Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odklízení sněhu na přístupové ceště k metru
#1

Zdravím, jak se Vám šlo dneska od Britské do metra? Nám tedy moc dobře ne v těch závějích. Nevíte jestli tu komunikaci včetně schodů bude někdo uklízet/čistit?
Odpovědět
#2

Zdravím do fóra.
Dnes jsem čekala firmu, která mě dělá vestavěné skříně. Ouha. Nepodařilo se jim zajet co nejblíže k chodníku u domu, neboť všude byly hromady sněhu, které tam hrnuli už ráno před 8,00 rusky mluvící mužíci. Když jsem okolo nich procházela, tak škemrali o peníze. Jediné na co jsem se zmohla jsem odpověděla, že nevím za co, když jsou všude hory sněhu. Myslela jsem, že BČ zažije invazi mini strojů, které vše uklidí, ale těmi stroji byli mužíci s hrablem a lopatami....... Takže, když mužík odklidil sníh tak, že udělal uprostřed chodníku cestičku k C1, tak začal odklízet to samé znovu a znovu, protože za ním už bylo zase naváto. No a chlapi z firmy tahali veškerý materiál tím božským sněhem a děsně kleli, co to máme za mluvící mini stroje na odklízení sněhu s tím, že časovou ztrátu budou muset naúčtovat mně. Sníh mám opravdu ráda, ale někde hóóódně daleko v horách Wink. No, ale nejde o život, žé?? Iva :lol:
Odpovědět
#3

Díky za příspěvek, určitě si udělej registraci a dozvíš se ještě více informací.

Iva Napsal(a):Zdravím do fóra.
Dnes jsem čekala firmu, která mě dělá vestavěné skříně. Ouha. Nepodařilo se jim zajet co nejblíže k chodníku u domu, neboť všude byly hromady sněhu, které tam hrnuli už ráno před 8,00 rusky mluvící mužíci. Když jsem okolo nich procházela, tak škemrali o peníze. Jediné na co jsem se zmohla jsem odpověděla, že nevím za co, když jsou všude hory sněhu. Myslela jsem, že BČ zažije invazi mini strojů, které vše uklidí, ale těmi stroji byli mužíci s hrablem a lopatami....... Takže, když mužík odklidil sníh tak, že udělal uprostřed chodníku cestičku k C1, tak začal odklízet to samé znovu a znovu, protože za ním už bylo zase naváto. No a chlapi z firmy tahali veškerý materiál tím božským sněhem a děsně kleli, co to máme za mluvící mini stroje na odklízení sněhu s tím, že časovou ztrátu budou muset naúčtovat mně. Sníh mám opravdu ráda, ale někde hóóódně daleko v horách Wink. No, ale nejde o život, žé?? Iva :lol:
Odpovědět
#4

Později tu už jezdil opravdový malý stroj Wink Ale jestli škemrali o peníze, tak je to síla. Myslim že za odklízení sněhu platíme ne-malé peníze a aby tu ještě somrovala ta individua o peníze, to je snad vtip :mad:

Iva Napsal(a):Zdravím do fóra.
Dnes jsem čekala firmu, která mě dělá vestavěné skříně. Ouha. Nepodařilo se jim zajet co nejblíže k chodníku u domu, neboť všude byly hromady sněhu, které tam hrnuli už ráno před 8,00 rusky mluvící mužíci. Když jsem okolo nich procházela, tak škemrali o peníze. Jediné na co jsem se zmohla jsem odpověděla, že nevím za co, když jsou všude hory sněhu. Myslela jsem, že BČ zažije invazi mini strojů, které vše uklidí, ale těmi stroji byli mužíci s hrablem a lopatami....... Takže, když mužík odklidil sníh tak, že udělal uprostřed chodníku cestičku k C1, tak začal odklízet to samé znovu a znovu, protože za ním už bylo zase naváto. No a chlapi z firmy tahali veškerý materiál tím božským sněhem a děsně kleli, co to máme za mluvící mini stroje na odklízení sněhu s tím, že časovou ztrátu budou muset naúčtovat mně. Sníh mám opravdu ráda, ale někde hóóódně daleko v horách Wink. No, ale nejde o život, žé?? Iva :lol:
Odpovědět
#5

Pomerne zive si pamatuji, jak redite PPM (nepamatuji si jmeno ...) na shromazdeni SVJ budovy A vyjmenovaval co ze vlastne je v cene a u odklizeni snehu zminoval tusim 30x uklid snehu s tim, ze funguji na 4 hodinove pohotovosti, takze by meli zacit uklizet ... vzhledem k tomu, ze snezilo od nedele vecer a uklizeno nebylo jeste ani dneska rano, tak zrejme neco nezafungovalo, nebo se 4 hodiny pocitaji v PPM jinak nez u nas Smile
Odpovědět
#6

