Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venkovní parkování, garáže
#1

Koukám, že v situaci jich je u komunikací směrem k Britské čtvrti cca 40 + dalších cca 43 směrem k administrativě a City Bytová. V Praze se požaduje min. 1 volné parkovací stání pro návštěvníky na každých 10 bytových jednotek, a tak je otázka, zda Finep ta "přebývající" stání neprodá, jako nám to provedl Central Group u našeho současného bydlení na Proseku. Pokud mohu soudit z toho jak to tam dnes funguje, tak to 1 stání na volný byt je málo, lidé parkují kde to jde. V případě Britské čtvrti by se snad dalo nouzově parkovat v Avion Parku, nevím ale v jakém režimu to parkoviště funguje. Pokud budete mít vážný zájem o parkování tak si (opět podle Proseku) myslím, že si jej budete moci bez problému buď dokoupit nebo pronajmout od někoho jiného.
Odpovědět
#2

Co se garáže týče, to se všechno uvidí jaká bude situace, ale v našem případě bude asi přicházet v úvahu pronájem Sad No jsem zvědavá kolik lidí garáž nemá, nebo nechtělo a jak to bude vypadat, trochu se bojim, protože hodně známých mělo poté problém s parkováním a nakonec se lidi o garáže prali protože prostě nebylo kde a prodejce si cenu ještě přisadil, protože věděl, že lidi nemají na výběr
Ikdyž si říkám, že Áčka to budou mít s parkováním asi o poznání horší. U nás v budovách B1,B2,C1,C2 se snad najde minimálně polovina lidí s garáží
Odpovědět
#3

Také bych řekl. Parkovací stání se musí navrhnout v počtu 1 ks pro každý byt do 100 m2, 2 ks pro byty nad 100 m2 a 0,5 ks pro garsonku. Protože byty menší kategorie jsou hlavně v Ačku - v Bčku i Cčku jsou byty větší - myslím, že s pronájmem problém mít nebudeš. Docela mě ale udivuje, že Vám k bytu to stání neprodali, obzvlášť když máte 3+kk. Čekal bych, že lidé spíš garáže nebudou chtít přikupovat a proto jich bude přebytek (přesně to se dělo u nás na Proseku před 4 roky). Ale možná je to tím, že v Bčku a Cčku je dost 4+kk, jejichž vlastníci si na Finepu vymůžou že chtějí k bytu 2 stání ...
Odpovědět
#4

No my jsme se na ty garáže ani neptali, abych pravdu řekla, nám je jedno, že jí nemáme...předtím jsem to napsala asi blbě, že to vyznělo jako by jsme jí chtěli za každou cenu a oni nám jí nedali. My jsme prostě zjistili že k našemu bytu není a víc jsme to neřešili, brali jsme to jako úsporu peněz Big Grin Asi když bychom měli zájem, tak to s odkoupením půjde, teď jde samozřejmě jen o tu cenu Uvidíme jak to s parkováním bude a pak se rozhodne Wink Jen je mi ale jasný, že spousta lidí nebude zajíždět do garáže, když bude vědět, že ještě ten den někam pojede, takže to bude asi masakr
Odpovědět
#5

Zdravim vsechny, ted mne napadlo.. Nevite nahodou, kde ma byt to P+R parkoviste? Na hlavni je na nej odbocka a na maly budove za officema je znak P+R. Nevim jestli je to v podzemi nebo jak..
Odpovědět
#6

myslím že P+R bude v přízemí office budovy, je tam i vjezd do garáží s cedulkou P+R. A zdruhé strany je nějaký výtah také s označením P+R. Na netu jsem ale o tomto parkovišti nic nenašel... tak uvidíme jestli to bude ku prospěchu
Odpovědět
#7

tak již máme dopravní značení v Britské... jen trochu smutná zpráva Sad na severní příjzdová cesta je celá označena zákazem zastavení + žluté čáry. Takže tam bohužel nikdo nezaparkuje. Nechápu to proč... je to slepá ulice, která nikam nevede... No vlastně vede, dál vedou panely do ŠVESTKA stavební firmy. Takže tam asi proto nebudeme moci parkovat a ještě tudy budou jeztit těžké vozy. Sad tak to mě fakticky rozladilo! Jo a parkovacích míst v objektu je cca 40 +cca 5 vozíčkářů... takže to bude dosti nepříjemné s parkováním Sad
Odpovědět
#8

Takže to chápu dobře, že venkovní parkovací stání vůbec nebudou u Áček? A to, že tam má sídlo Švestka jsem vůbec nevěděla, takže to je opravdu super Sad Tedy budiš mi útěchou, že kolem našeho baráku nic jezdit nebude, ale stejně. To by se člově zbláznil!!! A s tím parkovacím stáním mě to děsí, zajímalo by mě, kolik je už teď lidí, co nemá garáž Sad Myslela jsem si totiž, že u většiny bytů byla koupě garáží podmínkou . To budou obyvatelé Stodůleckého sídliště rádi, až jim tam začneme parkovat, protože prostě jinde nebude možnost.
Odpovědět
#9

jo přesně... ale ono už mi to dává smysl.... měla tam být slepá ulice. Ale ŠVESKA již to prodloužil ke svému objektu, takže přidal panely a huráá těžké vozy tudy budou brázdit. Sad Jen nechápu proč není možno parkovat u krajnice, když je to slepá ulice !!!
Odpovědět
#10

