Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Přidání slunečníku na dětské hřiště
#1

Zdravím účastníky, chtěla bych se zeptat, jelikož mám hezký slunečník o průměru 4m a chtěla bych ho dát nad pískoviště, aby tam našim dětem nepražilo v létě slunko na hlavičky, jestli někdo nejste schopen sehnat 4 velké kamenné dlaždice na upevnění křížového podstavce slunečníku. Slunečník není upevněn na střed podstavce, ale je to jakoby rameno, takže ta stabilita při zafoukání větru není nic moc a ty kachlíky to fakt potřebuje. Já bych je i nakonec koupila, ale jelikož jsem dosti subtilní postavy, asi bych se s tím fakt dost nadřela. Tak prosím účastníky tohoto fóra - chlapy, jestli by třeba přes Průmstav nějaké ty velké chodníkové kachlíky nesehnali a nešoupli k pískovišti? Slunečník tam už dotáhnu:-)
Tak dejte když tak vědět:-)
Odpovědět
#2

Obávám se, že slunečník tam moc dlouho nevydrží bez povšimnutí nenechavců. Jinak ale nápad dobrý a milý. Ještě si nejsem jistá, jestli je zem u pískoviště na závěsný slunečník dostatečně rovná. Stabilní to asi fakt nebude :|
Odpovědět
#3

Nikka Napsal(a):Obávám se, že slunečník tam moc dlouho nevydrží bez povšimnutí nenechavců. Jinak ale nápad dobrý a milý. Ještě si nejsem jistá, jestli je zem u pískoviště na závěsný slunečník dostatečně rovná. Stabilní to asi fakt nebude :|
Ja bych ho tam dal a privazal. Proc to nezkusit? Nemyslim si, ze by se nekdo tahnul se slunecnikem. A kdyz, tak budeme mit prd :-) klidne dlazdice koupim. Kolik majim mit rozmery?
Odpovědět
#4

Není lepší kopnout do země a zalít to betonem ? Undecided jinak myslím že to jednou přes noc zmizne...
Odpovědět
#5

Pechi Napsal(a):Není lepší kopnout do země a zalít to betonem ? Undecided jinak myslím že to jednou přes noc zmizne...
Taky napad a lepsi. Zalit by bylo urcite lepsi.
Odpovědět
#6

No zalít betonem by se dalo i zahrabat by se dalo do země:-), máte nářadí?
A myslíte, že by to někdo odnes? Máme tady ochranku ne?
Jinak část zalitá by zůstala v zemi a část odendavací by se mohla vyndavat(i když pro ženskou je to dost těžké se s tím poprat) a strčit na noc do kočárkárny, ale myslím si, že to tam snad vydrží, když o něm řekneme ochrance a správci, aby to semtam omrkli....Jinak pokud by to bylo na dlaždicích, tak by to potřebovalo tak 50x50cm a nějaké fakt těžké, aby slunečník neodfouknul vítr.....anebo pokud by se na to někdo cítil, a měl nářadí, tak zakopeme, dejte vědět kdy a slunečník tam frknu.
Odpovědět
#7

Nad zastíněním pískoviště na hřišti už jsem taky přemýšlela. Ze zkušenosti z terasy ve vnitrobloku (orientace na Z) bych ale měla obavu o životnost slunečníku. Dřív než nějaký cizí nenechavec by ho mohl zničit vítr, a že ho u nás máme často. Spíš bych to viděla na nějaké pevnější řešení, stříška nebo tak něco. Měl by to hlavně provést někdo, kdo nám zaručí bezpečnost. Tím teď nechci shazovat šikovnost našich mužů, vůbec ne, naopak mě těší ochota a připravenost k akci (Danny). Ale jde o to, že na vybavení dětských hřišť se určitě vztahují nějaké bezpečnostní normy a od nich bude určitě odviset i postoj pojišťovny k případné škodní události. Navrhuji probrat věc se správcem a nechat si předložit návrhy a nacenění možných řešení. Ráda se toho úkolu ujmu. Další "investice", která mě v souvislosti se hřištěm napadá je nějaká se zemí pevně spojená bedýnka nebo box na hračky.
Odpovědět
#8

Životnost slunečníku neřešte, když se rozbije, tak se vyhodí. Jinak co se týče pevnosti, tak pokud se ten kříž pořádně upevní dlaždicemi nebo zahrabe do země, tak se určitě neodlomí nebo neuletí. Je to ta festovní konstrukce, která se dává na ty obrovské slunečnky, ani manipulace s ním není jen tak sranda. To spíše odejde ta látka (a ta se dá pořídit popřípadě se dá nechat ušít), ale konstrukce se jen tak nezničí a na děti určitě nespadne. Co se týče přístřešku, určitě jsem pro, ale mám obavu, že jak sluníčko poputuje po obloze, že píseček bude zastřešen tak na půl hodiny denně......stříška je nepohyblivá. S tím slunečníkem je výhoda ta, že se s ním dá točit. Tak ho alespoň vyzkoušíme, když už nám stojí zbytečně v komoře a dětem už Oskar praží na kokosky.
Odpovědět
#9

