Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Chceme měřiče tepla?
#1

Na včerejším srazu (a nejenom na něm) proběhla docela velká diskuze o vyúčtování nákladů za rok 2010. Rolleyes Samozřejmě se nejvíc probírala částka za spotřebu tepla (viz také https://www.britskactvrt.cz/showthread.php?tid=337. Všichni jsme se shodli, že chceme nainstalovat centrální měřiče tepla (prvotní investice se určitě vyplatí). Toto rozhodnutí musí samozřejmě schválit SVJ, ale zatím nevím o žádné plánované schůzi. Máme polovinu července a na konci září se může klidně začít topit! Proto apeluji na výbory SVJ a jsem pro co nejdřívější svolání schůze SVJ, kde bychom si toto měli odhlasovat. Byl bych rád, kdyby nová topná sezona byla kalkulována již s nainstalovanými centrálními měřiči tepla. Snad je to ještě reálné, tak pojďme pro to něco udělat!


A můžeme začít počítat, ať víme, kolik nás je.

Chci centrální měřič tepla: +1
Odpovědět
#2

Vachmajstr Napsal(a):Na včerejším srazu (a nejenom na něm) proběhla docela velká diskuze o vyúčtování nákladů za rok 2010. Rolleyes Samozřejmě se nejvíc probírala částka za spotřebu tepla (viz také https://www.britskactvrt.cz/showthread.php?tid=337. Všichni jsme se shodli, že chceme nainstalovat centrální měřiče tepla (prvotní investice se určitě vyplatí). Toto rozhodnutí musí samozřejmě schválit SVJ, ale zatím nevím o žádné plánované schůzi. Máme polovinu července a na konci září se může klidně začít topit! Proto apeluji na výbory SVJ a jsem pro co nejdřívější svolání schůze SVJ, kde bychom si toto měli odhlasovat. Byl bych rád, kdyby nová topná sezona byla kalkulována již s nainstalovanými centrálními měřiči tepla. Snad je to ještě reálné, tak pojďme pro to něco udělat!


A můžeme začít počítat, ať víme, kolik nás je.

Chci centrální měřič tepla: +1

Souhlasím! Stále nechápu, jak je možné, že za byt (100 m2) platíme za 2-3 měsíce za teplo 5,300 a za společné prostory (co to je?) 8,500 Kč! Víc jak za byt. :mad: Sad
Odpovědět
#3

Vsichni nechodi na forum, tady to neposbiras. Svolejte schuzi A+B+C, pronajme se Siemens a tam se to rozhodne.

Jinak za me +1
Odpovědět
#4

Hlavně nemá smysl tady na někoho apelovat, je nutné napsat výboru e-mail. Tedy alespoň přes něj komunikuju já s naším výborem C. Wink

Jinak určitě souhlasim.
Odpovědět
#5

Za Áčko - schůze bude a hlasování taky. Je to v přípravě. Informace dostanete včas. Teď je bohužel doba dovolených.
Odpovědět
#6

Jsem také pro měřiče tepla , nejen ve společných prostorách, ale i v jednotlivých bytech, aby se náhodou na nás nepřenášely nějaké náklady za teplo, které uniká z nedbalosti, TH
Odpovědět
#7

ano jsem take pro... jen jestli to chapu spravne... tak vyuctovani s meraky se pocita 40% skutecne teplo z domacnosti a 60% vse spolecne.... jak psala blueorange tak pri jejich nakladu cca 14 000.- letos pri prepocitani na 40/60 = 5 600.- / 8400.- je tedy vysledek stejny... Myslim, ze nejvetsi problem je topeni spolecnych prostor, kde je jiste zahrnut pronajem te "slavne" kotelny, kterou vlastne nekomu splacime.... ma k tomu nekdo dalsi informace??? castka za spolecne prostory je opravdu vysoka, ale obavam se ze meraky se nezmensi. Jen muj nazor lajka.
Odpovědět
#8

fanosik Napsal(a):ano jsem take pro... jen jestli to chapu spravne... tak vyuctovani s meraky se pocita 40% skutecne teplo z domacnosti a 60% vse spolecne.... jak psala blueorange tak pri jejich nakladu cca 14 000.- letos pri prepocitani na 40/60 = 5 600.- / 8400.- je tedy vysledek stejny... Myslim, ze nejvetsi problem je topeni spolecnych prostor, kde je jiste zahrnut pronajem te "slavne" kotelny, kterou vlastne nekomu splacime.... ma k tomu nekdo dalsi informace??? castka za spolecne prostory je opravdu vysoka, ale obavam se ze meraky se nezmensi. Jen muj nazor lajka.

+1
Odpovědět
#9

fanosik Napsal(a):ano jsem take pro... jen jestli to chapu spravne... tak vyuctovani s meraky se pocita 40% skutecne teplo z domacnosti a 60% vse spolecne.... jak psala blueorange tak pri jejich nakladu cca 14 000.- letos pri prepocitani na 40/60 = 5 600.- / 8400.- je tedy vysledek stejny... Myslim, ze nejvetsi problem je topeni spolecnych prostor, kde je jiste zahrnut pronajem te "slavne" kotelny, kterou vlastne nekomu splacime.... ma k tomu nekdo dalsi informace??? castka za spolecne prostory je opravdu vysoka, ale obavam se ze meraky se nezmensi. Jen muj nazor lajka.

