Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Katastr nemovitostí
#1

Na adrese http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ naleznete webovou aplikaci Českého ústavu zeměměřičského a katastrálního umožňující online nahližení do veřejně přístupné části katastru nemovistostí.

K výpisům jednotlivých domů se lze dostat prostřednictvím následujících odkazů (v nové aplikaci KN není funkční permanentní odkaz na jednotlivé budovy, je proto použit odkaz na parcely pro domy, z nichž se lze na budovu prokliknout):
Dům A ... http://nahlizenidokn.cuzk.cz/MapaIdentif...208244EA23
Dům B ... http://nahlizenidokn.cuzk.cz/MapaIdentif...208244EA23
Dům C ... http://nahlizenidokn.cuzk.cz/MapaIdentif...208244EA23

Ve spodní části obrazovky je seznam probíhajících změn právního stavu (vklady zástavních práv, prohlášení vlastníka, změna vlastnictví jednotek apod.). Změny právního stavu bytových jednotek (vklad zástavního práva, změna vlastnictví) se zobrazují až u konkrétních jednotek - opět dole na obrazovce.

Ke snímku katastrální mapy se lze dostat prostřednictvím následujícího odkazu:
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/marushka/de...e=Marushka

---

Pro ty, které zajímá aplikace KN, ale nechtějí koumat, jak funguje, uvádím 3 možné (rovnocenné) způsoby jak se na naše domy proklikat Smile :

A/ Pokud neznáte vůbec nic, můžete se k pozemkům dostat prostřednictvím mapové části aplikace (což je možná nejintuitivnější způsob, pokud se v mapách orientujete, jinak je ale dost pomalý Wink ):
1. V menu v levé části v oddíle nazvaném "Mapa" klikněte na položku "Katastrální území".
2. V objevivším se formuláři napište do pole "Katastrální území" text "Stodůlky" a klikněte na příslušné tlačítko "Vyhledat".
3. Do nového okna by se vám měla načíst mapa, v níž si můžete standardním způsobem najít hledanou nemovitost.

B/ Znáte-li číslo popisné domu (A ... č.p. 2729, B ... č.p. 2730, C ... č.p. 2728):
1. V menu v levé části v oddíle nazvaném "Informace z KN" klikněte na položku "Budova".
2. V objevivším se formuláři napište do pole "Název/kód obce" text "Praha" a klikněte na tlačítko "Vyhledat".
3. V objevivším se formuláři vyberte ze seznamu "Část obce" položku "Stodůlky".
4. Dále nechte v seznamu "Typ budovy" bez povšimnutí vybranou položku "budova s číslem popisným".
5. Nakonec napište do pole "Číslo budovy" číslo popisné hledané nemovistosti a klikněte na tlačítko vyhledat.
6. Dostali jste se do "Informace o budově" zanesené aktuálně v KN.

C/ Znáte-li číslo parcely:
1. V menu v levé části v oddíle nazvaném "Informace z KN" klikněte na položku "Parcela".
2. V objevivším se formuláři napište do pole "Katastrální území" text "Stodůlky" a klikněte na příslušné tlačítko "Vyhledat".
3. V objevivším se formuláři nechte bez povšimnutí zvolený typ parcely "Parcela katastru nemovitostí (KN)".
4. Do polí "Parcelní číslo" vyplňte například "162" / "279" pro parcelu č. 162/279 (jde o dům A; dům B má parcelní číslo 162/280 a dům C číslo 162/281) a klikněte na tlačítko "Vyhledat"
5. Dostali jste se do "Informace o parcele" zanesené aktuálně v KN.

---

Mapová část aplikace má dost nešikovné ovládání, kromě zoomu a tlapky na posun však obsahuje příjemnou funkci přímého zjištění informace o parcele kliknutím do mapy - jde o 4. tlačítko zleva (bílé "i" v modrém kruhu). Informace se načte do samostatného okna.

Mezi částmi "Informace o budově" a "Informace o parcele" lze procházet klikáním na příslušný odkaz. Z části "Informace o budově" se lze dostat i na záznamy jednotlivých vlastnických podílů "Informace o jednotce".

Z částí "Informace o budově" a "Informace o parcele" se lze rovněž kliknutím na odkaz "zobrazení v mapě" (nad seznamem vlastnických podílů) dostat do mapové aplikace, jež se otevře ve vlastním okně.

