Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Markýzy nad balkóny, folie na okna
#1

Zdravím sousedy mám takový drobný dotaz, všimla jsem si že v budovách A si nechali dělat výsuvné markýzy nad balkónama, zajímalo by mě jestli někdo nevíte kolik by to stálo ( pokud máte někdo vlastní zkušenosti s nějakou firmou budu ráda za informace o této firmě) a zdali je zapotřebí povolení SVJ.
Předem děkuji a přeji krásný víkend.
Odpovědět
#2

Ahoj,

cena markýzy může být velice odlišná. Závisí na velikosti markýzy, zda je na ruční pohon nebo s elektrickým motorem, zda je zakrytá v kazetě nebo jenom volně bez krytu, atd. Nechali jsme si markýzu udělat a máme velmi dobré zkušenosti s jednou firmou. Pokud je zájem, mohu zaslat soukromou zprávu. Povolení SVJ asi bude potřeba, my jsme markýzu instalovali ještě dříve než SVJ existovalo, takže máme povolení od FINEPU.
Odpovědět
#3

Mě by zas zajímalo, jaké máte zkušenosti s odolností markýzy proti větru.
Odpovědět
#4

No prý se prodávají nějaké se senzorem, že se při větru samy stáhnou. To mi přijde dobrý.
Odpovědět
#5

Medvik Napsal(a):Mě by zas zajímalo, jaké máte zkušenosti s odolností markýzy proti větru.

No, jako ochrana před větrem to není dobrý nápad. Wink Při menším větru je možné mít markýzu vysunutou (nebo jenom částečně), vše závisí na míře trpělivosti a víře, že se nic nestane. A nakonec vždy markýzu schováme, přeci jenom raději nebudeme riskovat její zničení.
Existuje čidlo na vítr nebo na déšť, ale musí se s touto možností od začátku počítat, tzn. markýza musí být na elektrický pohon a musí mít možnost dálkového ovládání.
Odpovědět
#6

Vachmajstr Napsal(a):
Medvik Napsal(a):Mě by zas zajímalo, jaké máte zkušenosti s odolností markýzy proti větru.

No, jako ochrana před větrem to není dobrý nápad. Wink Při menším větru je možné mít markýzu vysunutou (nebo jenom částečně), vše závisí na míře trpělivosti a víře, že se nic nestane. A nakonec vždy markýzu schováme, přeci jenom raději nebudeme riskovat její zničení.
Existuje čidlo na vítr nebo na déšť, ale musí se s touto možností od začátku počítat, tzn. markýza musí být na elektrický pohon a musí mít možnost dálkového ovládání.

Máme terasu na západ, takže kdyby byla markýza opatřená čidlem, nejspíš bude pořád schovaná :-))
Odpovědět
#7

Vachmajstr Napsal(a):Ahoj,

cena markýzy může být velice odlišná. Závisí na velikosti markýzy, zda je na ruční pohon nebo s elektrickým motorem, zda je zakrytá v kazetě nebo jenom volně bez krytu, atd. Nechali jsme si markýzu udělat a máme velmi dobré zkušenosti s jednou firmou. Pokud je zájem, mohu zaslat soukromou zprávu. Povolení SVJ asi bude potřeba, my jsme markýzu instalovali ještě dříve než SVJ existovalo, takže máme povolení od FINEPU.

Děkuji už se na tom pracuje Big Grin mám totiž balkón na JZ a je to fakt síla a okno jsou neskutečně horká ( rám) snad to vyjde bude ladit s omýtkou žádné volány - ty já nemusim a látka bude lehce béžová né moc aby to ladilo s budovou Smile
Odpovědět
#8

madite Napsal(a):
Vachmajstr Napsal(a):Ahoj,

cena markýzy může být velice odlišná. Závisí na velikosti markýzy, zda je na ruční pohon nebo s elektrickým motorem, zda je zakrytá v kazetě nebo jenom volně bez krytu, atd. Nechali jsme si markýzu udělat a máme velmi dobré zkušenosti s jednou firmou. Pokud je zájem, mohu zaslat soukromou zprávu. Povolení SVJ asi bude potřeba, my jsme markýzu instalovali ještě dříve než SVJ existovalo, takže máme povolení od FINEPU.

Děkuji už se na tom pracuje Big Grin mám totiž balkón na JZ a je to fakt síla a okno jsou neskutečně horká ( rám) snad to vyjde bude ladit s omýtkou žádné volány - ty já nemusim a látka bude lehce béžová né moc aby to ladilo s budovou Smile

No my jsme dali folie na okna a bohatě dostačuje. Cena markýza x folie je jasná. Rámy sice budou teplé stále, ale teplo zůstane venku. Navíc to i pěkně vypadá.
Odpovědět
#9

Danny, pls mohl by jsi poslat kontakt na ty folie? Dik
Odpovědět
#10

No hledal jsem firmu, ktera bude solidni. Ceny jsou vsude skoro stejne, takze je mame od Nextu. Ale budes cekat, my jsme meli termin montaze az za mesic.
Odpovědět
#11

Taky jsme sli do folii od Nextu, termin nam dali za mesic, ale pak jim neco vypadlo a po tydnu volali, jestli muzou prijit zitra, takze to nakonec slo rychle....
Odpovědět
#12

No a jinak s foliemi spokojenost, teplo se výrazně snížilo a myslím, že to bude stačit i na léto.
Odpovědět
#13

Dobrý večer, přečetla jsem si, že někteří si dali sluneční folie na okna, mám byt na západ a při slunečném počasi nepomáhají ani žaluzie, ráda bych situaci řešila, můžete uveřejnit vaše zkušenosti s foliemi. Opravdu to pomáhá a je to řešení na několik let nebo jen na rok, je lepší situaci řešit markýzou, u které není jistota, že při větru neuletí? Děkuji.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)