Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venkovní parkování, garáže
#26

Parkování se nás moc netýká, ale jen pro zajímavost pár informací z EIA 1. etapy Západního města:

Britská čtvrť:

Počet bytů celkem: 298
Počet parkovacích stání celkem (včetně stání na terénu): 318
Z toho: v garážích: objekt A 196 stání
objekt B1, B2: 49 stání
objekt B3, B4: 49 stání
na terénu: 24 stání

Bytová čtvrť City (na jih od nás):
Počet bytů celkem: 339
Počet parkovacích stání celkem: 461
Z toho: v garážích 354 stání
na terénu: 107 stání.

Takže jestli jste někdo venku napočítal 40 stání, tak se i o tento malý počet určitě budeme muset výhledově podělit s budoucí výstavbou a situace bude ještě horší.

Co se týče ceny garážového stání - my máme ve smlouvě 300.000,- bez DPH, nikoli 360.000,- (DPH je 10% ... doufám). Ať už je to ale 300 nebo 360 tisíc, stále je to méně než výrobní náklady toho stání, takže v tomto smyslu to předražená cena není.

To že si ale lidé s garsonkami nechtějí koupit garážové stání naprosto chápu. Svého času jsme dokonce radši Centralgroupu zaplatili penále 30.000,- Kč abychom nemuseli kupovat stání v garáži v hodnotě 225.000,- Kč.
Odpovědět
#27

nebyl náhodou odpočet garáže při flexi 250 000?
Odpovědět
#28

Mám poslední věc ke garážím já bydlím v centru Prahy 1, vím co to je nemít kde zaparkovat a návštěvy za mnou raději autem nejezdí musely by parkovat na placeném stání ( nikoho nikde nezajímá, že za někým jezdí návštěva ).
já stojím autem minimálně 3 bloky od domova.

Mám to stejné i v práci s parkováním tam je také rezidentura a i tak se tam nedá zaparkovat kroužim kolem půl hodiny abych měla kde stát, já jsem na to zvyklá mě nějaké parkování den nezkazíBig Grin
Odpovědět
#29

Tak koukám, že je tu bitka Big Grin

Já myslim, že teď ze začátku se bude dát parkovat celkem dobře, je prodaná asi půlka,ne? Počítám taky, že se bude dát parkovat i mimo vyhrazená místa, někam se to auto vždycky vtlačí. Jaké to ale bude později, to těžko říct. Myslim si taky, že návštěva bude moc ještě hodně dlouho parkovat v garážích, když od nich máte čip a garáže budou poloprázdné

S politováním musim říct, že máme taky dvě auta,ale u nás to jinak nejde. Jedno je služební a druhé naše osobní. Pokud bychom mohli služebném jezdit na dovolené apod, tak osobní samozřejmě nemáme,což nejde. Ale vzhledem ke dvou dětem se na dovolený nemůžeme vypravovat vlakem, tak musíme živit auta dvě. My jsme tak nějak na výběr už neměli. Garáž k našemu bytu prostě nebyla. Cena bytu se nám ještě navýšila způsobem financování, takže my momentálně na garážové stání prostě nemáme Sad

Každopádně přítel je připravený v případě potíží s parkování holt chodit třeba na Stodůlecké sídliště (óóó ti budou mít radost) Smile . Co nám ale zbyde jiného, že? Ještě pouvažujeme o pronájmu garážového stání. Časem možná nějaké koupíme. Ale opravdu nebudu garáž odkupovat teď, za ty nehorázné peníze. Však on to Finep ještě zlevní, na co to tam budou držet prázdné. A když ne, tak nás to prostě nedonutí takové peníze za to dát. To radši budeme chodit kus pěšky Smile Chápu i talestalkera i Jistra, ale vy zase pochopte nás. Nejdeme do BČ bydlet za každou cenu a totálně na doraz finančně, ale o víc jak 300.tis navýšit hypotéku je už dost znát Sad
Odpovědět
#30

Je to trochu off topic, ale neda mi to:
Spolupracovnice pritelkyne ma pritele, ktery dela v nejaky firme ve Westu. Prej se Finep nechova uplne solidne. Lidi prej parkovali kolem toho baraku na silnici a Finep na ne posilal policajty s tim, ze tam nemaj co parkovat a policajti vesele rozdavaj pokuty. Nevim kde presne parkovali... Prej tam je drahy parkovani a maj tam spoustu neprodanejch mist, tak se je snazej takhle natlacit do koupe parkovaciho mista.
Co se tyce me, tak je mi to celkem jedno. Jen at vypadnou, jenom aby to nemelo ten efekt, ze pak budou parkovat u nas...
Odpovědět
#31

walker/ možná se to kryje s informací, kterou mi sdělili na odboru dopravy MČ Praha 13, když jsem obvolával možnosti řešení zákazu zastavení v Bessemerově ulici --> Prý byli z Bessemerovy napopud Finepu (?) vyhánění parkující středočeši jezdící do Prahy za prací.
Odpovědět
#32

taky jsem zaslechl, že auta parkující podél cesty /bessemerova/ tak mají problém s policií. Nemají kde parkovat. V siemensu může parkovat jen služební vůz ne soukr, tak ti chudáci zaměstnanci nemaj kde parkovat
Odpovědět
#33