Já ted nestíhám, takže ráno jdu za tmy a vecer za tmy, ale jestli se má řící p. Šimečkovi, že chceme odklidit sníh, tak mu to řeknu.
Dneska v 6.h jezdila na ulici Bessemerova rolbička/traktor na odklid sněhu, nevíte, proč nezahne i do Laurinovy? Je to i v Siemensově? A úklidu sněhu se týká i místa na stání pro auta?
Jestli by nebylo rychlejší kdyby se 4-5 lidi z každého vchodu chopilo hrábla a jelo by to :-) Rozhodně by to bylo levnější a efektivnější :lol:
Jo a co ta louže v garážích v -1 (nevím, zda i v -2), to se už vyřešilo, nebo tam pořad je?
Odpovědět
#7

Auto (rolbička/traktor) jezdilo včera kolem 18. hod v Siemensově taky - málem jsem do něj naboural, když jsem vycházel z office Smile Proč nezahne do Laurinovy je mi taky záhadou. A dnes ráno, v 9 hod, když jsem šel do práce, 5 převážně rusky hovořících lidí uklízelo sníh ve vnitrobloku Smile
Odpovědět
#8

Ledni-medvidek Napsal(a):Já ted nestíhám, takže ráno jdu za tmy a vecer za tmy, ale jestli se má řící p. Šimečkovi, že chceme odklidit sníh, tak mu to řeknu.
Dneska v 6.h jezdila na ulici Bessemerova rolbička/traktor na odklid sněhu, nevíte, proč nezahne i do Laurinovy? Je to i v Siemensově? A úklidu sněhu se týká i místa na stání pro auta?
Jestli by nebylo rychlejší kdyby se 4-5 lidi z každého vchodu chopilo hrábla a jelo by to :-) Rozhodně by to bylo levnější a efektivnější :lol:
Jo a co ta louže v garážích v -1 (nevím, zda i v -2), to se už vyřešilo, nebo tam pořad je?

Lední medvídku, koukala jsem, Rolleyes že louže už není, ale pokud opět zajede "dotyčná osůbka" do garáží s pěknou vrstvou sněhu na celém autě, tak po roztání sněhu bude louže opět. Horší je, že voda zatékala přímo do komor. Možná máte na to jiný názor, ale jsme naučeni, pokud je auto zaneřáděné, tak ho přeci očistíme od nejhoršího, než vjedeme do garáže. To platí také pro osůbku, která než zajela do garáží, tak si někde přibrala pořádně bahna aby ho pak složila v garážích. Pohled fuj... Myslím, že máme hezký baráček C1, který stál hezké korunky, tak proč se k němu chováme jak ve chlívě? Přejeme všem hezké adventní dny. Sousedi Iva a Tony Smile
Odpovědět
#9

Souhlas, chce to vozit sebou v autě smetáček a škrabku na odklízení sněhu z karoserie. Zima je v začátku, tak se o to všichni pokusme jak píše Iva výše. Wink
Odpovědět
#10

Mrzí mě, že první sníh na Britské nepřinesl jen radost. Jsem celý týden mimo Prahu, takže o tom, jak se nevydařilo odklízení vím od manžela a z Vašich příspěvků. Předseda výboru A už správce pohoršeně kontaktoval. Vzpomínáte si, jak nám ing. Kuchař z PPM vyprávěl na shromáždění pohádku o sněhové pohotovosti (ve snaze odůvodnit náklady)? Služby, které nám byly ale reálně poskytnuty, jsou jeho vyprávění dost vzdálené. Mě teda osobně nejvíc pobouřili žebrající odklízeči. Doufám, že se to už nebude opakovat.
Odpovědět
#11

Ricky Napsal(a):Souhlas, chce to vozit sebou v autě smetáček a škrabku na odklízení sněhu z karoserie. Zima je v začátku, tak se o to všichni pokusme jak píše Iva výše. Wink
tak jsem dneska použila vaší metodu, dokonce mě u toho viděl odklízeč sněhu, který tam lopatou vybíral vodu, ale myslím, že to nebude mít velký efekt a taky při tom počasí to nebyla slast
jinak ted z okna vidim malý "traktůrek" jak se snaží v dnešní vánici odhrabat Laurinovku, myslím, že to má na celou noc Big Grin
Odpovědět
#12

Jen malá technická poznámka - chodníky a vozovky kolem BČ (Bessemerova, Laurinova, Svitákova a chodník západně od A1 a B1) jsou v majetku Finepu, který také odpovídá a financuje jejich úklid. Na náš účet jde pouze odklízení sněhu na chodnících ve vnitrobloku, ve vjezdech do garáží a na kontejnerových stáních pro smíšený odpad. Sledujete někdo, jak se za nás PPM angažuje v těchto prostorech? Bavil se někdo se správcem zda nám bude opravdu účtován pouze úklid našich pozemků?

