Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Západní město - Rozšíření Bessemerovy ulice
#1

Na úřední desce MČ Praha 13 je vyvěšeno oznámení o zahájení změny územního rozhodnutí týkající se (cituji + kurzívou komentuji):
  • rozšíření komunikace V71 spočívající v dobudování pravého a středního dělícího jízdního pruhu od km 0,150 do km 0,460 tj. v délce 310 m.
    ... V71 je Bessemerova ulice - podle uvedeného staničení se jedná nejspíše o její dosud dvoupruhový pruh od Siemensu až k A1, který by měl být doplněn do definitivní čtyřpruhové podoby [/*]
  • umístění severní části komunikace K4 v délce 35 m pouze v rozsahu křižovatky V71 a K4 pro budoucí dopravní napojení území ležícího severně od komunikace V71
    ... K4 je Laurinova ulice - plánuje se tedy 35 m dlouhý úsek nové komunikace severně od křižovatky Bessemerova / Laurinova[/*]
  • současně s rozšířením komunikace V71 bude v příčném profilu posunuta i autobusová zastávka včetně zárubní zídky výšky cca 1 m a délky 70 m
    ... jde nejspíš o posunutí zastávky pod svahem u Bessemerovy ulice tak, že se záliv zastávky zaklesne do svahu, který byde nutné zapažit 1 m vysokou opěrnou zdí.[/*]
  • kanalizace – pod prodlouženou částí komunikace K4 budou prodloužena stávající slepá zakončení splaškové kanalizace DN 300 o délce cca 31 m a dešťové kanalizace DN 300 o délce cca 31 m
    [/*]
  • vodovodu – prodloužení vodovodního řadu DN 200 (souběh se splaškovou a dešťovou kanalizací) vč. zakončení řadu hydrantem
  • plynovodu – prodloužení STL plynovodu o délce cca 55 m
  • úpravy trasy vedení veřejného osvětlení
  • úpravy trasy vedení kabelů 22 kV, 1kV a slaboproudu

Místní šetření, na němž můžeme coby veřejnost sdělit své připomínky se bude konat v pondělí 10.1.2011 v 9.30 na radnici Prahy 13.

---

Navrhovaná změna územního rozhodnuté se netýká pozemků v našem vlastnictví. Zajímavé však je, že je dotčen pozemek 167/14, což je 40 m dlouhý úsek trávníku mezi chodníkem a Bessemerovou ulicí (od vozovky směrem k A4), který nám nebyl Finepem předán - zřejmě na něm bude něco z výše uvedeného nově umístěno.

Finep má povinnost vyvěsit poblíž stavby ceduli s informacemi o navrhované změně, na které bude určitě zakreslena i situace. Pokud byste ji někdo spatřil a máte možnost detailně vyfotit její obsah, neváhejte tak učinit a zde ji uveřejnit Wink.
Odpovědět
#2

Mi neříkej, že podél A1 povedou 4 pruhy silnice...a ještě jí můžou napojit na Avion park a všechny auta budou projíždět přes nás....superSad
Odpovědět
#3

Asi to tak bohužel bude. Současná křižovatka Jeremiášova X Bavorská X Rozvadovská spojka směr Zličín těžce nestíhá. Tvoří se tam pravidelně kolona aut které chtějí odbočit na nákupy na Zličín a exit směr Plzeň. Bylo to již v plánech když jsme byt kupovali, nevím zda-li se dát proti tomu nějak teď ohradit?
Odpovědět
#4

Bohuzel je to asi tak, videl jsem vizualizace s autobusy atd, ale bohuzel je ted nemuzu najit..
Odpovědět
#5

Nééé Sad , to fakt není dobrá informace Sad Nevíte jak daleko od A1 to bude?
Odpovědět
#6

plánek je zde: [Obrázek: DocBinBlob.aspx?ID=%7B5bbc5ec0-2a31-4c74-9...7bc6f6e67%7D]
zvětšit se dá při kliknutí na tento odkazu:
http://www.finep.cz/synweb/docs/DocBinBl...21c7e87fb}