Co ja vim, tak ve vetsine firem nemaji zamestnanci parkovaci misto. Proste je to asi tak 1 minuta od metra, tak proc by meli jezdit autem? Ja s Finepem naprosto souhlasim. Mne se totiz taky nelibi,ze tam z toho udelali parkoviste. Nechci skoncit jako na sidlisti, kdy se tam kvuli autum clovek nemuze hnout.
Odpovědět
#34

Ale jo, mas pravdu Jakube. U nas v praci lidi taky jezdej hlavne sockou a kdyz nekdo chce ject autem tak si musi zaplatit "permici" za mesicni stani... nikdo se nemuze s autem rozvalovat na silnici.
Odpovědět
#35

Ja doufam, ze se to nejak vyresi jakmile se zprovozni to P+R parkoviste. Pokud nekdo ze Siemensu chce jezdit do prace autem, tak doufam, nebude mit problem zaplatit 20 Kc (vic to myslim neni). Rolleyes
Odpovědět
#36

Nejen lidé ze Siemensu chtějí parkovat na Stodůlkách, můj zaměstnavatel se stěhuje z Prahy 6 na Prahu 5 Nové Butovice do toho bussiness parku. Již příští týden a cca 600 lidí jezdí do práce autem. Aktuálně se řeší kam by dávali auta, kdyby obchodní centrum zavedlo placený vjezd (teď ho zavedený nemá). Parkovací místa vybírají podle mapy a už jsem na oddělení zaslechl, že auta budou nechávat u nás na Britské a dojíždět těch pár stanic metrem, protože to je hned u vlezu do metra!
Odpovědět
#37

já jsem pro ceduli u vjezdu do BČ ( bessemerova) - zákaz vjezdu a pod tim dodatková cedule soukromí pozemek samozřejmě by tam mohla vjet švestka ta po bessemerově jezdí což se mi moc nelíbí, ale co s tim. to by byl ideál Big Grin Big Grin
to by mě zajímalo kam by se těch 600 lidí vešlo na těch našich 40 parkovacích míst venku !!!!
Vím že jsem to tu už asi psala ale jsem proto udělat tam rezidenční stání mi by jsme měli rezidenční známky plus pár zatavených kartiček pro návštěvy a byl by klid, já mám magistrát prahy 5 dost daleko, chtělo by to aby se tam šel někdo zeptat jestli to de já se mohu orientačně zeptat na 1 kde rezidentury jsou. třeba mi řeknou jak to de udělat Tongue ale asi by nás to něco stálo cedule atd....
Odpovědět
#38

2Ricky: to mi pride trosku padly na hlavu, proc zrovna u nas na Britsky? Stejne tak a o dost lip muzou parkovat na Zlicine, Luzinach, Jinonicich. Ovsem nejlepsi to je u Galerie Butovice. Pesky to je 5 minut a mista tam je asi tak pro dve vase firmy. Je tam i zastresni parkovani.
Odpovědět
#39

A ještě jim můžeme poradit parkovat v té nové zástavbě co je vzadu za bussiness parkem :lol:

Jinak jsem celkem v klidu, moc se mi nechce věřit, že by někdo parkoval u nás a pak se vracel o 4 stanice zpátky, tam přijede pár aut a ostatní budou mít smolíka a koho to bude bavit tam jezdit, jestli náááhodou je na BC místo. Galerie podle mě nikdy nezavede placené stání, protože to by jim tam už nejezdil nikdo (ikdyby to bylo na 3 hodiny zdarma) to si prostě nerisknou. Končí jim tam jeden obchod za druhým, půlka horního patra je zavřená. Takoví sebevrazi snad nejsou Tongue Takhle mají naději, že lidi co tam budou parkovat, si pak ještě něco nakoupí. Navíc parkoviště tam nebývá natřískané. A v neposlední řadě věřim tomu, že toho spíš využijí. Když tam bude narvané parkoviště auty, tak to může přilákat nakupující - takové malé davové šílenství, lidi si budou myslet, že se tam dává něco zadarmo :lol: Samozřejmě, pokud by nebylo kde zaparkovat, což tam snad nehrozí :o Smile , tak by to řešit museli. Ale to jsem fakt klidná.

