Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hodnota nemovitosti v Britské
#1

Imo hodnota nemovitosti růst bude určitě vzhledem k:
* ceně za kterou jsme si ji pořídili (my -15% proti ceníkové hodnotě z roku 2008)
* lokalitě s výbornou dopravní obslužností (metro, okruh)
* charakteru zástavby s vazbou na nový velký administrativní komplex nikoli na paneláková sídliště (neřkuli brownfields), jako většina ostatních rezidenčních projektů po Praze.
Všechny lokality s obdobnými parametry v Praze o kterých vím se prodávají podstatně dráže než byty v Britské.

Jinak pokud mohu srovnat s jinými developery, se kterými jsem se pracovně potkal, tak je na tom Finep co se prodejů týče ještě velmi dobře.

A k vlivu finanční krize na ceny nemovitostí -- abychom pokryli 20% první splátku, přizastavili jsme k bytu v Britské ještě vlastní byt v novostavbě z roku 2006 na Proseku (cca 200 m od stanice metra). Když jsme si jej pořizovali v roce 2005, stál 1 m2 včetně DPH a ostatních plateb, které na něj developer nabalil, cca 34.000,- Kč. Když jsme na něj nechali v 06/2009 (imo cca vrchol krize u nás) dělat odhad, nacenili nám 1 m2 na cca 50.000,- Kč. Lokalita stávajícího bytu je srovnatelná (ne-li o fous horší) s Britskou čtvrtí. Když jsem se bavil s odhadcem, tak mi řekl, že jak v případě Proseku (starý byt) tak v případě Stodůlek (na které jsem se ze zvědavosti ptal) rozhodně k žádnému poklesu ceny v důsledku krize nedošlo. Odnesli to tvrdě paneláky a z části i byty s horší obslužností. ... jsou to informace z druhé ruky, ale celkově to s růstem hodnoty vidím docela optimisticky Wink .
Odpovědět
#2

Big Grin Mě se tedy na Proseku zatím líbí víc než ve Stodulkách - 12 minut na Václavák člověka rozmazlíSmile . Ale to panelákové sídliště tam je dost hrozné, takže se do Britské, kde budeme mít navíc podstatně větší byt, dost těšímeSmile . Jinak pokud myslíš bytový projekt Nový Prosek I/II u Lovosické, tak cena 3 miliony za 2+kk je imo hodně přehnaná. Ale nakonec cenu při skutečném prodeji určuje trh a pak je možná v tuhle chvíli i těch našich odhadnutých 50.000,- Kč/m2 za starý byt hodně.

Standard v Britské nás (až na podlahy) také dost potěšil - hlavně koupelny.

48.000,- Kč/m2 pro Britskou považuju za odpovídající cenu, pokud teda někdo nekupuje byt na spekulaci ... čekat, že jeho cena vzroste za 3 roky o 50% je samozřejmě nesmysl. Mě by stačila 2% ročněSmile .
Odpovědět
#3

jojo máš 100% pravdu
Odpovědět
#4

talestalker Napsal(a):Big Grin Mě se tedy na Proseku zatím líbí víc než ve Stodulkách - 12 minut na Václavák člověka rozmazlíSmile . Ale to panelákové sídliště tam je dost hrozné, takže se do Britské, kde budeme mít navíc podstatně větší byt, dost těšímeSmile . Jinak pokud myslíš bytový projekt Nový Prosek I/II u Lovosické, tak cena 3 miliony za 2+kk je imo hodně přehnaná. Ale nakonec cenu při skutečném prodeji určuje trh a pak je možná v tuhle chvíli i těch našich odhadnutých 50.000,- Kč/m2 za starý byt hodně.

Standard v Britské nás (až na podlahy) také dost potěšil - hlavně koupelny.

48.000,- Kč/m2 pro Britskou považuju za odpovídající cenu, pokud teda někdo nekupuje byt na spekulaci ... čekat, že jeho cena vzroste za 3 roky o 50% je samozřejmě nesmysl. Mě by stačila 2% ročněSmile .

Je zajimave cist to po letech (pravda ne trech), a ono to skoro o tech 50% vyrostlo, ze? Big Grin
Odpovědět
#5

No jo, 3 miliony za 2+kk se tehdy zdálo hodně.

Dnes chce Finep v X. etapě za nejlevnější 2+kk 5 milionů, a to bez parkovacího stání a komory. Ale proč ne, když to někdo koupí ...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)