Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oprava dlažby na terasách B a C
#1

Mohl by někdo z B nebo C osvětlit tu akci s opravou dlažby na terasách? Vždy přesunou lešení, sundají zábradlí a opravují dlažbu (spousta prachu, hluku Sad ). O jakou závadu se v tomto případě jedná? Bude se to týkat i bytů v Áčku?
Odpovědět
#2

btw... jak to je spovolením vstupu na vlastní zahrádku. To musí majitel souhlasit? nebo to je společný prostor. ? Je to jiné u B+C a jiné u Aček?
Odpovědět
#3

no za svuj byt mohu řict ze se nejedna o výměnu dlažby ale kompletní opravu......chybějící izolace pod dlažbou, diky tomu tam zatékalo. Po schůzce SVJ, kdy se ukázelo že reklamaci se zatékáním řeší více bytů, prošel Finep s odborníky všechny byty a rozhodl se po zjištění že došlo k nedodržení pracovního postupu při stavbě balkonů atd, že vše nechá opravit asi tak 90 procent.
Záleží jestli v budově A to někdo řešil či nikoli.

fanosik; záleží balkony,terasy......jsou majetkem SVJ, musíš povolit vstup pro opravu /neplatíš ani daně za ně/........ještě že nám to opravili pak by opravy muselo zaplatit SVJ
Odpovědět
#4

aha já mám zato že mám zahrádku v osobním vlastnictví, má číslo parcely a je vedena v katastru samostatně.
Myslím, že ostatní zahrádky ve vnitrobloku takto řešeny nejsou. Tak ke mě by asi stavit lešení nemohli
Tongue Tongue
Odpovědět
#5

Je na vas, co svj vyreklamuje. Jeste mate necely rok.
Odpovědět
#6

Vachmajstr Napsal(a):Mohl by někdo z B nebo C osvětlit tu akci s opravou dlažby na terasách? Vždy přesunou lešení, sundají zábradlí a opravují dlažbu (spousta prachu, hluku Sad ). O jakou závadu se v tomto případě jedná? Bude se to týkat i bytů v Áčku?
Docházelo k opakovanému zatékání přes balkony do bytu (u nás na patře byl problém u 4 bytů z 5, pátý byt je neobydlený, nemohl jsem ověřit).
Odpovědět
#7

Dan Napsal(a):
Vachmajstr Napsal(a):Mohl by někdo z B nebo C osvětlit tu akci s opravou dlažby na terasách? Vždy přesunou lešení, sundají zábradlí a opravují dlažbu (spousta prachu, hluku Sad ). O jakou závadu se v tomto případě jedná? Bude se to týkat i bytů v Áčku?
Docházelo k opakovanému zatékání přes balkony do bytu (u nás na patře byl problém u 4 bytů z 5, pátý byt je neobydlený, nemohl jsem ověřit).
Jeste ze to vse predelali. Bysme se pak nedoplatili :-))
Odpovědět
#8

fanosik Napsal(a):aha já mám zato že mám zahrádku v osobním vlastnictví, má číslo parcely a je vedena v katastru samostatně.
Myslím, že ostatní zahrádky ve vnitrobloku takto řešeny nejsou. Tak ke mě by asi stavit lešení nemohli
Tongue Tongue


pokud jí máš vedenou i na katastru tak je tvoje přístup nemusíš povolit je to jen na tobě .....ani já nemusim povolit " teoreticky " přístup pokud by přes můj balkón chtěli něco opravovat na jiném místě ale musim umožnit opravu svého balkónu protože patří SVJ.....a já jsem výhradní uživatel či jak se tomu říká .

Ale u tebe může nastat to až vyprší záruční lhůty a něco se na tvé zahrádce stane ( nevim teda co by to mělo zrovna být) tak opravu si budeš platit ty né SVJ.. mě ať se stane cokoli s balkónem ---pokud ho já nezdemoluji tak to vždy hradí SVJ


Já osobně sem ráda že to nakonec u nás vše zkontrolovali a opravili Big Grin doufám že už naposled do třetice by už ten balkon mohl být v pohodě
Odpovědět
#9

Díky za vysvětlení. Nám do bytu nezatéká, takže věřím (doufám), že se nás to netýká. Jak jsou na tom ostatní byty v Áčku? Už to někdo reklamoval?
Odpovědět
#10

K nám třeba taky nezatékalo a stejně nám tu pro jistotu vymlátili dvě řady dlaždic, dodali izolaci a to muselo trvat cca 14 dní Rolleyes Dělali všechny balkony na etapy, místo aby na plno makali jednotlivě na každém a ten byl třeba hotový za pár dní, to mně teda trochu štvalo. Rolleyes Ale hlavně, že to máme hotové.
Odpovědět
#11

Vachmajstr Napsal(a):Díky za vysvětlení. Nám do bytu nezatéká, takže věřím (doufám), že se nás to netýká. Jak jsou na tom ostatní byty v Áčku? Už to někdo reklamoval?

U nas v pohode...
Odpovědět
#12

Ad přístup na balkóny a terasy/ Myslím, že jsme v kupních smlouvách i předávacích protokolech podepsali, že umožníme přístup na balkóny, terasy a dokonce i do bytu za účelem případných oprav

Ad zatékání/ Kromě špatně provedené hydroizolační vrstvy na balkónech a lodžiích (což byl prokazatelně problém v domech B a C) je v našich domech (A-B-C) rovněž systémová chyba v použití titanzinkového oplechování okapové hrany balkónů. Mám dojem, že v rámci oprav na domech B a C je oplechování vyměňováno za Al nebo nerez, jež jsou v těchto detailech vhodnější.
Odpovědět
#13

talestalker Napsal(a):Ad přístup na balkóny a terasy/ Myslím, že jsme v kupních smlouvách i předávacích protokolech podepsali, že umožníme přístup na balkóny, terasy a dokonce i do bytu za účelem případných oprav

Ad zatékání/ Kromě špatně provedené hydroizolační vrstvy na balkónech a lodžiích (což byl prokazatelně problém v domech B a C) je v našich domech (A-B-C) rovněž systémová chyba v použití titanzinkového oplechování okapové hrany balkónů. Mám dojem, že v rámci oprav na domech B a C je oplechování vyměňováno za Al nebo nerez, jež jsou v těchto detailech vhodnější.
Ano. V ramci oprav je menili. U me bohuzel delali drive cely balkon a plech zustal puvodni.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)