Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kolaudace projektu
#1

Nechtelo se mi zakladat novej topic a tak to pisu sem, snad se to alepson trochu sem hodi.

Nevite nekdo jak je to s tou kolaudaci. V poslednim dopise, kterej sem dostal od Finepu bylo psano, ze by se kolaudace mela uskutecnit v breznu. Nekdo tady zase zminoval, ze to ma bejt 19.brezna a kdo zas rikal, ze se to nestiha. Pokud by to melo bejt fakt toho 19.brezna, tak to je uz pristi tejden. Zhruba pred tejdnem sem se tam jel podivat na otocku a uz teda delaj i chodnik u nas, a kdyz neco delaj i u nas, tak to fakt de do finale. Venku jim visej pripraveny draty pro zvonky...

Dal bych se chtel zeptat, jestli nekdo nevi jak je to s oznamenim kolaudace. Musi nas Finep informovat o terminu kolaudace nebo je to ciste jeho vec a nam potom ze slusnosti da vedet prej web, ze kolaudace probehla v poradku? Zatim asi jenom dvou lidem prisly dopisy s vyzvou na prohlidku, prisel jeste nekomu? Nevi nekdo, jestli se ta prohlidka musi udelat pred nebo muze i po kolaudaci?
Odpovědět
#2

Walker / Podle našich neoficiálních Wink informací z 9.3. by měla být kolaudace 30.3.

O tom, že bude kolaudace, nás Finep informovat nemusí. Podle nového stavebního zákona (2006) to už ani není správní řízení jako za starých časů. Stavebník prostě požádá stavební úřad o kolaudační souhlas a ten má 15 dní na to, aby stanovil termín závěrečné kontrolní prohlídky, kam pozve zainteresované orgány státní správy a samosprávy. Pokud na stavbě neshledá závady bránící užívání, vydá do 15ti dnů od této prohlídky kolaudační souhlas. Nejde o rozhodnutí ve správním řízení, souhlas tedy není napadnutelný a stavbu lze okamžitě užívat.

Finep se o vydání kolaudačního souhlasu nepochybně obratem pochlubí na webu, a jak jej známe, tak asi i dopisem. Imo je můžeme očekávat v termínu 1.4-15.4.

Nám zatím žádná pozvánka nedorazila, asi na nás má Finep pifkuSmile - jsme z B1.
Odpovědět
#3

Zdravím vespolek. Navazuji na talestalkera. Včera jsme byli na FINEPU něco podepisovat a makléřka potvrzovala že kolaudace bude nejpozději 30/3/2010 (ale neověřoval jsem).
Dále mám informaci k tomu, že do 15/4/2010 by mělo být podáno na katastr prohlášení vlastníka (údajně je už připravené - mám to od bankovního odhadce, který včera BĆ navštívil v souvislosti s odhadem našeho bytu). Toto sice s kolaudací nesouvisí, ale podle SOSBK se FINEP zavazuje, že nejpozději do dne, ve kterém bude ohledně budovy vydán kolaudační souhlas povolující užívání, doručí ....příslušnému KÚ prohlášení vlastníka..... Tzn. že jsou si termíny celkem jistí.

Taky mi bylo řečeno, což ale možná víte, že v horizontu cca 1 měsíce budou stávající klienti mít možnost navštívit "svoje" byty a strávit v nich cca 2 hodiny. Nejedná se údajně o prohlídku před předáním (ale asi bude dobré to využít , ale jakýsi bonus, kdy si budeme moci dovést třeba architekta, někoho z kuchyňského studia apod.)
Odpovědět
#4

No ja pocitam, ze kdyz ta kolaudace probehne 30/03 a ukonceni stavebnich praci ma bejt 01/04, tak by to snad mela bejt kazdou chvili, ne?
Odpovědět
#5

Tak jsem právě domluvil s paní ze stavebního úřadu, která mi řekla, že zrovna vypisuje termín kolaudace, který bude 8.4. BČ se je prý docela hezká Wink , při kolaudaci nebude s ohledem na velikost areálu chodit po jednotlivých bytech a nebude hledat žádné hnidy (ostatně při stavbě byla asi přítomná na kontrolních prohlídkách, tak ví co může čekat). Takže pokud tam někde není vyložená bota - což imo není - tak by se mělo vše bez problému zkolaudovat Big Grin .
Odpovědět
#6

Dnes pry probihalo kolaudacni setreni na BC.
Odpovědět
#7

zajímalo by mě kdy si dá finep na stránky, že proběhla úspěšná kolaudace projektu BČ
Odpovědět
#8

No to nejsi sama, uz maj urcite i papir na to, ze to bylo uspesne zkolaudovany. Kazdej den jim stranky kontroluju a porad nic :-)
Odpovědět
#9

Tak mi bylo řečeno, že je již zkolaudováno a též již bylo přiděleno číslo popisné. To vypadá nadějně Wink Cool
Odpovědět
#10

Aaaa .. konecne dobre zpravy :-)
Odpovědět
#11

snad jo.... Big Grin
Odpovědět
#12

Už aby bylo. Čím víc se to blíží, tím více se to táhne. Už tam virtuálně bydlíme, chodíme do parku každou sobotu Rolleyes
Odpovědět
#13

Nevíte jak vypadá aktuální stav, kdy se bude podepisovat ta kupní smlouva? Kdy se budeme stěhovat?
Odpovědět
#14

Tento tyden by mel bejt s velkym "T". Prej zacnou chodit vyzvy k podpisu smlouvy, pridelej se cisla popisny, Finep by mel obdrzet pisemne, ze prosel kolaudaci a Finep zazada o zapis do KN.
Odpovědět
#15

Dnes jsem se tam byl podívat. Začali rozebírat buňky Průmstavu, co jsou vedle B1.
Odpovědět
#16

jupí už nám to tiká tak nevim jímá mě jistá panika a radost - těšim se na zařizování Tongue ale fuj ta hypotéka :mad:
Odpovědět
#17

Madite,mám naprosto stejné, smíšené pocity ... nejradši už bych tam byla,ale současně bych to nejradši furt oddalovala kvůli té hypotéce :o
Odpovědět
#18

Heh, tak jo ja chci uz zacit platit hypo, protoze vim, ze to bude znamenat, ze uz bydlim :-)
Odpovědět
#19

V katastru zatím stále nic nového.
Odpovědět
#20

Dnes rychlej prulet Britskou = leseni uz sundali, muj vchod je opraven; bunky sou tak nejak ruzne pohazeny a nejsou uz do vejsky; cisla popisny porad nejsou; ve schrance taky porad nic :-(
Odpovědět
#21

Ooooooooh! Díky za zprávu, 007 fanosik. Wink Smile
Odpovědět
#22

Otázkou zůstává jestli už je vůbec zkoulaudováno Sad ???
Odpovědět
#23

Tak pise to na ty aukci... a koukejte hlasit kdo uz ma vyzvu! :-)
Odpovědět
#24

těch 30 dnů podle mě poběží až ti daj vědět oficiální cestou že jsou č.p.
a hlavně to záleží také na převzetí bytu dokud byt nepřevezmeš - né že by se ti nechtělo, ale kvůli chybám na bytě.
to převzetí a č.p. by podle mého mělo být při jednom, ale mohu se také mílit kdo ví ten odpoví Big Grin
Odpovědět
#25

Dle informaci co ma Finep na netu, davam za pravdu madite:
Kód:
http://www.britska.finep.eu/synweb/docs/uec_core.aspx?DocID=2034&etap=ZBR
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)