Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kolaudace projektu
#26

přitom v Barkotexu pán sliboval, že to pak je rychlovka, že to udělají hned, protože to je položený za chvilku...hmmm to jsem zvědavá :/
Odpovědět
#27

Jeee, ja sem tak rad, ze si delam podlahu sam :-D Jen nevim kam ty veci do bytu davat, uz toho zacina bejt celkem dost. Mam to doma ve skrini, v posteli, na balkone, u pritelkyne v pokoji, u pritelkyne ve sklepe a v garazi... Smile
Odpovědět
#28

madite, walker/ To co je o termínech k převzetí na netu nic neznamená, důležitý je postup, jenž máte uvedený v SOBS - konkrétně v čl. V., odst. 1., písm. c). Tato problematika viz jiný thread: https://www.britskactvrt.cz/showthread.php?tid=49

Konkrétní časový postup se může u jednotlivých lidí lišit podle toho, co mají ve smlouvě uvedeno (patrně podle doby, kdy byl byt koupen).
Odpovědět
#29

já to tam mám takhle:
1:Nejpozději do 30 dnů ode dne vydání rozhodnutí o provedení vyznačení kolaudace budovy a přidělení č.p. do katastru nemovitostí, zašle budoucí prodávající budoucímu kupojícímu výzvu k uzavření smlouvy o převodu vlastnické jednotky, kterou budoucí prodávající převede na budoucího kupujícího vlastnické právo k nemovitostem uvedeným v č.III

2: Smluvní strany se zavazují uzavřít smlouvu o převodu do 90 dnů od data, ke kterému budoucí prodávající odeslal budoucímu kupujícímu výzvu k uzavření smlouvy o převodu

3: DOPLATEK - kupující se zavazuji uhradit z úvěru poskytnutého příslušnou bankou.........atd(vyjmenované způsoby doplacení) tak že hypoteční banka tuto částku uvolní a převede, z účtu budoucího kupujícího u ní zřízeného, na bankovní účet prodávajícího, do 10 dnů ode dne kdy budou splněny podmínky pro čerpání uvěry, nejpozději však do 30 dnů od podání návrhu na
vklad vlastnického práva ve prospěch budoucího kupujícího k předmětu budoucího převodu do katastru nemovitostí.


takže podle mého lajckého pohledu dokud finep nepodá na katastru návrh že já jsem majitel aby to na mě přepsali, tak nic platit nemusim až to finep udělá mám danou lhůtu na doplacení .
Odpovědět
#30

madite/ lišíme se jen v bodu 2. My tam máme 30 dní - těch tvých 90 je hodně luxusních Smile. Můžu se zeptat, kdy jsi podepsala SOBS? My na konci 05/2009.
Odpovědět
#31

9.9.2008 byla jsem jedna z prvních co si tam ten byt kupoval pro představu rezervační smlouvu jsem podepisovala 26.5. 2008, měla jsem i zvláštní dobu pro rez.smlouvu přes celé léto Big Grin
Odpovědět
#32

PS: takže na ten byt čekám už 2 roky tak proto mě nějaká doba nastěhování zrovna netrápí už jsem si na to čekání zvykla :lol:
Odpovědět
#33

Karel Napsal(a):Včera si byli z Finepu vyzvednout čísla popisná od domů Britské čtvrti. S určitostí vím že naše C2 má čp.2728, Laurinova 1, C1 má také čp.2728 ,ale Svitákova 2. Z toho dovozuji B1 čp.2727, Svitákova 6, B2 čp.2727 Svitákova 4. A5 zřejmě čp.2726 , Laurinova 3. Za tyto údaje neručím, poze za "Céčka". Takže podle Smlouvy o budoucí smlouvě začíná běžet 30 denní lhůta k zaplacení bytů.....

