Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Umístění popelnic
#1

Tak na plochy pro kontejnery jsme se ptali už asi 5x, dokonce jsme ve FINEPu s paní Papouškovou zkoumali koordinační situaci stavby a naprosto nás nenapadá, kam je projektant zamýšlel umístit. Mám neblahé tušení, že na ně buď zapoměli Sad nebo budou umístěny v suterénech domů (v Praze se toto řešení upřednostňuje. Vím jen že nebudou před našimi okny do bytu Wink .
Jinak pro náš areál (Britská čtvrť) jich nebude nijak zanedbatelné množství. pro 298 bytů s cca 894 obyvateli mi vychází cca 18 kontejnerů na směsný komunální odpad se svozem 2x týdně nebo 12 kontejnerů se svozem 3x týdně + 4 plochy na tříděný odpad při svozu 1x týdně nebo 2 plochy při svozu 2x týdně.
Odpovědět
#2

Něco nového ohledně umístění kontejnerů na odpad?
Odpovědět
#3

popelnice budou u B2 po olevé straně před vjezdem do garáže a to samé mezi C1 a C2 a v té ulici u A5. na ví c si teď nevzpomenu říkal nám to pan Kročka který nás prováděl bytem
Odpovědět
#4

Hmm, jestli to bude tak, tak smajlík pro smutek Sad
Odpovědět
#5

jj potvrzuiji, ptal jsem se taky na popelnice... budou jen na jihu u B2 a ještě někde...tak celý Ačko bude mít štreku aby vyneslo odpad k jižním poplenicím... Nechápu, proč na severu v Bessemerově neníé část na popelnice... Přeci každé Ačko má další vchody.... Rolleyes
Odpovědět
#6

Hmm, my jsme měli cestu kolem v sobotu, jen jsme se rychle koukli - speciálně po popelnicích, ale zatím nikde nebyl žádný náznak. Před B2 je pravda náznak volné plochy, podle mne ale jen tak pro dva, max. tři kontejnery ... Bohužel pro nás Sad
Odpovědět
#7

Ja myslel, ze se nekdo zminoval, ze budou jeste popelnice na rohu u C2...
Odpovědět
#8

Z dnešní návštěvy nám stále není jasné, kde by popelnice mohly být, žádný pro ně na první pohled vyhrazený prostor jsme nenašli Sad
Odpovědět
#9

Obávám se, že jde o tuto plochu (myslím, že už na ni upozorňovala madite): https://www.britskactvrt.cz/data/20100508/IMG_2736.JPG
Odpovědět
#10

jj, zatim se tato jevi nejpravdepodobneji. tam se ale prece nemuzou nacpat popelnice (vcetne tech recyklacnich) pro 300 bytu?! :/
Odpovědět
#11

talestalker jojo, proto jsem ji také vyfotil. Ale na tu se podle mne můžou vlézt jen cca dva kontejnery, max. tři. To mi připadne trochu nedostatečné. A takováto plocha je před B - C vážně jen jediná - před B2.
Odpovědět
#12

petra, dan/ jojo, to je jen další důvod k obavám. Viz orientační výpočet v prvním příspěvku tohoto vlákna. Nutný počet kontejnerů lze teoreticky snížit zvýšením frekvence svozů (v Praze se snad jezdí i o víkendech), tím ale násobně rostou náklady. Což mi připomíná ... pokud k popelnicím před B2 budou chodit i lidé z Ačka --> Jak budou rozděleny náklady na jejich svoz?
Odpovědět
#13

tam kde jsou ty bílá kola by měli být popelnice někde tříděný odpad někde smíšený -
http://picasaweb.google.cz/1045943936793...4369066834
bylo tam myslim jěště jedno místo ale nevim kde, ale kdykoli to mohou dát jinam.
Odpovědět
#14

madite/ nemáš náhodou někde původní nezmenšenou fotku té situace stavby? Picasa to imo zmenši na nějakých 1600x1200 bodů.
Odpovědět
#15

