Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Grilování na ohni
#1

Proto se obracím na grilující, prosím, nepoužívejte na zapálení vašeho grilu LÍH v jakémkoliv stavu. Pokud už jinou možnost nemáte, podívejte se na okna okolo Vás, zda nejsou otevřená. Stačí tam jen zazvonit. Okna zásadně neotvírám, když nejsem doma. Z lihu, nebo co to bylo, byl takový smrad, kterého byl okamžitě plný byt a byt se nedal vyvětrat ani digestoří ani větrákem v koupelně, okna samozřejmě musela být ihned zavřená. Pokud není možné udělat průvan a to bohužel u menších bytů není možno, ještě za 2 hodiny byl v bytě cítit podpalovací přípravek. Přes sezonu griluji téměř každý víkend, k podpálení uhlí používám probanbutanovou lahev s hadicí, uzávěrem a tryskou. Nic nesmrdí a je to rychlé. Vůně uhlí a masa mi vůbec nevadí.
Odpovědět
#2

Taky jsem to citil. Je to hroznej smrad, souhlasim, nevyvetras to.
Odpovědět
#3

Též to občas cítíme a je to vážně hrozný smrad. Jsem přemýšlela, co to je. Mě v první chvíli napadlo, že má někdo zapálenou petrolejku.
Odpovědět
#4

taky se připojuji... prosím sousedy v přízemí A1 aby negrilovali na lihu, přeci ani to jídlo nemůže být z toho způsobu grilování zdravé.... a ten smrad.. taky jsem myslel že se mi doma pálí nějaký igelit a ono zatím gri :/ lující sousedi..
Odpovědět
#5

v souvislosti se zahájením grilovací sezony aktualizuji tento odkaz
Odpovědět
#6

britska Napsal(a):v souvislosti se zahájením grilovací sezony aktualizuji tento odkaz

Souhlas.

Také jsem si všimla, že si někdo ve 2. patře v A2 zakoupil gril na pevná paliva a pytel z grilovacími briketami. Chtěla bych upozornit na to, že dle domovního řádu je toto zakázané. A také neohleduplné čadit lidem uhlím do oken, to už se mi zdá i v rozporu s občanským zákoníkem o nepřiměřeném omezování kouřem.
Odpovědět
#7

To jsme asi byli my (A5), omlouvame se, koupime elektricky gril Smile
Odpovědět
#8

Držme se domovního řádu. Něco se odhlasovalo, tak to dodržujme.
Odpovědět
#9

Proti grilování na terase, lodžiích a balkonech na západní straně A nic nemám, vůně z grilovaného masa nevadí, griluji během léta téměř každý víkend na uhlí, ale mám na to na štěstí zahradu. Vadí mi spíš způsob zapalování, který zamoří celý byt a nedá se vyvětrat. Vím, že bez pepa apod. je to zdlouhavý proces, ale vyřeší to propanbutanová bomba, myslím, že se prodávají i malé bomby s hořáky pro kempování.
Odpovědět
#10

Líh je mňamka, proto grilujeme na elektrice 0Smile
Odpovědět
#11

Pechi Napsal(a):Líh je mňamka, proto grilujeme na elektrice 0Smile

Ty jsi tedy fajnšmekr Smile
Odpovědět
#12

Nojo myslím i na sousedy Wink
Odpovědět
#13

Když má člověk kvalitní gril a kvalitní brikety a na zapálení použije plynový hořák, tak je kouře na začátku minimum a gril pak už jen sálá teplo ale chce to trošku umu Smile

A co si budeme povídat chuť grilovaného z ohně je nesrovnatelná s plynem nebo elektřinou Smile
Odpovědět
#14

Do bytovych domu grily na uhli nepatri. Ale kazdy si stejne dela co chce :-)).
Odpovědět
#15

http://hobby.idnes.cz/s-grilovanim-ve-me...-domov_bma
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)