Mne ted bylo receno, ze je to rezie kotelny. Nejak moc, ne? Ze by me rezie kotelny stala vic jak 1.5x tolik nez vytopeni celeho bytu?
Odpovědět
#10

Určitě jsme pro měřiče, takže +1
Odpovědět
#11

také jsem pro měřiče, ale důležitější by bylo zjistit zdali je možné se nějak vyvléci ze smlouvy s dalkii a mít normální NÁŠ kotel i kdyby od jiné společnosti
Odpovědět
#12

Už se to tu myslím řešilo a jen tak vyvlíknout se nedá. Pokud bychom ukončili sml. , tak jsme nucení odkoupit ten kotel za brutální peníze a nevim, jestli tam dokonce nebylo penále za odstoupení od sml. Fakt výhodně nám to Finep zařídil Rolleyes
Odpovědět
#13

https://www.britskactvrt.cz/showthread.php?tid=12 tady se to řešilo
Odpovědět
#14

Aho všichni,
předmětem shromáždění vlastníků bude se rozhodnout pro instalaci měřičů tepla, či nikoliv. Návrh řešení bude součástí a bude v dohledné době na webu výboru. Smlouva s Daalkií je postavena dost nevýhodně, ale to je bohužel dobou, kdy developerovi je jedno co podepíše a usmlouvá, protože to stejně nebude v jeho majetku. Splátky za kotelnu jsou rozoženy na 15 let.
Odpovědět
#15

Jednoznačně ano +1
Odpovědět
#16

také ano
Odpovědět
#17

Stále jsem pro centrální bytový měřič.
Odpovědět
#18

Take ano. Tento rok se to ale určitě nestihne :-(
Odpovědět
#19

Jednoznacne pro měřiče tepla v bytech
Odpovědět
#20

Myslím, že zásadní bude jakým způsobem se k dané věci (nyní měřiče tepla) postaví jednotlivé výbory.
Rád by jsem znal názor členů výborů (stačí za A) k instalaci kalorimetrů, kterou variantu preferují.

Prosím tedy členy výborů aby svůj názor zde zveřejnili.

Děkuji
JH
Odpovědět
#21

John Napsal(a):Myslím, že zásadní bude jakým způsobem se k dané věci (nyní měřiče tepla) postaví jednotlivé výbory.
Rád by jsem znal názor členů výborů (stačí za A) k instalaci kalorimetrů, kterou variantu preferují.

Prosím tedy členy výborů aby svůj názor zde zveřejnili.

Děkuji
JH

nazor vyboru je tady :-) https://sites.google.com/site/britskactv...eenupdated
staci pak navstivit 4.10. shromazdeni a vyjadrit se ...
Odpovědět
#22

xreni Napsal(a):
John Napsal(a):Myslím, že zásadní bude jakým způsobem se k dané věci (nyní měřiče tepla) postaví jednotlivé výbory.
Rád by jsem znal názor členů výborů (stačí za A) k instalaci kalorimetrů, kterou variantu preferují.

Prosím tedy členy výborů aby svůj názor zde zveřejnili.

Děkuji
JH

nazor vyboru je tady :-) https://sites.google.com/site/britskactv...eenupdated
staci pak navstivit 4.10. shromazdeni a vyjadrit se ...

Žádost, na vyjádření osobního názoru, byla směřována na členy výborů.... Zmiňovaný dokument je pouze návrh možných řešení.
Odpovědět
#23

Výbor A si dal za úkol připravit podklad pro vlastníky, aby se mohli sami rozhodnout o tom, zda měřiče ano či ne a pokud ano, jaké. Stanovisko výboru jako celku důležité není, každý z členů výboru bude hlasovat v této otázce sám za sebe.

Já za sebe můžu zatím napsat jen tolik, že definitivně rozhodnutá ještě nejsem. V ceně tepla je vedle složky za spotřebované teplo také složka za služby (R2), která zahrnuje jednak režii kotelny, jednak splátku investice do kotelny (tato složka je jasně definovaná ve smlouvě o odběru tepla a měli bychom ji platit po dobu 15 let). Složka za služby v roce 2010 tvořila víc jak polovinu celkové ceny. I když by osazení měřiči vedlo ke snížení spotřeby, složka za služby zůstane. Je tedy otázkou, jak velkou úsporou by nakonec měřiče byly. Na shromáždění 4.10. přijde také zaměstnanec Dalkie a podrobně vyúčtování za teplo a teplou vodu vysvětlí.
Odpovědět
#24

xreni Napsal(a):
John Napsal(a):Myslím, že zásadní bude jakým způsobem se k dané věci (nyní měřiče tepla) postaví jednotlivé výbory.
Rád by jsem znal názor členů výborů (stačí za A) k instalaci kalorimetrů, kterou variantu preferují.

Prosím tedy členy výborů aby svůj názor zde zveřejnili.

Děkuji
JH

nazor vyboru je tady :-) https://sites.google.com/site/britskactv...eenupdated
staci pak navstivit 4.10. shromazdeni a vyjadrit se ...

No to je to, co jsem říkal už na začátku. Že by se měla udělat analýza nákladů. Takhle to vypadá, že ročně stojí jenom to, že měřič máme 500,- CZK. Otázkou je, kolik se uspoří. Pokud to bude ročně 1100,- CZK, 500,- CZK spolkne měřák, tak 50,- CZK měsíčně je fakt k ničemu. No, uvidíme. Díky za tuhle informaci.
Odpovědět
#25

Tak to vypadá, že od roku 2014 se změní způsob výpočtu za vytápění bytů (viz. http://ekonomika.idnes.cz/propocet-plate...nomika_neh.) Poslední schůze SVJ A nebyla usnášeníschopná, proto doufám, že na další schůzi se sejdeme v dostatečném počtu a že si konečně odhlasujeme centrální měřiče tepla. Předpokládám, že i B a C budou souhlasit.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)