Zákres našich pozemků je uveden v tomto vlákně.
Odpovědět
#13

Ohledně úklidu sněhu jsem psal správci, jak píše Medvik. Správce mi ujistil, že se to již nebude opakovat. Ale na druhý den se situace opakovala. Tou situací myslím to, že jsme museli jít přes naše pozekmy, které mají být uklizeny, ve sněhu. Tento sníh nebyl odklizen ani o půl osmé, což se zdá být dostatečně dlouho pro úklid. Můžu vám říci jenom jediné, není to jediná položka, kterou budeme probírat na schůzi výboru britská A. Těch položek, kde se se jako vlastníci byt. jednotek stavíme do role dojné kr... je více a budou s námi muset pánové z PPM toto řešit. Kdyby jste viděly smlouvy, tak by vás polil pot. Jen technická - za ten "úklid neúklid" platíme cca 45000 měsíčně. Ale můžu vás ujistit, že se to změní, i kdybych ho měl uklízet za ta prachy sám cool:
Odpovědět
#14

Také nechápu, proč na tak velkou plochu nemají na úklid sněhu frézu, dost mě překvapilo, že to odklízí ručně lopatami.... :/
Odpovědět
#15

a nerikali nahodou na tom shromazdeni, ze maji nejake specialni auticko na uklid snehu? Mne se neco takoveho mlzne vybavuje.
Odpovědět
#16

2 Petra: Tím asi mysleli to autíčko, co vypadá jak hybrid čtyřkolky a traktůrku....to odklízí sníh na silnici a na přístupové cestě k metru.
Odpovědět
#17

čili tam, kde nejsou naše pozemky a nás se to netýká :/ Na našich pozemcích odklízí lidi s lopatama a ještě u toho škemrají o peníze :lol: Hezký, no :lol:



Blueorange Napsal(a):2 Petra: Tím asi mysleli to autíčko, co vypadá jak hybrid čtyřkolky a traktůrku....to odklízí sníh na silnici a na přístupové cestě k metru.
Odpovědět
#18

nene, dneska ráno ten hybrid jel už v 5:40 po chodníku Smile

Nikka Napsal(a):čili tam, kde nejsou naše pozemky a nás se to netýká :/ Na našich pozemcích odklízí lidi s lopatama a ještě u toho škemrají o peníze :lol: Hezký, no :lol:

Blueorange Napsal(a):2 Petra: Tím asi mysleli to autíčko, co vypadá jak hybrid čtyřkolky a traktůrku....to odklízí sníh na silnici a na přístupové cestě k metru.
Odpovědět
#19

Tak to je dobře Smile


hosthost Napsal(a):nene, dneska ráno ten hybrid jel už v 5:40 po chodníku Smile

Nikka Napsal(a):čili tam, kde nejsou naše pozemky a nás se to netýká :/ Na našich pozemcích odklízí lidi s lopatama a ještě u toho škemrají o peníze :lol: Hezký, no :lol:

Blueorange Napsal(a):2 Petra: Tím asi mysleli to autíčko, co vypadá jak hybrid čtyřkolky a traktůrku....to odklízí sníh na silnici a na přístupové cestě k metru.
Odpovědět
#20

No dobře to je, ale budíček nic moc :lol:
Odpovědět
#21

Tak to mě nic nevzbudilo Smile

Blueorange Napsal(a):No dobře to je, ale budíček nic moc :lol:
Odpovědět
#22

taky jsem dnes výjezd jednotky rychlého nasazení pocítil na vlastní uši :lol:
stejně jsem se ale brodil po kotníky ve sněho při cestě na metro...na druhou stranu, v centru je situace snad ještě horší a neuklizený staromák je fakt ostuda (no možná ještě větší ostudou je, že na tradičních vánočních trzích na staromáku nabízejí tradiční norimberské perníčky) Sad :mad:
grüss gott
Odpovědět
#23

dnešek mě opět přesvědčil, že odklízení sněhu náš renomovaný správce prostě nezvládá..nevím, jak to mám napsat slušně, ale proč se k (píp) musím do pr (píp) brodit tím sněhem, když se vracím kolem 19 h domů..i moje babička by ten sníh ve vnitrobloku uklidila líp :mad: ..o ranní polární expedici přes vnitroblok (cca kolem 9) už ani nemluvím..něco tu smrdí :mad:
Odpovědět
#24

Ondro, ale oni tu nejsou 24 hodin denně, platíme je, pokud se nepletu, za 4 hodinové směny. A když celý den sněží, tak je jasný, že nebude neustále odklizeno. To se nedá nic dělat, leda jim platit ještě několikanásobně víc aby tu byli pořád. :| Já myslim, že makaj tak jak mají. Jen jsem si všimla, že to jejich vozítko to neodklidí tak dokonale, jako když tu chodili 3 vedle sebe s hrablem Tongue
Odpovědět
#25

Jak už jsem jednou zmínila, pořád nechápu, proč se tu 3 chlapi pachtí s lopatami, když by mohl to jeden projet během kratší doby se sněhovou frézou.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)