Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kročejový hluk
#1

Zdravím, chci se zeptat, jak jste na tom ostatní s kročejovým hlukem od sousedů nad váma. Je to pouze invidiuální problém nebo kvalitou stavby? Buď mám nové sousedy, co více dupou nebo změnili podlahu nebo jsem byla doted hluchá.. Díky za info
Odpovědět
#2

anaj Napsal(a):Zdravím, chci se zeptat, jak jste na tom ostatní s kročejovým hlukem od sousedů nad váma. Je to pouze invidiuální problém nebo kvalitou stavby? Buď mám nové sousedy, co více dupou nebo změnili podlahu nebo jsem byla doted hluchá.. Díky za info
Vseobecny problem novostaveb a podlah. V panelaku byly koberce, tady jsou plovoucky. My nad nama mame skoro jenom terasu. Maji dite a kdyz beha, tak ho trochu slysime, ale nic zasadniho.
Odpovědět
#3

Problem s kročejovou (dupání) i se vzduchovou (přenos zvuku) neprůzvučností stropu pociťujeme také a ne malý. S pravděpodobností hraničící s jistotou jsou špatně provedeny konstrukce plovoucích podlah a protihlukové napojení zděných konstrukcí na navazující ŽB stěny a stropní desky. Imo je velmi dobrá šance tento problém na základě měření hluku reklamovat, nicméně si dost dobře nedokážu představit, jak by jej dodavatel stavby nyní zpětně odstranil jiným způbem než:
a) min. 100 mm akustickým SDK podhledem v obytných místnostech (toto řešení má pouze dílčí účinek)
b) přebouráním všech podlah a stěn, které nejsou správně protihlukově odděleny od navazujícíh konstrukcí a přenášejí tak hluk do sousedních bytů (nereálné).
Odpovědět
#4

Ano všechny opravy mají destruktivní charakter Sad Včetně patřičného změření...
Odpovědět
#5

U nás jsou slyšet zvuky a dupání z vedlejšího bytu....Na začátku se to řešilo z Průmstavem - dle ústního vyjádření je splněna povolená hranice hluku - ale zda je tomu tak v realitě je otázkou. Zatím se to nedostalo na neúnosnou míru, aby se prováděly zkoušky. Rozhodně by pomohlo, pokud by developer alespoň investoval do izolací. Cena bytu by měla odpovídat nezávadnému stavu bytu...
Odpovědět
#6

Chápu, že je toto vertikální problém a přenáší se pouze dolů.
Ale slyšíte i hluk z boku (sousedních jednotek) nebo ze zdola (od sousedů pod vámi)?
Odpovědět
#7

ja teda z bocnich bytu nic neslysim, pod nami jsou garaze, takze z tama taky klid, shora sem tam, ale asi mame stesti na sousedy :-)
Odpovědět
#8

xreni Napsal(a):ja teda z bocnich bytu nic neslysim, pod nami jsou garaze, takze z tama taky klid, shora sem tam, ale asi mame stesti na sousedy :-)
My mame taky sousedy v pohode. Takze to obcasny dupani me neva, porad lepsi nez neustaly party :-))
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)