Jak vis, ze si ty cisla Finep vyzvednul v utery? Muzu si nekde zjistit na 100% jaky ma cislo A5?
Odpovědět
#34

fanosik Napsal(a):HOT NEWS!!! zitra odesilaji vyzvy!! do konce tydne je mame ve schrance! muze te mi verit - rikaji mi sherlog holmes ale fanosik:-)

Holmesi, schranku kontroluju kazdej den a stale tam nic nemam... kde je chyba?
Odpovědět
#35

madite Napsal(a):PS: takže na ten byt čekám už 2 roky tak proto mě nějaká doba nastěhování zrovna netrápí už jsem si na to čekání zvykla :lol:

Ale vono je taky rozdil jestli ted bydlis nekde sama nebo jestli bydlis v jednom byte s mamou, ktera je v prechodu a brachou, kerej si k sobe porad taha holku a nemas se kde zavrit, protoze se predelaval byt a nejsou zadny dvere...
Odpovědět
#36

walker/ jak říkám, já to vidím na půlku července Wink. Ale myslím, že jestli v důsledku napínání tvých nervů dojde u Vás doma k domácímu násilí, tak můžeš zkusit Finep zažalovat a vymámit nějaké odškodné Wink.
Odpovědět
#37

Walker Napsal(a):
madite Napsal(a):PS: takže na ten byt čekám už 2 roky tak proto mě nějaká doba nastěhování zrovna netrápí už jsem si na to čekání zvykla :lol:

Ale vono je taky rozdil jestli ted bydlis nekde sama nebo jestli bydlis v jednom byte s mamou, ktera je v prechodu a brachou, kerej si k sobe porad taha holku a nemas se kde zavrit, protoze se predelaval byt a nejsou zadny dvere...

já bydlim taky s maminkou ale mám svůj pokoj a dveře Big Grin a jelikož pracuji na směny tak se ani moc nevidíme ale po včerejšku si myslim, že už se mě chce zbavit - to Vám takhle otevírám vchodové dveře a on řetěz na dveřích tak nejdřív zvonim nic tak mi nezbývalo než volat na telefon díky bohu to zvedla sice bylo 00.30 hodin ale lásky plně mě pustila domů se vysepat" promiň mami " Já vím že to nebylo úmyslně nebo snad jo né mi se máme rádi Tongue Big Grin :lol: Cool
Odpovědět
#38

karel/ aha teď jsem teprve pochopil, že si "Finep vyzvedl čísla popisná" - tím se tedy vysvětlují pozastavená řízení o vkladech pro jednotlivé domy na KN :/.
Odpovědět
#39

Zdravím sousedy. Výzvu jsem dneska ráno, resp včera večer obdržel na mail, tudíž bych očekával že na tom všichni budeme +/- stejně. Bohužel, při přeměření zjistili, že mám o 3,3m2 větší terasu, takže mě to bude stát 20,000 navíc. Ach jo! A taky požadují zaplatit 2,000 jako zálohu na provoz (hlavně teplo a TUV - otázka je, komu tam topí a ohřívají vodu). Takže korunky se začínají kutálet :o(
Odpovědět
#40

jurasu/ to je nějaké levné 20.000,- Kč za 3,3 m2 terasy ne? Vychází to potom na cca 6.000,- Kč/m2.

Proč bychom měli platit provoz nečeho co nevlastníme? Mají oporu ve smlouvě? Imo by bylo logické platit od dne předání bytu, tj. předání klíčů.
Odpovědět
#41

tak k těm m2 něco řeknu od té doby co má finep nové stránky pro BČ tak je vidět že se změnili rozměry zahrádek a teras převážně to bylo o trochu, ale byt který je stejný jako můj akorát v C2 má terasu o 1,8m2 větší což cca činní doplatek 50000 což není sranda.
A hlavně před měsícem mi Finep zařizoval hypotéku ( mám to přes to jejich finanční centrum )
a dávali mi výpočet nového doplatku ( změna dph...) takže jestli si tam nedali nové výpočty m2 tak jejich problém, Já tu částku mám finepem schválenou a bankou taky a jsou tam pro ně připravený peníze k zaplacení doplatku, jestli po mě ještě budou chtít nějaké peníze tak ať si to vyřídí z bankou ať mi navýší hypotéku já ty prachy teď nemám nejsem ČNB a pokud banka neschválí navýšení tak mi nic jiného nezbyde a budu muset odstoupit od smlouvy nebo to u nich za poplatek vyměnim za jinej byt kterej mě teď vyjde levnějc než když jsem ho kupovala já a bude to Big Grin
Odpovědět
#42