Dobrý nápad s přístřeškem. Souhlasím s Medvíkem, že než se něco začne cokoliv na hřiště instalovat, měla by být zajištěna stabilita instalované věci a z toho vyplývající bezpečnost. Přeci jen jde o dětské hřiště.
Odpovědět
#10

A5 Napsal(a):Životnost slunečníku neřešte, když se rozbije, tak se vyhodí. Jinak co se týče pevnosti, tak pokud se ten kříž pořádně upevní dlaždicemi nebo zahrabe do země, tak se určitě neodlomí nebo neuletí. Je to ta festovní konstrukce, která se dává na ty obrovské slunečnky, ani manipulace s ním není jen tak sranda. To spíše odejde ta látka (a ta se dá pořídit popřípadě se dá nechat ušít), ale konstrukce se jen tak nezničí a na děti určitě nespadne. Co se týče přístřešku, určitě jsem pro, ale mám obavu, že jak sluníčko poputuje po obloze, že píseček bude zastřešen tak na půl hodiny denně......stříška je nepohyblivá. S tím slunečníkem je výhoda ta, že se s ním dá točit. Tak ho alespoň vyzkoušíme, když už nám stojí zbytečně v komoře a dětem už Oskar praží na kokosky.

Ahoj, take velmi ocenuji vyborny napad a ochotu pomoci nasim prtousum, aby si i v lete uzili na piskovisti, ale taky se pridavam k tomu, ze je treba to zajistit poradne a bezpecne. Kdyz se podivam do kupni smlouvy, tak jedna z priloh je prave planek detskeho hriste s popisem veci typu "dopadova zona" u jednotlivych atrakci atd., takze pocitam, ze normy a dalsi narizeni, kterych je treba se drzet asi budou pomerne striktni...Zvlast dokud je hriste jako soucast stavby v zaruce, tak by to mohlo ve finale pusobit komplikace (i kdyz zaruka konci letos??)
Odpovědět
#11

Tak OK, stříška, ale pojďme to tedy rychle řešit, než začnou vedra, ono vyrobit a namontovat taky nějakou dobu potrvá, tak abychom tady kolem toho nepsali romány a bude září. A taky myslím, že by mohla být stříška i větší, než je jen pískoviště, aby skutečně celodenně zastínila pískoviště. A pak by možná mohly být i nějaké přístřešky nad lavičky, ať i nám hlídačům slunko taky nepraží na kokosky? Měla bych i šikovného truhláře za slušnou cenu. Dělal nám celý byt a práce je super za dobrou cenu. Jak by se to platilo, z fondu nebo bychom se složili? Nebo dejte návrhy na jiná řešení, ale mělo by se to co nejdříve objednat, ať to tam do měsíce stojí:-)
Odpovědět
#12

A5 Napsal(a):Tak OK, stříška, ale pojďme to tedy rychle řešit, než začnou vedra, ono vyrobit a namontovat taky nějakou dobu potrvá, tak abychom tady kolem toho nepsali romány a bude září. A taky myslím, že by mohla být stříška i větší, než je jen pískoviště, aby skutečně celodenně zastínila pískoviště. A pak by možná mohly být i nějaké přístřešky nad lavičky, ať i nám hlídačům slunko taky nepraží na kokosky? Měla bych i šikovného truhláře za slušnou cenu. Dělal nám celý byt a práce je super za dobrou cenu. Jak by se to platilo, z fondu nebo bychom se složili? Nebo dejte návrhy na jiná řešení, ale mělo by se to co nejdříve objednat, ať to tam do měsíce stojí:-)
Nez se sejde vybor, nez se to odsouhlasi, pak vybrat firmu, tu musi taky nekdo odsouhlasit, pak revizni zprava. No, do leta nevim nevim :-((
Odpovědět
#13

hm....to je fakt...v takovém případě to asi potrvá. Házím do ringu www.truhlarstvi-schuster.cz , fakt spokojenost.
A tedy naše děti budou letos bez přístřešku? Nestálo by za to přece jen tam alespoň dočasně ten slunečník dát?
Měli jsme ho celé minulé léto na balkoně a v pohodě, vždyť tyhle slunečníky lidi běžně na zahradách mají, děti si pod nimi hrají a nevím o tom, že by byly nebezpečné, to by se přece nemohly prodávat. Vždyť jsou pro účely zastínění zahrad vyráběny.
Odpovědět
#14

