#47

Já bych byl s podpisem smlouvy také hodně opatrný. Nechce se mi riskovat, že budeme kvůli neuváženému předčasnému podpisu kupní smlouvy zavázáni zaplatit doplatek kupní ceny a banka nám peníze nevyplatí Sad. Minimálně to pak může znamenat penále ze strany Finepu v horším případě jeho odstoupení od smlouvy (já vím, že to jsou krajní možnosti, ale ze své strany k tomu nechci zbytečně zadvdat ani nejmenší příčinu).

Btw. zkontrolujte si radši podmínky doplatku kupní ceny specifikované v SOBS čl. V., odst. 1., písm. c). My tam máme splatnost doplatku do 10ti dnů od splnění podmínek pro čerpání hypotečního úvěru (imo jde o předání podkladů od Finepu a vklad do KN) nejdéle však do 30ti dnů od podání návrhu na vklad vlastnického práva do KN. Teď jsem zjistil, že podmínky pro čerpání se v našich smlouvách mohou lišit.
Odpovědět
#48

stejne nejlepsi je sl. Papouskova:-) klidne s name pojdte na dalsi sraz obyvatel, vsichni vas stejne chvali:-))
Odpovědět
#49

Pozor - podle aktuálního stavu zápisu v katastru nemovitostí stále nejsou zapsány jednotky vymezené developerem (tj. byty). Z právního pohledu tedy naše byty zatím neexistují a na neexistující byt nám žádná banka nic nepůjčí.
Z naší smlouvy vyplývá, že banka uvolní peníze po podání návrhu na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí, ale rozhodně ne dříve. Návrh na vklad lze podat pouze s přiloženou kupní smlouvou, ve které bude byt popsán.
Mám za to, že lidé, kteří bydlí, nemohou mít uzavřenou kupní smlouvu, protože zkrátka neexistuje předmět koupě (byt).
Odpovědět
#50

Na mě to dělá dojem trošku ´nestandardního postupu´, myslím, že nastěhovat se za téhle situace (mám podobný pocit jako jistr) je trochu riskantní, ale pokud se nic nestane a nikdo nic nenamítá...
Jinak dneska jsem mluvila s p. Rákosníkovou, protože nás zajímá časový harmonogram kvůli (ne)prodloužení termínovaného vkladu apod., říkala, že tento týden budou rozesílat ty dopisy a že by vklad už dál neprodlužovala (končí mi na začátku června).
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)