Moje známá co dělá v OC Nový Smíchov mi říkala, že co tam zavedli v jednu dobu placené stání (tam to bylo fakt už za hodinu) tak jim neskutečně klesly tržby. A navíc kancelářský by to beztak řešili tak, že by si vždycky po třech hodinách šli přeparkovat (když to mají kousek) a bylo by to k ničemu. Jsem optimista Smile
Odpovědět
#40

Dnes sem byl v 11-00 prevzit byt. V cely Britky byly volny asi tak 3 mista, kdyz nepocitam invalidy... mazec.
Odpovědět
#41

noooo, na to že se tam ještě téměř nebydlí, je to ,,slušný skore" Sad
Odpovědět
#42

- V garážích jsou vyznačená místa pro invalidy dle nějakého předpisu. V budoucnu prý budou přemazána a prodána obyvatelům britské.

- Věděli jste, že čipy pro vstup na britskou fungují i pro vstup do garáže? Nemělo by to správně být, aby vstupy byly odděleny? Tzn. že ten kdo nemá garáž, tak tam nemá co dělat? Může nastat situace, že ztratíte klíče a nálezce se tam pak dostane. Domovní zámek kde teď bydlíme je řešen tak, že každý čip má své číslo. Pokud dojde ke ztrátě, firma umí pouze to ztracené číslo čipu zablokovat pro vstup do objektu!
Odpovědět
#43

Ricky Napsal(a):- V garážích jsou vyznačená místa pro invalidy dle nějakého předpisu. V budoucnu prý budou přemazána a prodána obyvatelům britské.

- Věděli jste, že čipy pro vstup na britskou fungují i pro vstup do garáže? Nemělo by to správně být, aby vstupy byly odděleny? Tzn. že ten kdo nemá garáž, tak tam nemá co dělat? Může nastat situace, že ztratíte klíče a nálezce se tam pak dostane. Domovní zámek kde teď bydlíme je řešen tak, že každý čip má své číslo. Pokud dojde ke ztrátě, firma umí pouze to ztracené číslo čipu zablokovat pro vstup do objektu!

já jsem v pátek hovořila s tim subdodavatelem a on říkal, že každý čip má kodované vstupy, takže když mám garáž, mám přístup ke své garáží, ale už nemohu garáží projít do A1, když budu mít jen sklep, musím se dostat ke sklepu, takže taky budu mít přistup tam, ale ti, co nemají by neměli mát přístup
Odpovědět
#44

tak to je zajímavé , je to trochu nelogické já garáž nemám a nechci mít do ní přístup, pak může někdo říct že za to ještě budu platit ( těch 500 protože mám čip) to se mi nelíbí a nedej bože až tam někdo něco zničí ( doufám že ne Big Grin ) tak bude padat podezření na všechny takhle by to bylo jenom na ty co maj čip to je trochu ujetý ne, no co to znamená Sad že tam klidně může každej vjet s autem postavit auto na stání které ještě neni prodané a bude tam stát zadarmo. no to zas neni tak špatný to by se mmi líbilo Big Grin Big Grin
Odpovědět
#45

Vystihla jsi to úplně přesně, lépe bych to nenapsal Smile

madite Napsal(a):tak to je zajímavé , je to trochu nelogické já garáž nemám a nechci mít do ní přístup, pak může někdo říct že za to ještě budu platit ( těch 500 protože mám čip) to se mi nelíbí a nedej bože až tam někdo něco zničí ( doufám že ne Big Grin ) tak bude padat podezření na všechny takhle by to bylo jenom na ty co maj čip to je trochu ujetý ne, no co to znamená Sad že tam klidně může každej vjet s autem postavit auto na stání které ještě neni prodané a bude tam stát zadarmo. no to zas neni tak špatný to by se mmi líbilo Big Grin Big Grin
Odpovědět
#46

:-) tak to ani nezkousej, pokud zaparkujes na neprodane miste... tak hned te sucurity vyfoti a da ti to za sklo s upozornenim ze parkujes na jinem miste... :-))))) (neni moje zkušenost )
Odpovědět
#47

mě by to ani nenapadlo Tongue prostě garáž nemám a hotovo, venku je dost místa samá pole kukuřice....... Wink
Odpovědět
#48

madite Napsal(a):mě by to ani nenapadlo Tongue prostě garáž nemám a hotovo, venku je dost místa samá pole kukuřice....... Wink
no nevím, ja jsem celé 4 roky trpěla za auto, že není v garáži, tak jí ted slibuju, že už konečne bude Smile
Odpovědět
#49

no to moje aute je z centra prahy zvyklé prach špína, kadince od holubů, a to nám tam z okrasných stromů padá ještě nějaká míza vypadá to jako kdyby to auto postříkal někdo lakem na vlasy, ale je fakt že se zase u nás moc auta nekradou oni by s nima přes ty kolony moc daleko neujeli Big Grin
Ale to tady radši nebudu řikat ani to jak se vykrádaj auta v garážích, jo člověk takhle vstane de k autu a ono ejhle kola pryč Sad
Odpovědět
#50

Dneska jsme jeli očíhnout BČ, koukali jsme kolik je tam teď volného místa k parkování venku a fakt tragedie, utěšuju se, že tam pořád ještě chodí spousta lidí, co tam nebydlí (různé dodělávky apod) ...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)