Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zazimování venkovního kohoutu/vody na zahrádce
#1

Mám jen takový dotaz. Děláte něco s vodovodním kohoutkem na zahrádku? Má se to nějak vypustit aby to mráz nějak neponičil.. nebo už je teĎ pozdě když venku mrzne.. snad jsem něco nezanedbal... Tongue
Odpovědět
#2

V příručce pro uživatele se píše:

Citace:Součástí bytů s předzahrádkami a terasami je venkovní zahradní rozvod studené vody, sloužící k
údržbě venkovní zeleně. Před příchodem zimního období – mrazů – je nutné toto potrubí odvodnit –
vypustit vodu ze systému tak, aby nemohlo dojít vlivem zamrznutí k jeho poškození.
Postup je následující – uzavřeme přívodní kohout pro venkovní rozvod. Následně otevřeme naplno
venkovní zahradní kohout, z něhož nesmí vytékat voda! Pod odvodňovací kohoutek, který je umístěn na
stejném potrubí, jako hlavní uzavírací kohout vložíme vhodnou nádobu, do které zachytíme vodu, která
vytéká z odvodňovacího kohoutku, který jsme rovněž otevřeli. Po vytečení veškeré vody všechny
ventily s výjimkou venkovního uzavřeme!
Před zahájením provozu venkovní kohout uzavřeme, otevřeme hlavní uzavírací kohout a systém je
připraven k provozu.
Odpovědět
#3

Vypustit se to mělo už než začlo mrznout, v rohu kuchyně je uzávěr a výpustní ventil. Myslím, že to bylo psané i v příručce :-) Mráz to může jinak roztrhat.
Odpovědět
#4

mmm ja vedel ze jsem mel tu prirucku cist poradne... co ted s tim?
Odpovědět
#5

Zavřel bych uzávěr. Kohout bych zavřel a obalil silnou vrstvou izolace (polystyren by byl nejlepší) a počkal až rozmrzne. Potom vypustit, zavřít a hotovo Smile
Odpovědět
#6

a sakra ... no, tak to jsem taky zvedavej ... jdu hledat izolaci ... a kohout, kterej je momentalne stal cca 40cm pod snehem Smile
Odpovědět
#7

Zjistil, že nemáme vnitřní výpustní kohout. Instalatér pravil, že to nevadí, třeba zavřít vodu a otevřít venkovní kohout. Jak to dopadne, uvidíme na jaře. Zbastlím polystyrenovou krychli jako návlek.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)