Parkovací stání venku má náklady včetně pozemku 50-100.000,-, prodejní cena je imo 100-150.000,-. Stání v garážích má náklady (bez pozemku - ten je součástí domu) cca 450-500.000,-, prodejní cena je v Britské čtvrti 300.000,- ... Finep je tedy stejně jako všichni developeři dotuje, aby se vůbec prodala. Přesto se investorovi vyplatí umístit maximum parkovacích stání pod terén, protože pak může efektivněji využít plochu pozemku - např. pro bytové domy, které mu ztrátu z vybudování garážových stání zaplatí. Z toho plyne, že venku budeme mít umístěna pouze stání návštěvnická - v našem případě cca 30, zbývající stání budou jako návštěvnická vykázána a využita v ostatních etapách (City Bytová).

nikkavo/ Fakt nechápu, jaktože vám stání neprodali, většinou je investor musí lidem nutit. Když jsme my kupovali byt, měl Finep přímo tabulku, kde byly každému bytu stání a sklepní koje přiřazeny. Možná jste si byt koupili relativně pozdě a nějaký váš soused stihl vaše stání z finepu vymámit pro sebe, protože má 2 auta :/ . Abych tě ale potěšil Smile - Jsme dva, byt máme poměrně velký s 1 garážovým stáním v Bčku a auto nemáme ani jedno a ještě ho nějakou dobu neplánujeme, takže ti to své stání můžeme s klidem pronajmout Wink .
Odpovědět
#11

Talestalker, díky za vysvětlení, teď už se nedivim ničemu Wink Neprodali nám garážové stání, protože jsme se na něj ani neptali Wink My nemáme ani sklep Wink S tím pronájmem se případně můžeme dohodnout, záleží jaká nakonec bude situace a taky za jakou kačku by sis to představoval Wink
Odpovědět
#12

S těma autama to je teda fakt nic moc, snad tam opravdu nebudou moc dlouho a nebudou pracovat po nocích - budu mít okna zrovna na tu stranu kde povede ta cesta
Odpovědět
#13

P+R/ Nejsem řidič, ale mám zato, že označení P+R (a K+R) nesou parkoviště zapojená do systému integrované doparvy v Praze (viz http://www.dpp.cz/parkoviste-p-r ). Někde jsem četl (EIA?), že Finep musí spolu s výstavbou Západního města takové parkoviště vybudovat. Jen nevím v jaké etapě. Zmíněná poloha parkoviště pod administrativními objekty mi z hlediska Finepu i z hlediska integrované dopravy přijde logická. Kdyby pod Administrativou byla vyhrazená parkoviště, tak by imo nesla jiné označení než P+R.
Odpovědět
#14

P+R neboli Park and Ride bych docela predpokladal, ze tam bude. Taky je tam ta cedule pro verejnost jestli je o obsazeny nebo volny. Uz jenom kvuli tomu, ze je to na metru, tak asi byl Finep tlacenej k tomu, aby tam tohle vybudoval ... stejne jako se to dela se semaforama.
Odpovědět
#15

Zdravím, jojo volno tam bylo napsáno... včera jsem si toho taky všiml... nevíte někdo jak funguje P+R přes noc? je to vůbec možný tam nechat auto... no pokud ano, tak by to vyřešilo i problém s parkováním, myslím krátkodobě pro návštěvy a tak...Smile
Odpovědět
#16

Jinak zprávy ze Siemesu, oni mají taky garáže, ale prý nedostatek parkování k počtu zaměstnanců, tak jim radí nebo počítají že nám budou parkovat u domu, že je tam toho dost. Takže nevím nevím jak to bude s parkováním u domu, když ani my obyvatelé nebudeme mít možnost kde zaparkovat. :_((( A další rada je že mají parkovat na Zličíně u IKEA. Fakt rada k nezaplacení.
Odpovědět
#17

No a s tím,že nám tam budou parkovat ze Siemensu se teda nesmířim. Myslim, že se dá rychle poznat kdo tam bydlí a kdo zaparkuje a jde směrem k Siemensu a možná bych zkusila buď jít rovnou do Siemensu s hromadnou stížností, jestli by svým zaměstnancům mohli říct,ať tam neparkujou a nebo to ještě zkusit na Finepu. Uklidňuje mě jen to,že v době kdy obyvatelé Britské pojedou do práce se vystřídají s pracujícími v Siemensu (možná naopak oni nebudou mít kde zaparkovat,protože budou do kanclů jezdit dřív než my odjíždět) a když my budeme přijíždět z práce, tak oni budou odjíždět. Snad se tam přinejhorším,když s nima nebude domluva,nějak vystřídáme :/
Odpovědět
#18

