Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zhodnocení finančních prostředků P13 - Key Investment
#1

Tohle se vztahuje vlastne ke kvalite zivota na P13, snad to tu nekoho pobavi. Starosta Vodrazka se v radnicnich novinach vymlouval, proc z kasy poslal 150 milionu podvodnikum - a jak je vlastne vsechno v pohode. Tohle je reakce jednoho obcana..Dobry vecer pane Vodrazko,

v reakci na vase vysvetleni ke kauze Key Investment (http://stop.p13.cz/clanek.php?id=3854) mi pouze dovolte vam a vasim kolegum ze zastupitelstva pogratulovat k vasi udajne sladke nevedomosti, kterou nyni salite obcany P13.

V dobe, kdy jste tu "nejvyhodnejsi nabidku" na zhodnoceni o smesnych 3,5 % p.a. uzavirali (21.4.2010), byly jiz minimalne mesic na verejnosti informace o aktivitach pana Sisaka - napr. v tomto clanku popisujicim desive metody pana Sisaka a sitauci kolem ViaChemu vice nez nazorne (http://www.motejlek.com/firma-do-ktere-c...nim-rizeni). Kdyz nakonec nezvladl poslat verejnych 300 mCZK Sisakovi vas spolustranik Gandalovic, definitivne se to pak podarilo vam, Chalupovi a Richterovi.

Jsem obycejny zamestnanec, ale znat vcas podobne informace patri snad k zakladnimu rozhledu kazdeho ekonomicky vzdelaneho obcana - natoz pak starosty prazske casti s mohutnym urednickym aparatem. Priste, az se budete drat za podobne "vyhodne" zaparkovani verejnych penez, zkuste se s kolegy nejprve zamyslet, zdali byste na podobne kulhajici kone vlozil sve vlastni penize. Urcite ne - a vedle 150 mCZK, pro jejichz kradez jste tak ochotne zvedl ruku, byste obecnimu rozpoctu usetril i dalsi penize za advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák. Ale ani jedny penize vas pravdepodobne trapit nemusi - z obecniho rozpoctu krev netece.

Opravdu gratulace a "jen tak dal".
Odpovědět
#2

Tak to je zajímavý "Business Case":

Výdaje:
- 200m
- vypracování dvou právních analýz
- náklady na právní kancelář

Příjmy (zatím):
- 50m
- slib (slibem nezarmoutíš)

Škoda, že si to městská část neuložila u našeho společenství vlastníků, takto bychom dokázali "zhodnotit" prostředky také.
Odpovědět
#3

To je případ buď pro psychiatra nebo kriminál. Nebo obojí. Bohužel, v "horních" vrstvách atmosféry se takovými dovedy hemží. To lidé jsou tak opojeni počátečními úspěchy a mocí, že jim to dává pocit všemocnosti a vševědoucnosti. Totéž platí o vedení Key Investmets. Už slyším jak se obhajují jaké měli nejlepší úmysly, že za to nemohou, že jim někdo podstrčil špatné informace, že za to může nějaká poslední účetní. Přitom kdyby si udělali základní rešerši z veřejných zdrojů, zjistili by, že takový podnik je krajně nevěrohodný. K obezřetnosti stačí už jen jak se někde v něčem objeví JUDr. Sisák. Divil bych se, jestliže to byla tak skvělá investice, že by se nesvezli s vlastními penězi. Tuším správně, že nesvezli. Případy Prahy 13, 6, 10 mohou navzájem souviset a být propojeny stejnou osobou přes stejnou politickou stranu a pes "my, kteří spolu kamarádíme". Byla to pro někoho "malá domů". Jak a pro koho, to ukáže vyšetřování. Každopádně Praha 13 může ty peníze odepsat, protože zpátky je nedostane, nebo jen zlomek. Budou chybět a bude to vidět. Drobnám problémem je, že jsou to peníze občanů.
Odpovědět
#4

Malá velká domů to byla určitě. Jde jen o to, komu. Tipuju, že z části straně, ale na samotné aktéry taky určitě něco zbyde. Kdy už se konečně zavede pořádná odpovědnost politiků za škodu způsobenou na veřejných rozpočtech? Jenže to by nám ji museli zavést marťani, politici o ní sami těžko rozhodnou.

Výbor by si určitě s investicí poradil - koupili bysme si celou radnici i se starostou a pak bysme si zkusili defenestraci v 21. století.
Odpovědět
#5

No nalijme si čistého vína.....já tedy kdybych se tam dostal, tak dělám to samé....proč vlastně ně, když to systém umožňuje, že? Big Grin
Odpovědět
#6

Danny Napsal(a):No nalijme si čistého vína.....já tedy kdybych se tam dostal, tak dělám to samé....proč vlastně ně, když to systém umožňuje, že? Big Grin

Takovou funkci a moc ( a co zodpovědnost?) opravdu nezvládne kdekdo z ulice. No, nevím, jak píše Kryton, opojení úspěchy a mocí může být velké, ale na tohle bych opravdu neměl žaludek.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)