Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problém s pomalým odtokem odpadu
#26

Hlasil to tedy uz nekdo? Nebavi me to cistit porad
Odpovědět
#27

A5, nemame problem ... obcas s umyvadlem,ale z objektivnich duvodu Smile
Odpovědět
#28

Danny Napsal(a):Hlasil to tedy uz nekdo? Nebavi me to cistit porad
Sousedé, a to nejen z A4.
Pokud máte problém s odpadem (bublání, smrad, pomalý odtok a pod.), je NUTNÉ kontaktovat Finep a řešit jej jako reklamaci.
Nám už cca 3 týdny instalatéři (snad Průmstavu) "zvedají hladinku" sifonu a údajně jsem jediný, kdo si dosud stěžoval. Domnívají se, že se jedná o problém lokální, našeho bytu. Voda v sifonu nám bohužel vydrží jen do té doby, než kdokoliv pod námi spláchne.
Osobně jsem přesvědčený, že se nejedná o triviální opravu a už vůbec ne u nás.
Nebuďte tedy lhostejní a smrdí-li a bublá-li vám odpad, neprodleně kontaktujte Finep. Čím více reklamačních požadavků na odpad A4 bude Finep řešit, tím je vyšší pravděpodobnost, že se problém podaří včas a všem opravit.
Odpovědět
#29

Nevíte někdo jestli je nějaká norma na minimální průtok odpadu? Aby bylo co reklamovat...
Logické by mi například přišlo, že odtok musí být rychlejší než přítok.
Odpovědět
#30

Diky za radu, jak resit reklamace. Nebyt fora tak se nedozvime, ze je to systemovy problem. I jako takovy se to pak da jinak resit.
Odpovědět
#31

Problém s vysáváním vody ze sifonu bude s největší pravděpodobností způsoben nedostatečným přivětráním kanalizační stoupačky. To má být zajištěno:
  • přivětrávacím potrubím = prodloužením kanalizační stoupačky nad střechu objektu
  • přivětrávacím kanalizačním ventilem = prodloužením kanalizační stoupačky pouze pod strop místnosti, kde je tímto ventilem ukončena, tj. vzduch nasává z této místnosti (lze použít pouze pokud je na stoupačce maximálně 1 WC)
Tento přivětrávací systém slouží pro přívod vzduchu do kanalizačního potrubí, čímž se zamezuje vzniku podtlaku při odtoku splašků způsobujícímu vysátí vody ze sifonů a následnému pronikání zápachu do bytu.

Tuto problematiku řeší ČSN 75 6760 "Vnitřní kanalizace".
Odpovědět
#32

Přesně tak. Už jsem to řešil se správcem, i nahlásil reklamaci na FINEP. (Vlastně jsem založil i tohle téma na fóru...)
Odpovědět
#33

Problém KONEČNĚ vyřešen. Bylo ucpané odvětrávání odpadů; takže konečně našli závadu a opravili ji- už je to v pořádku.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)