Mne se to porad nezda. je to divne, aby byla 3 sberna mista pred B a C a nic u Acka? No, myslim, ze asi nema cenu spekulovat. Budeme se asi muset nechat prekvapit. Predpokladam, ze nejpozdeji ke dni predani bytu by tam uz popelnice mely byt, jinak to budu povazovat za zavadu, ktera mi brani v uzivani bytu :lol:
Odpovědět
#16

Ja sem spokojenej ... jestli ty kolecka sou spravne, tak to budu mit hezky na rohu baraku Smile Aspon budu mit i pod dohledem bezdaky co se nam budou stourat v odpadkach Big Grin
Odpovědět
#17

talestalker Napsal(a):madite/ nemáš náhodou někde původní nezmenšenou fotku té situace stavby? Picasa to imo zmenši na nějakých 1600x1200 bodů.
ahoj po kliknutí na ten obrázek si ho můžeš ještě dost zvětšit je tam taková lupa na pravé stráně nad obrázkem nebo mě to aspoň tak funguje ale zkusim to udělat lepší
Odpovědět
#18

tak jsem tam dala výřez a když se klikne na zobrazit na celou obrazovky tak je to snad už lepší, když tak dejte vědět mohu to ještě upravit, ale jak říkám, už je to tak 2 měsíce co mi při prohlídce bytu říkali kde budou na konec to může být jinak, ale dnes jsem tam byla a přemýšlela kam by se když tak dali přesunout aby byli třeba i v bessemerově a ono ejhle nenašla jsem tam vhodné místo Sad ale kdo ví důležité je aby je mohli vyzvedout popeláři tak si je tam pak po dohodě můžeme dát třeba na chodník Smile
Odpovědět
#19

My mame v soucasnem bydleni popelnice v suterenu domu a vzdycky pred prijezdem popelaru je nekdo (asi uklidova sluzba) vytahne pred dum a pak je zase schova. Osobne mi to prijde skvele reseni. Ale v Britske myslim zadne vhodne suterenni prostory nejsou ... leda ze by Finep ta neprodana parkovaci stani predelal na mista pro popelnice :lol:
Odpovědět
#20

Popelnice v garazich by byly fajn, ale nejsem si jistej jestli je to nejlepsi napad. Preci jenom se tam bude vyhazovat vsechno mozny a ten smrad v uzavrenym ( a vytapenym ) prostoru muze bejt pak znacnej.

Stejne tak jestli to neni treba proti nejakym bezpecnostnim predpisum - napr. kdyz by tam zacalo neco horet.
Odpovědět
#21

no taky bych nechtěl mít je v garáži... víte co je to za "štreku" z A1 projít celý obejkt k A5 vratům?? hihih raději by to mělo být venku... A taky jsem myslel že popelnice budou mít přinejmenším přístřešek nebo tak něco, jako např na Malém Háji...
A mimochodem, jsem někde četl že popelnice se musí chránit proti rabování bezĎáků. V případě, že tam něco rozhážou, tak musíme to uklidit na vlastní náklady nebo dostaneme pokutu od P13.
Odpovědět
#22

Jo, kolem venkovních popelnic je to vždy strašné. Mně se taky líbí mít popelnice např. v samostatné místnosti vedle garáží - máme to tak u současného bytu a mimo danou místnost zápach není, svou roli hraje i to, že na to neprší a vítr z toho neodfoukává odpadky, navíc mi připadne, že jak je to vevnitř, tak se každý snaží, aby to bylo v čistotě a nic nebylo mimo popelnice.
Odpovědět
#23

mi máme také popelnice u sebe na dvoře, a nešlo by je na BČ dát do takových těch uzamčených úkrytů co bývají venku a jsou na zámek bývá to ze dřeva nebo kovu, aby se k nim nedostal nikdo jiný a nedělal se ta nepořádek mívávali to dřív paneláky
Odpovědět
#24

V úterý 8.6. jsme byli na Britské a s potěšením jsme zjistili, že Finep začal dělat přístřešky na kontejnery Smile. Patrně budou ze tří stran obložené a shora budou mít prý jen jakousi "pergolu", tedy bez střechy.

[Obrázek: P6080013.JPG]
Odpovědět
#25

a kde ty ostatní? Big Grin
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)