Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Byty na Britské v aukci
#1

No tak jsem při brouzdání na netu narazil na zajímavou stránku. Jedná se o aukční síň...http://www.aukce-realit.com/cs/katalog/ a nabízí tam byty k dražbě.
Odpovědět
#2

Nemusí tomu tak být. Vyvolávací cena většinou není cena vyhrazená (reserve). Může to být jen další pokus o otestování trhu. Jedna taková aukce se už uskutečnila na konci roku 2009 - a neskončila slavně - někteří developeři za dosažené aukční ceny nakonec nechtěli prodat. Finep však dosažené ceny akceptoval (viz. třetí odkaz) a prodával.

http://ekonomika.ihned.cz/c1-39505060-od...-republice

http://ekonomika.ihned.cz/c1-39518620-v-...-statisice

http://ekonomika.ihned.cz/c1-39649440-pr...la-blamazi

Citace:Developerská společnost Finep, jejíž nabídka vil a řadových domů byla v aukci nejdražší, dosažené ceny akceptuje.

"Přestože ceny v aukci nedosáhly limitů, které by nám vyhovovaly, s vítězi smlouvy uzavřeme a nemovitosti jim prodáme za ceny, které nabídli," řekl předseda představenstva firmy Finep Michal Kocián. Z osmi objektů, které Finep v aukci nabídl, se vydražilo sedm. Nejvíce se zvýšila cena rozestavěné vily ze 14,9 na 17,3 milionu korun, v katalogu za ni chtěl Finep více než 20 milionů korun.
Odpovědět
#3

Co já si pamatuji když dražili ty drahé baráky tak ani jeden neprodali
Odpovědět
#4

fanosik: Nenech cloumat svou majestátností Wink Byl to prostě test trhu. Nebyl jsem tam, podrobné podmínky neznám. Protože vyvolávací cena nerovná se reserve (což je běžná věc), připadne mi to zpackané spíše v tom, že účastníci o této věci nevěděli - věřím, že to pak přihazující velmi mrzí a zklamání je obrovské.

Dát vyvolávací cenu rozumně vysoko bez reserve, to chce odvahu, tu prodávající realit zatím asi nemají.

Naopak dát vyvolávací cenu nízko s rozumnou zveřejněnou reserve může stimulovat účastníky k více příhozům, nechají se strhnout hrou. Nejtěžší je první příhoz.

Každopádně aukce ukazuje ceny nahé - tržní.

Finep z toho dle mne vyšel dobře - za ceny, které byly v aukci dosaženy, prodával. Moc jsem to nestudoval, ale ostatní velcí developeři se aukce ani nezúčastnili a vyčkávali. Většinou neprodávali malí developeři, o kterých jsem nikdy neslyšel.
Odpovědět
#5

nene mě přijde nefér, že dají cenu počáteční... lidi přihazují, dle vědomí a svědomí.... nikoho nikdo nenutí... pak to vydraží... a nakonec ti řeknout že to neprodaj neboť je to nízká cena... tak to není fér.. nevím jak fungují akce ale podle mě by to měl být stejný princip jako aukro,ne?
Odpovědět
#6

Aukcí může být spousta druhů se spousty parametrů, Aukro je jen malá část z toho, co jde. Co mi na tom připadne zpackané jsem psal výše.
Odpovědět
#7

Fanosik: Ahoj, myslím, že na aukru to tak nefunguje, ale na některých aukcích (např. ebay) ano...dražitel si zadá min. částku, za kterou je ochoten to vydražit a pokud je výsledná cena nižší, tak se obchod neuskuteční. Rolleyes
Odpovědět
#8

Na ebay se da min. castka, za kterou je ochoten vydrazit a proto vysledna castka nemuze bejt nizsi. Je to vyvolavaci cena jako vsude na aukcich... na ebaye se muze taky prihazovat o nejmensi stanoveny limit. Napr. o 50centu, clovek pak muze prihodit min. 50centu. Na ebayi je toho vic, buy now, aut. prihazovani.. to sem ale uz nepatri.
Odpovědět
#9

