Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Názvy ulic
#26

Připadne mi, že se z těch názvů nějak vytratila konzistence (neříkali, že to bude podle anglických vynálezců?).

Klementova ve mně vyvolává negativní asociaci. Možná proto, že jsem kousek od Zlína Wink
Odpovědět
#27

ta klementova a laurinova je po českých "vynálezcích"začali vyrábět auta kola atd pak je koupila škodovka.
Asi jim došli mrtví anglický vědci nebo si už na žádné nevzpoměli kdo ví Big Grin
Odpovědět
#28

řekla bych že to pojmenovávaj podle automobilového průmyslu
Odpovědět
#29

Já si myslím, že magistrát žádnou koncepci pojmenovávání nemá a že název Siemensova byl drahý. :lol:
Na to, jak se co nakonec bude jmenovat, jsem tedy taky zvědavá. ´Britská čtvrť ´+ označení bloku by mi přišlo skoro jednodušší. B1,2 a C1 budou Svitákova a C2 Laurinova?? Áčka budou Bessemerova? Ale ´naše´ A5 nemá vůbec vstup z vnitrobloku, jen do případné Laurinovy - takže A5 bude Laurinova?
Už je to jedno, ale stejně by mi tyhle názvy připadaly logické ve Vysočanech apod., ale v polích nad Stodůlkami...
Odpovědět
#30

jenom se mi nezdaj ty kolmé ulice na Svitákova a klementova měli by se jmenovat jinak, myslela jsem že na sebe kolmé ulice nesměj mít stejné jméno.
Svitákova mezi city bytová a Klimentova na levo od city administrativa
Kdyby se stáčeli tak to pochopim.
Souhlasim s Janou do Vysočan by se víc hodili
Odpovědět
#31

madite/ také to nechápu a také jsem byl přesvědčen, že takové ulice mají mít samostatná jména. Nicméně z popisu v Karlově odkazu to tak plyne, je to tudíž zřejmě pravda. Třeba je to tím, že v těch kolmých úsecích ulic ve skutečnosti nebudou žádná popisná číslo a byla by to tedy "prázdná ulice". Nebo to možná jen dokazuje, že Finepu došla se jmény fantazie Smile
Odpovědět
#32

Dle návrhu smlouvy o převodu (bez záruky Smile ):

A1 = Svitákova 2729/10
A2 = Svitákova 2729/8
A3 = Svitákova 2729/6
A4 = Svitákova 2729/4
A5 = Laurinova 2729/3

B1 = Svitákova 2730/14
B2 = Svitákova 2730/12

C1 = Svitákova 2728/2
C2 = Laurinova 2728/1
Odpovědět
#33

A Bessemerova není nikdo? To je zvláštní....
Odpovědět
#34

Není, asi budeme muset přejmenovat forum Big Grin
Odpovědět
#35

Bych radši přejmenovala tu ulici Big Grin
Odpovědět
#36

Když jsou již ulice Svitátova a Laurinova pojmenovány, znamená to také, že tyto komunikace patří magistrátu a nejsou v soukromém vlastnictví?
Odpovědět
#37

Pojmenování ulic nijak nesouvisí s tím komu patří, ale pouze s tím, že jsou zkolaudovány jako veřejné komunikace. Ostatně i Bessemerova ulice je stále v majetku Finepu (je dokonce zkolaudována pouze jako účelová komunikace). Co se týče ulic Svitákova a Laurinova, čekal bych, že dokud se bude kolem nich stavět (příštích pár let) tak je město od Finepu nebude chtít převzít, protože by muselo zajišťovat jejich údržbu a očistu.
Odpovědět
#38

... a stejne tak se jich Finep nebude chtit zbavit, aby je moh pouzivat pro pristup ke stavbam.
Odpovědět
#39

:mad: :mad: no ty ulice mi tedy dávají zabrat... nikde o nich nevědí... PRE už snad ano, ale při sjednávání pojištění... kde nic tu nic,... asi jak to není v katastru tak ani žádný systém to nevyhledá...
Odpovědět
#40

je Laurinova, to je super! ta se dá vyslovit dobře a budu si jí pamtovat ;-)
Odpovědět
#41

Už tu máme číslo popisné.....musim dodat, že jsem si toho vůbec nevšimla, nás upozornil FanošíkSmile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)