Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Západní město - Etapa III - Bytové domy D, E
#1

Na portálu informačního systému EIA se objevilo oznámení záměru pokračování výstavby jižně od nyní budovaných bytových domů Britská čtvrť II a III.
Základní popis:
- bude se jednat o 2 domy o 2 podzemních a 7 nadzemních podlažích - typově podobné nyní stavěným objektům BČ II a III.
- v domech bude umístěno 67+67=134 bytů
- zdrojem tepla bude bohužel samostatná plynová kotelná 400 kW v každém z těchto objektů
- v podzemních garážích bude 88 stání, na povrchu bude 58 stání
Popis projektu je uveden v databázi EIA na adrese http://portal.cenia.cz/eiasea/download/E...0c6fc702c2 (12 MB zip soubor)
Velká situace na picasa je k prohlédnutí zde
[Obrázek: F.I.4_koordinacni_situace_1.jpg]
Odpovědět
#2

Skoda. Jsem myslel, ze dodelaji nejdriv ten neporadek, co mame pred barakem. :-((
Odpovědět
#3

Je to EIA z 05/2012, do výstavby mají ještě tak 2 roky co projektovat Smile. Spíš mě na tom štve, že to začíná vypadat na můj vkus dost fádně a panelákově. Navíc mi nějak nesedí počet podlaží, moc bych za to nedal, že mají o patro víc proti územnímu plánu (podobné podezření mám i k výšce BČ II + III).
Odpovědět
#4

No na stránkách Finepu je již v přípravě Britská IV. Zajímalo by mě, jestli je to toto, nebo je to jiná BČ. Pevně doufám, že to je navazující na stávající výstavbu.
Odpovědět
#5

Nahoď odkaz Danny.
Odpovědět
#6

Ricky Napsal(a):Nahoď odkaz Danny.
Pripravovane projekty. Je to na strankach vlevo. Nejsou tam ale zadne konkretni info.
Odpovědět
#7

Chápu podle toho plánku dobře, že bezbariérového přístupu od metra se nedočkáme ani s výstavbou BČ II a III? Rolleyes Nejspíš až s výše zmiňovanou? Sad
Odpovědět
#8

Nikka Napsal(a):Chápu podle toho plánku dobře, že bezbariérového přístupu od metra se nedočkáme ani s výstavbou BČ II a III? Rolleyes Nejspíš až s výše zmiňovanou? Sad

Bezbariérový přístup by měl být vybudován s dokončením B II. A přístup by měl být pěšinou pod vyhlídkou a "vracečkou" zpět nad schody u B II. Ostatní okolí (dětské hřiště a jezírko) by mělo být hotovo s B III. Rolleyes
Odpovědět
#9

Pokud vím, a byl jsem o tom několikrát ujištěn ze strany Finepu, tak park na západ od metra a s ním spojený bezbariérový objezd schodů by měl být součástí projektu BII. Shodou okolností jsem byl včera na Finepu a bavil se tam o dalším pokračování výstavby - ta další administrativní budova zatím bez nájemce, o které jsem se tu dočetl v jiném vlákně, je prý součást té dlouhé budovy pro Vodafone - že Vodafone to celé neobsadí a nějaká část tak zbyde pro případného nájemce, asi jako to bylo se Siemensem. K bytovým domům - prý se zatím nebude dělat budova B1 (předpokládám etapa BIV), ale nějaké dvě budovy "pod Komerčkou", což je asi to na co se tu dívám na plánku. I když "pod" jsem si spíš představoval na jih od Komerčky...
Odpovědět
#10

tak doufám, že ta vracečka nebude moc dlouhá a radši to nebudu zase tahat do schodů :lol:
Odpovědět
#11

Hmm. Tak vidim, ze se o to radsi nebudu zajimat. Vsechno je stale jinak, co neni psano, neni dano. Takze ted se presunou ke Komercce a pak se zase vrati k nam pred barak. No, jeste ze jsem koupil byt za dobre a mohu ho prodat a odstehovat se :-)))
Odpovědět
#12

Danny Napsal(a):Hmm. Tak vidim, ze se o to radsi nebudu zajimat. Vsechno je stale jinak, co neni psano, neni dano. Takze ted se presunou ke Komercce a pak se zase vrati k nam pred barak. No, jeste ze jsem koupil byt za dobre a mohu ho prodat a odstehovat se :-)))

Kdo vi, jak to s tou aktualni prodejni cenou bude - Britska se docela stava pojmem pro "neobyvatelnost" prave diky te vystavbe a sam vim o trech rodinach, ktere ji zvazovaly, ale prave kvuli tomuto odmitli. Hlavne at FINEP dal stavi jak do**tek a zaroven mi hazi do schranky "odmena 50tis, kdyz privedete souseda". Bych se musel stydet :-)
Odpovědět
#13

mouchodlab Napsal(a):
Danny Napsal(a):Hmm. Tak vidim, ze se o to radsi nebudu zajimat. Vsechno je stale jinak, co neni psano, neni dano. Takze ted se presunou ke Komercce a pak se zase vrati k nam pred barak. No, jeste ze jsem koupil byt za dobre a mohu ho prodat a odstehovat se :-)))

Kdo vi, jak to s tou aktualni prodejni cenou bude - Britska se docela stava pojmem pro "neobyvatelnost" prave diky te vystavbe a sam vim o trech rodinach, ktere ji zvazovaly, ale prave kvuli tomuto odmitli. Hlavne at FINEP dal stavi jak do**tek a zaroven mi hazi do schranky "odmena 50tis, kdyz privedete souseda". Bych se musel stydet :-)
muzeme napsat na odbor vystavby
Odpovědět
#14

Citace:muzeme napsat na odbor vystavby

Uplne zbytecne, uz se zkouselo, jsou s FINEPem jedna ruka - dokonce vas na miste pokaraji, proc jste si byt v dane lokalite kupoval, kdyz vam vadi nedelni vystavba. Za bernou minci berou posudky dodane Prumstavem apod. Na druhou stranu je treba priznat, ze ze zakona nemaji zadne pravomoce a "mame pry byt radi, ze nejedou dle povoleni 7-21h denne"... Existuje snad nejaky rozsudek Ustavniho soudu, ze mesto muze zakazat nedelni vystavbu, paklize plne povoli sobotni - nicmene to by zase musela mit zajem Radnice P13 - takze jsme opet nikde...