Byl jsem se lidi projít po dešti okolo britské a pozor, na těch zahrádkách stojí voda ! ten kdo jí má by si při předání na to měl dát nějak pozor ale otázkou je jak že ? :/
Odpovědět
#43

Jurasu, a jak velkou terasu si mel puvodne?
Odpovědět
#44

madite/ podle SOBS čl. III odst. 3 musíš zaplatit navýšení výměry nad toleranci 3% nebo 10% podle typu plochy a konkrétní smlouvy. Důvodem k odstoupení od smlouvy to není, takže bys platila penále (10% kupní ceny?) Sad.

wocki/ okamžitě vyfotit i s tou vodou a žádat nápravu. Pokud to nestihnete tak tam při převzetí bytu z venkovního kohoutu vodovodu vypustit pár kýblů vody (1 cm srážek = 10 l/m2 zahrady, běžně naprší i několik cm) a zkusit argumentovat tím Sad.
Odpovědět
#45

Madite, oni ti to zvýšení DPH započítali do hypo, nebo jsem to pochopila blbě?

Jinak jsem si předběžně měřila balkon a máme ho snad v normě Smile , doufám ... to by mě asi trefil šlak :o
Odpovědět
#46

já to řeknu takhle než se začalo vyjednávat o hypotéce tak se musel znovu vypočítat doplatek kvůli změně DPH
Dám příklad doplatek činil 1500 000 se starou DPH s novou DPH třeba 1520 000 a na tu novou částku ( doplatek) se udělala hypotéka ten rozdíl mezi daněma jsem nedoplácela hotově prostě se jenom zvedl doplatek a na ten jsem potom dostala hypotéku
Odpovědět
#47

To talestalker/jakub. Možná jsem Vás trošku zmátnul. Ten doplatek se týká rozdílu mezi skutečnou výměrou a přípustnou odchylkou. Tedy původně uváděná výměra lodžií 25,3m2, naměřeno 28,6m2. Tolerance +/- 10%. Rozdíl mezi tolerovanou odchylkou a skutečností tedy je 0,8m2 a z toho se počítá doplatek. Takže tak levné to není :o). Jinak mi přijde, že 3m2 rozdílu jsou celkem dost. otázka taky je, jak se to vůbec měří (ale to už tady někde před časem talestalker vysvětloval, takže budu muset nastudovat).
Jestli je tady někdo z bytů C1 301 nebo 201, dejte vědět jestli máte také větší výměry lodžií.
Odpovědět
#48

jurasu/ Ahaaaa, já dosud myslel, že se doplací rozdíl mezi původní výměrou a skutečnou výměrou Smile. No tak to hádám, že jsi touto informací právě dost lidí potěšil Smile (tedy pokud se nám plochy nezmenší Sad ).
Odpovědět
#49

Elektřina, kuchyň, podlahy, sákryš abychom bydleli alespoň do Vánoc :/ Jsme nažhavení den ode dne víc a léto je na stěhování a na úpravy nejlepší. Těšíme se na první noc ve svém i kdyby to mělo být na holé podlaze. Zvědavý kolik nám přidali k beztak superluxusní terase. Zatím mejlem nic neobdržel. Hádejte kam se v sobotu odpoledne vypravíme na špacír....
Odpovědět
#50

Takze uz mame taky vymeru bytu: terasa a lodzie jsou vramci tolerance. Byt je o neco mensi takze nam budou vracet. Na jednu stranu potesi, ale vetsi byt by se hodil taky:-)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)