Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uplatnění úroků z úvěru jako odpočitatelné položky v daňovém přiznání
#1

Pouze pro majitele hypotéky:

V daňovém přiznání za rok 2010 jsem uplatnil odpisy za hypotéku. Po odevzdání tohoto daňového přiznání mě kontaktovala pracovnice finančního úřadu a sdělila mi, že ještě musím dodat kopii Úvěrové smlouvy a kopii Výpisu z katastru nemovitostí. Přiměřeně jsem se rozčiloval, ale na základě pragrafu xxx to jsem prý povinen dodat. Tyto kopie však není nutné notářsky ověřovat. Takže v pondělí další oblíbená cesta na finanční úřad.
Odpovědět
#2

Je to tak, zaměstnavatel mě naštěstí na to upozornil sám a včas Cool

Vachmajstr Napsal(a):Nechci zbytečně zakládat nové vlákno, netýká se to sice daně z nemovitosti, ale daňového přiznání za rok 2010.

Pouze pro majitele hypotéky:

V daňovém přiznání za rok 2010 jsem uplatnil odpisy za hypotéku. Po odevzdání tohoto daňového přiznání mě kontaktovala pracovnice finančního úřadu a sdělila mi, že ještě musím dodat kopii Úvěrové smlouvy a kopii Výpisu z katastru nemovitostí. Přiměřeně jsem se rozčiloval, ale na základě pragrafu xxx to jsem prý povinen dodat. Tyto kopie však není nutné notářsky ověřovat. Takže v pondělí další oblíbená cesta na finanční úřad.
Odpovědět
#3

pro uplatnění úroků z úvěru jako odpočitatelné položky v daňovém přiznání musíte dodat v příloze:
1.první uplatnění - úrok se může uplatnit až od data zástavy a vlastnicví nemovitosti u hypotečního úvěru, takže hypoteční úvěr jste podepsali v lednu, byt jste převzali a nechali zapsat do katastru v červnu-úrok můžete uplatnit až od června tj 7/12 :
- potvrzení banky
- kupní smlouva, může i nahradit výpis z katastru, kde je partné datum nabytí nemovitosti i datum
zastavení nemovitosti
- smloluva na hypoteční úvěr
- doklad, z kterého je patrné datum zastavení nemovitosti (výpis z katastru nebo žádost o vklad zástavy s
razítkem a datumem přijetí katastrálním úřadem)
- pokud je více dlůžníků na úvěru je nutné čestné prohlášení dalších dlužníků, že si úroky neuplatnili
2. další roky uplatnění
- potvrzení banky
- hypoteční smlouva pouze pokud došlo ke změně banky apod.
- čestné prohlášení spoludlužníků, že si úrok neuplatnili
- pokud nemáte trvalé bydliště v obč.průkazu vy, rodiče nebo děti, musíte prokázat trvalé bydlení, prokazuje se např. čestným prohlášením souseda nebo asi výboru o tom, že byt trvale užíváte pro bydlení svoje, rodičů nebo dětí

Pozor při uplatnění úroků ze stavebního spoření není třeba prokazovat zřízení zástavního práva
Doporučuji uvádět v přiznání telefonní číslo nebo mail.
Odpovědět
#4

Já jsem dával pouze scan úvěrové smlouvy mailem. Nebylo potřeba tam chodit.


Vachmajstr Napsal(a):Nechci zbytečně zakládat nové vlákno, netýká se to sice daně z nemovitosti, ale daňového přiznání za rok 2010.

Pouze pro majitele hypotéky:

V daňovém přiznání za rok 2010 jsem uplatnil odpisy za hypotéku. Po odevzdání tohoto daňového přiznání mě kontaktovala pracovnice finančního úřadu a sdělila mi, že ještě musím dodat kopii Úvěrové smlouvy a kopii Výpisu z katastru nemovitostí. Přiměřeně jsem se rozčiloval, ale na základě pragrafu xxx to jsem prý povinen dodat. Tyto kopie však není nutné notářsky ověřovat. Takže v pondělí další oblíbená cesta na finanční úřad.
Odpovědět
#5

Také jsem posílal mailem doplňující doklady. I pro ně je to pohodlnější. Po mě třeba smlouvu na minulý byt vůbec vidět nechtěli...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)