A5 Napsal(a):hm....to je fakt...v takovém případě to asi potrvá. Házím do ringu www.truhlarstvi-schuster.cz , fakt spokojenost.
A tedy naše děti budou letos bez přístřešku? Nestálo by za to přece jen tam alespoň dočasně ten slunečník dát?
Měli jsme ho celé minulé léto na balkoně a v pohodě, vždyť tyhle slunečníky lidi běžně na zahradách mají, děti si pod nimi hrají a nevím o tom, že by byly nebezpečné, to by se přece nemohly prodávat. Vždyť jsou pro účely zastínění zahrad vyráběny.
Ja si to na triko nevezmu, az to nekomu spadne na hlavu. Musi se domluvit vybory. Tenhle rok se me to jeste netyka, ale pristi rok uz tam budu s ditetem taky. Takze jsem pro.
Odpovědět
#15

Nezlobte se na mě, ale já s tím nesouhlasím.

1) Nemyslím si, že je nutné, aby tam ta stříška byla. Dítěti dám čepici, namažu jej krémem a vyrazím. Každý snad svůj pobyt venku přizpůsobí počasí a pokud bude pařit sluníčko, tak se tam s dítětem nebudu grilovat celý den jak na pláži. Navíc to každý má kousek domů, aby se mohl jít zchladit, občerstvit. Také tam nebudu v létě sedět přes poledne.

2) Nesouhlasím s tím, aby se tato investice čerpala z fondu oprav. Nemáme tam ani dost peněz na to, aby se z toho platily případné větší opravy, až skončí záruka. Nikdo na schůzi nezvedl ruku pro jeho vyšší tvorbu, 2 kč/m2 je málo. Při té příležitosti mě napadá jedna otázka...jakou maximální částku může výbor utratit bez souhlasu vlastníků?
Odpovědět
#16

Souhlasím s Blueorange v obou zmíněných bodech
Odpovědět
#17

Ja nesouhlasim ani v jednom bode. Vzhledem k tomu, ze stromy, pokud se tomu vubec tak da rikat, bez reklamace nikdy nebudou, zastineni alespon castecne by bodlo. Nechapu argument "mame to kousek domu". :-)) S tim prispevkem mate sice pravdu, ale to je vas boj :-), my jsme si odhlasovali 5,- a budeme bohaci :-))) Vybor muze rozhodnout myslim do 100 tisic, nebo je to jinak? Vy se tam u vas nikdy nedohodnete, to je jasny :-)) Ale o kolika se to tu bavime? O 20 tisicich? Na jednotku 66,- korun? To je smesny, ze tuhle castku resite, se na me nezlobte. Navic je to nas majetek, ktery dale zhodnocujeme.
Odpovědět
#18

Danny Napsal(a):Ja nesouhlasim ani v jednom bode. Vzhledem k tomu, ze stromy, pokud se tomu vubec tak da rikat, bez reklamace nikdy nebudou, zastineni alespon castecne by bodlo. Nechapu argument "mame to kousek domu". :-)) S tim prispevkem mate sice pravdu, ale to je vas boj :-), my jsme si odhlasovali 5,- a budeme bohaci :-))) Vybor muze rozhodnout myslim do 100 tisic, nebo je to jinak? Vy se tam u vas nikdy nedohodnete, to je jasny :-)) Ale o kolika se to tu bavime? O 20 tisicich? Na jednotku 66,- korun? To je smesny, ze tuhle castku resite, se na me nezlobte. Navic je to nas majetek, ktery dale zhodnocujeme.

Jenže ono nezůstane jen u počáteční investice - zas se o to nějaká firma bude muset starat, navíc někdo třeba chce mít děti na sluníčku. Ano, může s nimi jít mimo ohrádku, ale okolo zase pobíhají pejskové, kteří koušou a kakají - často to na trávníku zůstane. Teď příliš nerozumím tomu, co se stalo se stromy?

K tomu souhlasím s argumenty Blueorange stran blízkosti.