Plakáty na tuto akci se před pár dny již objevily v metru.
Odpovědět
#10

Oni si takhle jenom oťukávaj trh, za jakou cenu je teď mohou prodat, bylo by dobré sledovat za kolik je nakonec vrátí do normálního prodeje.
Odpovědět
#11

fanosik Napsal(a):Je jasné, že ne na cenu kupní (3 800 000) Jinak by se byt prodal již dávno
To nemusí být jasné, aukce/dražby jsou nevyzpytatelné pro obě strany Wink

fanosik Napsal(a):.... Lidi přihazují a akce skončí např. na 2 800 000.- No a developer ho nedovoli prodat, protože si myslí je to málo...
Myslím, že Finep bude opět prodávat, i pokud to bude pod ceníkovou cenou (udělal to tak již minule), jak se zachovají ostatní developeři - to je ve hvězdách Wink
Odpovědět
#12

jj FINEP se jeví jako solidní... já zatím hodnotím kladně... Smile :mad:
Odpovědět
#13

Krátké informace o chystané druhé aukci - opět by měla probíhat v režimu "reserve price", kterou však nebudou zájemci znát Sad Měli by se okamžitě po ukončení aukce dozvědět, zda byla překročena. V Praze je dle článku údajně 4000 neprodaných dostavěných bytů.

A ještě zhodnocení první aukce na tomtéž webu.
Odpovědět
#14

Finep již informuje o aukci:
Kód:
http://www.finep.cz/synweb/docs/uec_main.aspx?etap=WEB&DocID=48349

Dle informací v článku je projekt již zkolaudován.
Citace:Nabízené zkolaudované byty mají dispozice 2+kk až 4+kk a jsou součástí projektů Britská Čtvrť, Malý Háj a Nová Harfa III.
Odpovědět
#15

http://finweb.ihned.cz/c1-43856760-dva-m...ve-podruhe
Odpovědět
#16

A tady jsou vysledky: Aukce bytů podruhé a opět žádný velký zájem
http://hn.ihned.cz/c1-43887710-aukce-byt...elky-zajem

A ještě pro přehlednost tabulka prodaných bytů (z ihned.cz):
[Obrázek: 100528_17_1.gif]

nezkoumal jsem to, ale nejsou ty byty ze Stodůlek z Britské?
Odpovědět
#17

Ano, jsou z Britské.

Zajímavá pasáž z Ihned:
Citace:Zatímco naposledy se jí zúčastnilo 131 lidí, včera dorazilo 56 zájemců. Ze 30 nemovitostí ve 13 projektech se jich šest vůbec nevydražilo.

Článek na E15: Aukce bytů: naději vystřídalo rozčarování
http://www.e15.cz/byznys/reality-a-stave...ozcarovani

Citace:V té chvíli už naproti němu seděla ani ne dvacítka lidí. ... Nemalou část publika navíc tvořili zaměstnanci developerů a šéfové realitních kanceláří, kteří přišli omrknout konkurenci.
Odpovědět
#18

fanosik/ no já si z toho odnáším spíš informaci, za kolik jsou dnes lidé ochotni koupit byt (hlavně na BČ) a s úlevou zjišťuji, že přes krizi cena (daná trhem) nijak zvlášť neklesla, takže jsme snad nekoupili špatně...

Co se týče prodejnosti bytů Finepu, tak jen 3 jejich byty byly prodány za částku vyšší než 90% ceníkové ceny:
Citace:Například Finep si stanovil limitní cenu zhruba 10 procent pod katalogovou cenu, prozradil Rejchrt HN s tím, že ve třech případech Finep prodal byt za cenu, která byla nad limitní cenou.
Takže na té aukci 7 kupujících vydělalo, protože koupili byt se slevou vyšší než 10% (pokud tedy nekoupili byt za částku přesně odpovídající limitní ceně, což by bylo divné).
Odpovědět
#19

Ani ty 4 z aukce asi hned tak nezmizi:

http://www.e15.cz/byznys/reality-a-stave...a-poptavce

+ diskuse dole od prime ucastnice.

Smile
Odpovědět
#20

No tak to ty ceny bytů Finepu staví bohužel do trochu jiného světla Sad.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)