2010-06-04 - Doplněny odkazy na jednotlivé domy v KN.
2010-06-16 - Doplněny odkazy na na pravděpodobná řízení ov kladech prohlášení vlatsníka jednotlivých domů v KN (pozdě, ale přece Wink).
2010-07-13 - Aktualizovány odkazy na jednotlivé domy (po vložení kolaudace a č.p. do KN)
2010-07-13 - Aktualizován návod na použití aplikace nahlížení do KN (po provedení vkladu prohlášení vlastníka) a odstraněn odkaz na jednotlivá řízení o prohlášení vkladu vlastníka
2010-07-29 - Aktualizace odkazu na snímek KN a popisu přístupu k vkladům práv jednotlivých bytů.
2010-12-07 - Aktualizace odkazů na novou aplikaci nahlížení do KN
2010-12-11 - Změna odkazů z budov na parcely pod domy.
Odpovědět
#2

Dívala jsem teď do katastru nemovitostí a s tím č.p. se mi to moc nezdá. V katastru je "pouze" toto: Zahájeno řízení o povolení vkladu práva do katastru nemovitostí. To znamená, že Finep obdržel kolaudační souhlas a doručil na katastr prohlášení vlastníka (je tam uvedeno datum 7.5., což bylo v pátek). Ve smlouvě je, že do 30 dnů ode dne vydání koulaudačního souhlasu podá žádost o přidělení čísla popisného. Takže si myslím, že o to č.p. maximálně teprve zažádali. Tak nevím, co mě paní mystifikovala. Uvidím, co mi dneska řekne ten prodejce.
Odpovědět
#3

Blueorange/ Já v KN nic nevidím. U jakého pozemku/budovy ten vklad vidíš? Jinak imo se do KN podává návrh na vklad kolaudace i č.p. -- takže č.p. přidělené nejspíš mají. Proč se tím nechlubí mi je také záhadou.
Odpovědět
#4

Dívám se na pozemky 162/279, 162/280, 162/281. Dole je informace: Objekt je dotčen změnou právního vztahu:V-15982/2010, V-18894/2010, V-21695/2010 - ten posledni se tyka povolení vkladu práva do katastru nemovitostí. Dle smlouvy čl. II, odst. 2 mi vyplývá, že prohlášení vlastníka a číslo popisné se do katastru podává s časovým odstupem.
Odpovědět
#5

Blueorange/ Ajooo! Toho dole jsem si nevšiml Wink. Zaráží mě ale, že typ předmětu řízení je "Vlastnictví". Myslím si, že by mělo být spíše "Prohlášení vlastníka" ( http://www.cuzk.cz/Dokument.aspx?PRARESK...-CISE_PVZL ... první .zip soubor obsahuje seznam typů řízení).

Jinak tam ale lze hezky sledovat časový postup řízení a probíhající řízení o zřízení věcných břemen Smile.
Odpovědět
#6

Co znamená to: "Zaplombování"?
Odpovědět
#7

Jde o označení toho, že záznam v KN je předmětem změny - tj. bylo např. zahájeno řízení o vkladu a údaje u tohoto záznamu nelze tedy považovat za "závazné". Plomba je odstraněna se skončením řízení.
Odpovědět
#8

Tak jsem koukala do katastru a je tam dalsi zapis, ovsem ne ze by se to uz nekam pohnulo...

Operace

Založení řízení 06.05.2010
Zaplombování 07.05.2010
Předání ke zpracování 10.05.2010
Výzva k doplnění 24.05.2010

Účastníci řízení byli vyzváni k doplnění podání. Sad
Odpovědět
#9

Uz tady asi 20min. projizdim forum a nemuzu najit ten link co sem daval nekdo na KN. Neco sem si nasel, ale nejsem si jistej jestli to je uplne presne to co hledam. Chtel jsem se podivat jestli tam nezjistim i popisny cisla baraku, kdyz uz sou znamy ulice.. nasel sem si tohle:
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjek...9962900101
Odpovědět
#10

walker/ ha, nenapadlo me ze vklady do KN jdou linkovat Wink. To co jsi uvedl je vklad vecneho bremene k zarizeni PVK. Rizeni o vkladech, ktera se nejspise tykaji prohlaseni vlastnika (rozdeleni domu na jednotky) jsou:

A ... http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjek...9965898101
B ... http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjek...9965895101
C ... http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjek...9964741101

Stav domu lze pak sledovat na (doufam ze link bude fungovat):
A ... http://nahlizenidokn.cuzk.cz/MapaIdentif...14944&l=KN
B ... http://nahlizenidokn.cuzk.cz/MapaIdentif...93961&l=KN
C ... http://nahlizenidokn.cuzk.cz/MapaIdentif...46577&l=KN
Odpovědět
#11

Koukam, ze na tom "mym" linku se to vcelku posunulo... znamena to neco pro nas?
Odpovědět
#12