Ne ne, jedine pres vybory a spolecna akce. Obracejte se prosim na cleny vyboru, urcite vasi podporu radi vyslysi :-)
Odpovědět
#15

mouchodlab Napsal(a):
Citace:muzeme napsat na odbor vystavby

Uplne zbytecne, uz se zkouselo, jsou s FINEPem jedna ruka - dokonce vas na miste pokaraji, proc jste si byt v dane lokalite kupoval, kdyz vam vadi nedelni vystavba. Za bernou minci berou posudky dodane Prumstavem apod. Na druhou stranu je treba priznat, ze ze zakona nemaji zadne pravomoce a "mame pry byt radi, ze nejedou dle povoleni 7-21h denne"... Existuje snad nejaky rozsudek Ustavniho soudu, ze mesto muze zakazat nedelni vystavbu, paklize plne povoli sobotni - nicmene to by zase musela mit zajem Radnice P13 - takze jsme opet nikde...

Ne ne, jedine pres vybory a spolecna akce. Obracejte se prosim na cleny vyboru, urcite vasi podporu radi vyslysi :-)
Koukal jsem na nejaka rozhodnuti v techto vecech na internetu a nemyslim si, ze se to neda resit. Jen je to beh na dlouhou trat. Na strankach ombudsmana jsem nasel taky neco, ale to bohuzel neni zavazne. Nejaka jidikatura na to ale take jiz byla, takze pokud za me, tak vybory DO TOHO. Ja na to cas nemam Sad(
Odpovědět
#16

Tak se chystají nějaké změny v další etapě Britské čtvrti - Etapa III, bytové domy D, E.
Viz: http://www.praha13.cz/13805_Oznameni-Zah...a-Praha-13
Veřejné projednání územního řízení má být 16.10. od 14,00 hod.
Jak je vidět, tak krize nekrize, na Britské se jeřáby nezastaví ...

talestalker Napsal(a):Na portálu informačního systému EIA se objevilo oznámení záměru pokračování výstavby jižně od nyní budovaných bytových domů Britská čtvrť II a III.
Základní popis:
- bude se jednat o 2 domy o 2 podzemních a 7 nadzemních podlažích - typově podobné nyní stavěným objektům BČ II a III.
- v domech bude umístěno 67+67=134 bytů
- zdrojem tepla bude bohužel samostatná plynová kotelná 400 kW v každém z těchto objektů
- v podzemních garážích bude 88 stání, na povrchu bude 58 stání
Popis projektu je uveden v databázi EIA na adrese http://portal.cenia.cz/eiasea/download/E...0c6fc702c2 (12 MB zip soubor)
Velká situace na picasa je k prohlédnutí zde
[Obrázek: F.I.4_koordinacni_situace_1.jpg]
Odpovědět
#17

Hm vstup do metra 20 metrů od vchodu ty se v nabídce na webu dlouho neohřejou Cool
Odpovědět
#18

Ještě nás asi v brzké době čekají domy F, G a H.

V časopisu STOP září 2013 bylo uvedeno:

Zastupitelstvo MČ Praha 13 souhlasilo:

- se záměrem Západní Město - III. etapa, bytové domy D, E na pozemcích parc. č. 160/20, 160/22 a 160/144 v k.ú. Stodůlky, jihozápadně od vestibulu metra stodůlky.

- se záměrem Západní Město - III. etapa, bytové domy F, G a H, pozemky parc. č. 155/58, 155/80, 160/17, 160/19 a 160/114 a 2184/1, v k.ú. Stodůlky, jihozápadně od vestibulu metra Stodůlky (jižně od budoucího protažení ulice Klementova)
Odpovědět
#19

No super. Aspon tu bude veseleji :-)
Odpovědět
#20

Tak už jsou k prodeji :-) http://www.finep.cz/cs/britska-ctvrt/nove-byty
Odpovědět
#21

johnyc Napsal(a):Tak už jsou k prodeji :-) http://www.finep.cz/cs/britska-ctvrt/nove-byty
Za hubicku se slevou :-)
Odpovědět
#22

Chápete někdo způsob budování dětských hřišť Finepem?
Podle vizualizace bude uprostřed parku dětské hřiště, které bude vzdálené od nově postaveného dětského hřiště tak 15 m ...

Na druhou stranu pozitivní je, že oproti původnímu návrhu je mezi oběma domy přízemní přístavba, ve které budou zřejmě obchody.
Odpovědět
#23

Jistr Napsal(a):Chápete někdo způsob budování dětských hřišť Finepem?
Podle vizualizace bude uprostřed parku dětské hřiště, které bude vzdálené od nově postaveného dětského hřiště tak 15 m ...

Na druhou stranu pozitivní je, že oproti původnímu návrhu je mezi oběma domy přízemní přístavba, ve které budou zřejmě obchody.
To soucasne je asi provizorni. Podle toho i vypada :-))
Odpovědět
#24

Vice info: http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PHA807 http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PHA887
Odpovědět
#25

Tak vánoční stromeček rozsvícen... asi snaha nalákat čínskou a vietnamskou klientelu.

https://i.imgsafe.org/faded87ad8.jpg
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)