Neberte to prosím konfrontačně, je to jen můj úhel pohledu.
Odpovědět
#19

Já taky nesouhlasím stejně jako Danny. Nevím, jestli jste si to v létě vyzkoušeli ( i odpoledne) na tom slunku být a nemít možnost se jít alespoň na chviličku zchladit do stínu. A pro děti je to tím tuplem potřrbné a na hřišti není jediný centimetr stínu. Jestli to máme blízko domů, tak tam rovnou můžeme sedět pořád a celé horké léto, tak na co pak to hřiště máme? Moc na hřiště s dětmi nechodíme právě kvůli tomu slunku. Navíc to pro děti není vůbec zdravé nechat je pražit na přímém sluníčku, i když jsou namazané a mají čepici, to je přece všeobecně známá věc. A navíc ono i to pražení do očí není úplně OK pro dětský zrak.
Pokud to nejde z fondu oprav, tak se můžeme složit, vždyť to nebude střecha nad celým hřištěm, jen přístřešek nad pískovištěm, půjde snad o částku v řádu do dvou-tří desítek tisíc. A píšete, že se o to bude muset starat, na novou pevnou stříšku se nebude muset sahat do doby, než zřevo ztrouchniví, což je několik možná i desítek let. A budka, která tam je, je taky dřevěná a nevyžaduje zvláštní péči.

A ještě dotaz, ony tam měly být stromy na hřišti? To ani nevím, tak není nejvyšší čas to tedy rychle vyreklamovat?
Odpovědět
#20

Danny Napsal(a):Ja nesouhlasim ani v jednom bode. Vzhledem k tomu, ze stromy, pokud se tomu vubec tak da rikat, bez reklamace nikdy nebudou, zastineni alespon castecne by bodlo. Nechapu argument "mame to kousek domu". :-)) S tim prispevkem mate sice pravdu, ale to je vas boj :-), my jsme si odhlasovali 5,- a budeme bohaci :-))) Vybor muze rozhodnout myslim do 100 tisic, nebo je to jinak? Vy se tam u vas nikdy nedohodnete, to je jasny :-)) Ale o kolika se to tu bavime? O 20 tisicich? Na jednotku 66,- korun? To je smesny, ze tuhle castku resite, se na me nezlobte. Navic je to nas majetek, ktery dale zhodnocujeme.

20 tis? To to ani náhodou! Tak tam dejte party stanSmile A nevím, co je nepochopitelný na argumentu, že to je blízko domu? Asi pokud bude venku vedro, tak tam nebudu opékat dítě celý den, ale zajdu přes poledne domu, osvěžím se a můžu jít zase zpátky.
Navíc si uvědomte, kolik je dní v roce, kdy je fakt vedro, že se nedá vydržet na sluníčku. Na jaře vysvitne sluníčko a vy budete sedět pod přístřeškem.
Ano, vy v B jste boháči, ale u nás v A nesouhlasili lidé s větším navýšením fondu oprav, který nám podle mě ty opravy nepokryje, ale už tu vymýšlí další investice.
Odpovědět
#21

Tak se nerozciluj. To neni jen o slunci. Stin, at uz prirodni, nebo umelej by byt mel. Ale jak vidim, nebude ani jeden. Nevadi.
Odpovědět
#22

Se nerozčilujuSmile Pořád nevim, proč by se tam nemohl zabudovat ten betonový podstavec na slunečník, to mi přijde jako nejlepší a nejlevnější řešení.
Odpovědět
#23

já souhlasím s Blueorange. Proč by se měl kupovat přístřešek za peníze nás všech. V tom případě bych žádal " grilovací místo" které by sloužilo všem... Poté budeme žádat o možnost soukromé pláže u jezírka.. a ono by se to nakupovalo... :-) Big Grin trochu to nadnáším, ale přeci nemůžeme nakupovat co se hodí určité skupině lidí.... Tongue
Odpovědět
#24

Ale vždyť já tady celou dobu slunečník nabízím a zdarma! Řekněte kdy, a slunečník tam bude.....jen ho asi sama nezakopu , ani nemám čím, a vlastně není třeba ani zakopávat, fakt stačí 4 velké těžší kachlíky. Se to může aspoň vyzkoušet, pokud poslouží, necháme na léto a pokud někomu bude vadit, zase ho strčím do kumbálu. Netřeba řešit, jestli se vyvrátí nebo ne, v návodu je psáno zatížení 4 kachlemi a dle mých zkušeností to bohatě stačí, na hlavu nám to celé minulé léto nespadlo, a že mám 2 děti. A nemusíme řešit náklady na stříšku a na údržbu. A slunečník stejně budou obsluhovat dospělí, kteří tam s dětmi budou, tak kdyby nastal vítr, tak ho prostě někdo z dospělých stáhne. Tady se pořád hledají důvody, proč něco neudělat, než aby se udělalo.
Odpovědět
#25

Mě k tomuto tématu napadá nosit pouze takový malý lehký přenosný plážový slunečník. Čecháčci si takové malé vozí na letní dovolené k moři. Zapíchnou jej spolu se dvěma židličkama na kraji pláže a jsou vysmátí. Zakryje v pohodě jedno dítko a každý bude spokojený navíc bez nákladů pro ostatní.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)