Obávám se, že ne, to se týká jen věcného břemene Sad
Odpovědět
#13

Daj se nekde zjistit popisny nebo orientacni cisla?
Odpovědět
#14

Dokud nebudou popisná čísla zapsána na katastru (viz linky k jednotlivým domům) tak si musíme vystačit s tím co zjistil Karel. Orientační čísla zjistíme imo až z tabulek na domech.
Odpovědět
#15

Jen malá procesní poznámka k výzvě o doplnění podkladů v řízení o povolení vkladu. Zákon č. 265/1992, §5, odst. 5:
Citace:(5) Pokud návrh na zahájení řízení o povolení vkladu nemá předepsané náležitosti stanovené v § 4 odst. 3 a 4, katastrální úřad vyzve navrhovatele, aby ve stanovené přiměřené lhůtě odstranil nedostatky návrhu; současně ho upozorní, že v případě neodstranění nedostatků návrhu bude řízení zastaveno. Pokud navrhovatel nedostatky návrhu neodstraní, katastrální úřad řízení zastaví.
Nevím jakou lhůtu k odstranění Finep od katastru dostal, ale pokud mu ta řízení o vkladu nebudou zastavena, pak se budou zřejme konat v 60ti denní lhůtě od podání návrhu na vklad, jelikož 30ti denní lhůtu už prošvihli. Vklad prohlášení vlastníka by měl být tedy zapsán nejdéle k 6.7.2010.
Odpovědět
#16

Hmm, to se to pekne zacina komplikovat. Jeste driv nez se nastehujem. Dneska si chci zas brnknout prodejci, tak zkusim zjistit "vo co jim tady jako sakra de"! :-)
Odpovědět
#17

Tak jsem se akorát vrátila z Finepu a ptala jsem se na to řízení. Prý tam byl nějaký problém s výměrou spoluvlastnického podílu u jednoho z Béček a kvůli tomu se to "zašpuntovalo" celý. Už to ale bylo doplněno a čeká se, až to katastr zpracuje.
Odpovědět
#18

Hmm, pride mi divny, ze kvuli Becku zablokujou i zbytek, ale uvidime...
Odpovědět
#19

Hm, to je fakt divný, jsem myslela, že je to jedno společné řízení, ale není.
Kdoví jak to je, možná to měli blbě ve všech budovách.
Odpovědět
#20

Neska sem mluvil se svym prodejcem, ohledne mejch pripominek ke smlouve se jeste nevyjadroval, protoze byl dneska prvne v kanclu po delsi dobe. Zejtra bude projednavat s poverenou osobou a da mi vedet.

Mimo jinyho sem se ptal na vklad do KN a bylo mi receno, ze by tam zadnej problem nemel bejt. Kdyz sem mu sdelil, ze se ceka od 24.5. na doplneni z jejich strany, tak by bylo odpovezeno, ze to po nich zadali uz pred par tejdnama a to jim prej dodali, takze by ted melo bejt jedina administrativni zpozdeni jedine na KN... tak to z toho nejsem moc moudrej.
Odpovědět
#21

walker/ možná v tom KN uvedou jenom "výzva k doplnění", ale když už podklady dostanou, tak to tam nijak nenapíšou a řízení běží. Nevím jak to funguje, ale pro zajímavost 2 řízení v nichž byl žadatel také vyzván k doplnění:

http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjek...9934739101 (toto po doplnění dopadlo dobře)
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjek...9936562101 (toto dopadlo špatně (netýká se BČ))

tím nechci říct, že naše probíhající řízení musí proběhnout stejně Smile.
Odpovědět
#22

Hmm, koukam, ze tam byla prodleva od vyzvy k doplneni skoro mesic, tak to jeste mame presne 14 dni Smile
Odpovědět
#23

Karel Napsal(a):Katastr čeká, až se tam doplní naše vlastnické podíly na základě kupních smluv ...
Zdroj této informace?
Odpovědět
#24

Aktualni info ohledne vkladu ( od meho prodejce ):
Předpokládám, že se jedná pouze o administrativní aktualizaci webu
Katastrálního úřadu. Před nějakým časem jsme byli katastrem vyzváni k
doplnění tohoto vkladu (vklad prohlášení vlastníka na objekt C spolu s
přiloženým geometrickým plánem a souhlasem s dělením pozemků). Doplnění se
týkalo právě dokumentu "souhlas s dělením pozemků". Ihned po výzvě bylo
doplněno a řízení zavkladování běží. Podle signálu, který máme z KN, dojde k
vkladu cca s přelomem června-července. O jakémkoliv jiném problému nejsme
žádnou cestou od KN informováni a předpokládáme hladký průběh.
Odpovědět
#25

Super, dík za info Smile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)