Myslím, že to by SVJ mohla řešit vydáním parkovacích karet obyvatelům. V případě problémů volat městskou policii. Tak se to aspoň řešilo (snažilo řešit) v mém někdejším bydlišti a je to tak i tam, kde pracuju. Jestli teda to nemá nějaký právní háček...
Odpovědět
#19

No s tim parkovanim to tam sleduju uz delsi dobu a myslim si, ze spis budou mit Siemensaci smolika. Protoze kdyz jedu do prace, tak jezdim kolem Westu tak kolem 0710 a uz tam sou slusne nacpany a to ja rozhodne nebudu jeste ani vstavat natoz vyjizdet autemSmile

Ale zas obracene, kdyz jedu z prace ( a vypadnu z prace nejak slusne ), tak sem se tam jel autem podivat az na misto a to sem tam moh bejt tak v 1650, tak zadny auto neparkovalo, tam kde bychom chteli parkovat pripadne my. Ale nevim jestli to nahodou neni dany tim, ze maj strach, protoze se tam porad pracuje, stavi...

Kazdopadne pokud budou parkovat predemnou ty xindlove a jasne poznam ze to sou lidi od Siemensu, tak je v klidu nenecham, rovnou z loznice na ne budu rvat a hazet cihly!! Jeste v pyzamu!!
Odpovědět
#20

jana/ ta stání budou imo veřejná - teoreticky provedená pro potřebu Britské čtvrti: celkem cca 30 stání (1 stání každých 10 bytů). Stání, která budou nad tento počet, Finep buď střelí nebo vykáže jako veřejná pro další etapy výstavby. Veřejná stání u komunikací budou patřit majiteli komunikace (Finep a časem asi Praha 13), nicméně na nich nebude možné omezit právo parkování, protože budou jako veřejná zkolaudována.
Odpovědět
#21

no snad to bude ok, jen si nedokazu predstavit kdyz se do Westu nastehuje vice firem... ted je tam jen Siemens a je to na ulicich jako parkoviste. Taky se mi nelibi zakaz zastaveni na severni strane. Preci tam by se u krajnice taky dalo parkovat. Je to zamer Finepu aby prodal vice most v dome. Takze se obratime na P13 aby ten zakaz zastaveni odstranili. Pres ulici na Stodulkach se parkuje vsude na ulicich, a jde to tak proc ne taky u nas v novem projektu?
Odpovědět
#22

Parkování bude asi mazec, ikdyž se tedy uklidňuju, že snad alespoň ze začátku ne, zase tolik bytů snad není bez garáže, ne? A ještě jich hafo není prodaných. Jen doufám, že vy co garáž máte nebudete přes den líní a nešoupnete to před barák s tím, že za 2 hodiny přeci stejně jedete zase pryč. Smile
Odpovědět
#23

Teď budu trochu zlý a nepříjemný - těch 40 parkovacích míst je určeno především pro občasné návštěvy zajíždějící na Britskou, nikoliv pro každodenní rezidentní parkování. Připadá mi, že dle ohlasů v diskusi 4/5 nových vlastníků nemají zakoupené parkovací stání, což bude hodně přes 200 aut. To mne dost překvapuje, protože jsem si myslel, že minimálně k větším bytům podzemní parkovací stání dávali automaticky.
Kouzlo Britské je také v tom, že své plechové miláčky schováme pod zem a nebudeme s nimi zatarasovat široké okolí. Tak prosím ještě zvažte, zda raději nerozbít prasátko (resp. navýšit hypotéku) a nepřikoupit si parkování bez stresu. Kamarád bydlí na Spořilově a dopracoval to tak daleko, že autem vyjíždí jen o víkendu, v týdnu se vyjet bojí, aby mu někdo neobsadil místo ...
Nerad bych své rodiče posílal na parkoviště u Ikey a nutil je šlapat blátivou stezkou po poměrně prudkém svahu.
Odpovědět
#24

dovolim si oponovat, ke garzonkám automaticky garáže nejsou ( což se týká i mě) a já nemám 300000 na víc a ty venku garážové stání jsou právě pro ty kteří nemají automaticky gar.stání také pro návštěvy, ale někteří mají i 2 auta a pouze 1 misto v budově tak až ti přijede návštěva tak svoje auto vyparkuj z garáží ( pokud máš park. místo) a ať rodiče zaparkují dovnitř - já mám hypotéku akorát, mít tam 300000 na víc tak jí nejspíš nedostanu hold nejsem milionář :/
Odpovědět
#25

Já všechny ty argumenty chápu, ale nechápu, jak chcete zaparkovat 200 aut z Britské + x aut ze Siemensu + x aut návštěvníků na 42 volných parkovacích stáních. Je jasné, že všichni, kdo mají podzemní parkovací stání, na něm parkovat budou, nebudou si přeci komplikovat život bojem o venkovní stání.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)