Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Intenzivní hluk z výstavby Britská čtvrť II - včetně sobot, nedělí
#1

Vubec cela nedele mi prijde trochu bezohledna od stejneho developera k lidem, kterym pred par mesici prodal byty. Pon-sob by se daly vydrzet, kdyby byl aspon den klidu na to uzit terasy, predzahradky, hriste... pozvat znamy atd.

Komercka zacla pred rokem a od ty doby to palili vsechny vikendy nedele ne-nedele, ted navazali touhle bytovkou, od jara ta monstr budova pro Vodafone... To je prakticky 3-5 let bez jedinyho vikendu v klidu.

V tydnu zapomneli na ty stavbe vypnout agregator, do toho ticha to byl docela solidni rachot - tak jsem rano byl za stavbyvedoucim, desne se omlouval, ze uz se to nestane a ze to je na velkou pokutu. Dokonce rikal, ze brzy jeste postavi nejaky steny pred C2, aby zamezili hluku... Na jednu stranu snahu nejak tu zamezit dopad na obyvatele maj, ale celkove je to proste na nic, kdyz jedou den za dnem bez prestavky.

Bohuzel maj oporu v soucasny legislative - "nařízení vlády č. 148/2006 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací stanovuje hygienické limity hluku ze stavební činnosti, které jsou pro stavby probíhající ve venkovním prostoru omezeny délkou pracovní doby a to od 7.00 do 21.00 hodin. Nejsou však omezeny pracovními dny, nebo dny volna (soboty, neděle, svátky)."

Nicmene mam pocit, ze takova hromadne podepsana zadost soucasnych obyvatel o vynechani nedele by se mohla ciste z obchodnich zajmu u FINEPu (reference stavajicich zakazniku) setkat s pozitivnim vysledkem a my tu mit od toho stavebniho maratonu klid aspon v nedeli. Aspon za pokus by to stalo...
Odpovědět
#2

Jo jo, taky jsem si rikal, ze bych neco napsal. Ale na druhou stranu jsem to s tim kupoval, takze tise trpim.
Odpovědět
#3

Danny Napsal(a):Jo jo, taky jsem si rikal, ze bych neco napsal. Ale na druhou stranu jsem to s tim kupoval, takze tise trpim.

taky mame ve smlouve veticku, ze "Budoucí kupující bere na vědomí, že v okolí předmětu budoucího převodu může v současnosti i v budoucnu probíhat další výstavba." a kdyz vezmu v uvahu projekt Zapadniho mesta, tak vystavba probihat bude asi jeste nejaky cas. Sad ale fakt je, ze bych taky predpokladala, ze nedele je proste nedele...
Odpovědět
#4

Jinde možná je neděle nedělí, ale u nás bohužel ne. V noci by mě to štvalo, přes den se s tím nějak poperu. Pokud ale bude ještě někdy pípat při couvání ten stroj, tak tam vlítnu. To pípání je hrozný, hluk se dá snést :-)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)