Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Umístění popelnic
#51

Tak to by bylo fajn, protože ty krabice fakt nelze kam dát....díky Smile Zkusim si tam zavolat, abych s těmi kartony zas nejela zpátkySmile
Odpovědět
#52

To Talestalker: máš pravdu, jsem se dívala na stránky magistrátu a fakt můžeme kamkoliv, jsou jen dva sběrné dvory, které jsou pouze pro obyvatele Phy 4 a Phy 6...ostatní jsou pro všechny. SuperSmile
Odpovědět
#53

Wink Smile
Odpovědět
#54

S těmi popelnicemi je to tu síla tedy...never ending story. Popelnice plné kartonů, odpadky všude kolem a v okamžiku, kdy to přijedou vysypat popeláři, tak se situace nezmění, protože ten bordel, který je kolem, tam nechají. Ten pak někdo (zřejmě ze správy) uklidí do těch vysypaných popelnic...tím je zase ale naplní a bordel se opět množí kolem...už mě to pěkně štve, není vůbec kam dávat směsný odpad. Sad
Odpovědět
#55

a zkousel to nekdo uz hlasit spravci?
Odpovědět
#56

Správce o tom na 100% ví....je to před jejich vchodem....a podle mě to i uklízejí....jediné, co se vyřešilo, že tam přibyla jedna popelnice, ale jak říkám, dneska tu byli popeláři a všechny popelnice narvaný. Dokud tam lidi budou cpát kartony, tak tam ten bordel bude pořád. Zkusím zjistit, jestli nám sem dají kontejnery na tříděný odpad, to by celkem vyřešilo situaci.
Odpovědět
#57

ono by to samozřejmě vyřešily kontejnery na tříděný odpad, ale prozatím aby jakýkoliv nadměrný opad každý odváže na sběrný dvůr... jsou to kartony. Ikea kartony bere zpět a každý prodejce elektro Vám odpad rád odveze... takže je to o pohodlnosti... a také nebýt bezohledný
Odpovědět
#58

Jj, u nas pribyla jedna popelnice, ale jako by se nic nestalo. Teda stalo, bordel se ted vejde do popelnic, ale byly uplne naslapany. Tak se to ted aspon nevali kolem. Neska rano tu zas byli popelari, tak je to zas na chvili prazdny.

Btw. je to stejne jen otazka casu a situace se bude vic a vic lepsit. Prece se lidi nebudou zabydlovat donekonecna Wink
Odpovědět
#59

Spíš by měl správce po dobu stěhování zajistit (a my zaplatit) umístění kontejnerů na velkoobjemový odpad. Byt ještě nemáme, takže jej urgovat nemůžeme Sad.
Odpovědět
#60

No my separujeme a vozíme to zatím zpátky do starého bytu, kde kontejnery na tříděný odpad naštěstí jsou. Na Britské jsme snad ještě nic ani do kontejnerů nevyhazovali, protože jsou permanentně plné - čímž se imo jen potvrzuje, že jsou plochy pro kontejnery a počty kontejnerů těžce poddimenzované Sad.
Odpovědět
#61

kde vlastně mají A1-A4 kontejnery, když ty, co jsou u C2 jsou A5?
Odpovědět
#62

Tak mi to nedalo a volal jsem Ing. Šimečkovi z PPS - Kontejnery na separovaný odpad jsou již delší dobu objednané a měly být snad prý instalované již včera, což se zřejmě nestalo, nicméně je můžeme očekávat každou chvíli Smile. Pan Šimeček mi potvrdil, že v areálu budou celkem dvě hnízda: jedno v Laurinově ulici u A5ky a druhé ve Svitákově ulici před Bčkem.
Odpovědět
#63

to o tech separovaných vím, ale říkal to už před měsícem a pořád nic nebylo.. Tongue
Odpovědět
#64

Lední-medvídek/ z majetkoprávního hlediska neexistuje nic jako A1-A5, ale pouze dům A (č.p. 2729) - takže je máte pro celý dům dohromady (což by se potvrdilo, pokud bych měl seznam pozemků společných domu A Wink). Nicméně předpokládám, že minimálně A1-A3 bude nosit odpad do kontejnerů ve vlastnictví domů B a C, protože je má na očích a v některých případech i blíže.
Odpovědět
#65

nechápu že Ačko má kontejnery jen 2 .... nosím to kam se mi che... snad to nevadí... Big Grin
Odpovědět
#66

Fanošík/ no já to přežiju Wink, ale fakt je, že svoz těch kontejnerů si platí SVJ Bčka a Cčka. Vzhledem k tomu, že i pozemky pod kontejnery jsou v majetku těchto domů, čekal bych, že se časem někdo proti tomuto řešení ozve a bude mít tendenci ty klece třeba zamykat :/ nebo se nějak dohodnout s SVJ A na dělení nákladů.

V každém případě bych počet kontejnerů domů A s uvážením výše uvedeného považoval za předmět reklamace na Finepu. Jen tak pro zajímavost ověření kapacity kontejnerů:
* Počet bytů v Ačku ... 206
* Počet osob v Ačku (cca 3 osoby/byt) ... 206*3 = cca 618 osob
* Produkce odpadů na osobu (dle EKO-KOM, 2008) ... cca 260 kg/osobu/rok
* Separace odpadů (dle EKO-KOM, 2008) ... cca 20%
* Produkce směsných odpadů na osobu ... 260*0,80 = cca 208 kg/osobu/rok
* Celková produkce směsných odpadů Ačka ... 208*618 = 128544 kg/rok
* Kapacita 1 kontejneru na směsný odpad 1100 l (ze zkušenosti TS Beroun) ... cca 120 kg
* Počet kontejnerů Ačka (odhad, teď si nevzpomenu) ... 3 ks
* Kapacita všech kontejnerů Ačka ... 3*120 = cca 360 kg
* Počet nutných svozů všech kontejnerů Ačka za rok ... 128544/360 = 357 svozů/rok

Takže 3 (?) kontejnery Ačka by se musely vyvážet každý den včetně svátků, aby pokryly produkci odpadů v domě. Ta je však sezónně proměnná a třeba o vánocích je násobně větší než v normální dobu. Kontejnery imo tedy zcela zásadně nepostačují. Další otázkou je dostupová vzdálenost, která je třeba pro sekci A1 dost velká a možná překračuje nějaké předpisy města (s tím ale nemám zkušenost).
Odpovědět
#67

no stejně platíme kontejnery všichni... tak je asi jedno kde to prinesu? nebo ne? kazdopadne, kdyz vidim jak tam porad nekdo laduje krabice a kartony.. hruza... tak ten muj jeden odpadkovy kos za tyden... Smile je ve srovnani nic
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)