Netušil jsem ale, že se má jednat o plnohodnotné přepojení křižovatky Jeremiášova X Rozvadovská spojka..to je zlééé :mad:
dyť i ten odbočovací pruh před Siemensem na Britskou je dost krátky a určitě by nezvládal současný nápor na Jeramíšově.
Spíše než nájezd na dálnici na Plzeň to vidím na nový sjezd
Odpovědět
#7

face.2/ jde o rozšíření stávající Bessemerovy ulice o 2 pruhy směrem k zemnímu valu. Vzdálenost tedy zůstane zachována dle současného stavu, jen tam výhledově stoupne zátěž. A ano - Bessemerova bude napojena na Avion (vzadu za Tescem) a novou Ikeu (ještě dála za Tescem).
Odpovědět
#8

ondrass/ ono (zatím) snad nepůjde o propojení s Rozvadovskou spojkou ale s novou výstavbou jižně od ní. Bessemerova se imo napojí na plánovanou komunikaci jižně od nové Ikey (zvláštní vlákno zde):
[Obrázek: Ikea%20%2B%20Inprox.png]
Odpovědět
#9

jo taak, díky, tohle vklákno mi uniklo
Odpovědět
#10

To talestalker - dík za info a ondrass za vizualizaci, představoval jsem si to hůř Smile
Odpovědět
#11

Já tomu furt nerozumím, dojde tedy k prodloužení Bessemerovy nebo ten transit půjde z Bessemerovy do prodloužené Laurionovy (přes křižovatku u Britské) směr Zličín?
http://mapy.cz/#mm=ZTtTcP@sa=s@st=s@ssq=...14336@z=16
Odpovědět
#12

Jo tak to fakt nevypadá tak zle, minimálně to nejde podél áček...no ale ten nápor bude šílený, když budeme chtít z Jeremiášovky odbočit do Bessemerovy....nebo od Laurinovy na BessemerovuSad
Odpovědět
#13

Pokud se to změří, tak půjde zřejmě o rozšíření stávající Bessemerovy v celé její délce - viz:

http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=1328106...14816@z=16

Akorát nechápu, proč to chtějí rozšiřovat teď, když to bude asi ještě dlouho slepá ulice. Stavebnictví na tom není nijak růžově - viz tento článek:
http://reality.ihned.cz/c1-48505050-ekon...e-dal-pada

Nicméně pokud vím, tak Áčka jsou vyprojektovaná jako hluková a prachová bariéra pro celou Britskou, na sever moc oken není a všechny balkony a velká okna jsou orientovaná na jih.
Odpovědět
#14

No nevím, jestli protihluková....když jezdí Švestka, tak je to docela dost slyšet....
Odpovědět
#15

P. S. to rozšíření mě mrzí i kvůli zajícům co tam žijou. Dokud nebyl sníh tak jsme je tam viděli v noci pravidelně se pást, byly to asi 2 párečky Big Grin Jinak co se týče hluku tak tím jak jsou severní pokoje/pracovny vystrčené do prostoru tak hluk z projíždějících těžkých vozidel je enormní. :/
Odpovědět
#16

no, pokud dobře počítám, tak ale podle vyvěšeného oznámení se má jednat o dobudování právého jízdního pruhu + dělící středový, takže jeden nový jízdní + dva stávající = celkem 3 pruhy. Možná je cílové řešení takovéto: jeden jízdní pruh po bessemerovce směrem od Siemensu a dva směrem k Siemensu s tím, že jeden z nich bude využíván pro parkování (tj. další parkovací místa)..možná mám jen utopisticku představu :/
Odpovědět
#17

Ahojky, ráda bych obnovila tohle vlákno. Nemáte někdo novější informace? Přiznám se, že mě to začíná trochu trápit, představa, že nám za domem pendlují auta do Avion parku, mě děsí. A to nemluvím o tom, že tím ucpou Jeremiášovu. Bude horor, když budeme chtít odbočit do Bessemerovy jak z Jeremiášovy, tak z Laurinovy. :mad:
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)