Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Názvy ulic
#1

Ve starym foru se to resilo, ale uz si nepamatuju jak to dopadlo. Zajimalo by me, jak se menuje ( nebo bude menovat ) ta ulice, ktera je kolma na ulici Bessemerova a vede kolem me ( A5 ) a pak zahyba kolem Bcek a Ccek. Pokud se jeste nemenuje, tak kdy se bude o jejim nazvu rozhodovat. ... Zda-li to nekdo vi.
Odpovědět
#2

Nevím to jistě, ale z rozhovoru s paní ze stavebního úřadu před cca 2 týdny jsem nabyl dojmu, že tato komunikace snad měla být kolaudována teprve 1-2 týdny před kolaudací Britské čtvrti. Logicky by pak zatím nemohla být pojmenována.
Odpovědět
#3

Názvy nových ulic na Praze 13:
http://stop.p13.cz/clanek.php?id=3551
Odpovědět
#4

Walker Napsal(a):Zajimalo by me, jak se menuje ( nebo bude menovat ) ta ulice, ktera je kolma na ulici Bessemerova a vede kolem me ( A5 ) a pak zahyba kolem Bcek a Ccek.
Nebude to stále Bessemerova?
Odpovědět
#5

Z popisu v tom tvém odkazu jsem pochopil, že Bessemerova vychází z Jeremiášovy ulice, jde směrem na západ nad budovou Siemensu, administračkami a končí severně od Ačka obratištěm na něž navazuje příjezdová cesta od Švestky.
Odpovědět
#6

Taky bych rek, ze Bessemerova bude jenom jedna dlouha "cara" - od Jeremiasky po panelovou cestu ke Svestce kde konci.

Btw. Talestalker: nemas v planu zas nekoho kontaktovat a zeptat se? :-)
Odpovědět
#7

Walker / Radši ne, při posledním telefonátu jsem paní ze stavebního úřadu svatosvatě slíbil, že už ji nechám na pokoji a v životě o mě neuslyší Smile.
Odpovědět
#8

Máš od nás schválené porušení toho slibu Wink
Odpovědět
#9

Btw. Talestalker nemas informaci, zda-li vyse zminovana ulice jiz prosla kolaudaci? Popr. da se to nekde zjistit?
Odpovědět
#10

No, já už tam volat nebudu, ačkoli by mě výsledek kolaudací samozřejmě velmi zajímal Wink. Pokud chcete, můžete zkusit zavolat na MěÚ Praha 13, stavební odbor:
  • paní Dana Šoupalová, 235 011 303
    ... kolauduje Bytovou část Britské čtvrti[/*]
  • pan Bohuslav Ernest, 235 011 291
    ... povoloval pozemní komunikace s veřejným provozem, takže je asi i kolauduje[/*]

Já mluvil jen s paní Šoupalovou a ta byla hodně vstřícná. Nicméně nárok na informace ze strany stavebního úřadu nemáme, neboť jde čistě o záležitost mezi stavebníkem a dotčenými orgány.

Pan Ernest by navíc mohl také tušit, proč se nesmí na sever od Ačka parkovat u krajnice Bessemerovy ulice, ale možná toho má moc a už si na důvod nevzpomene ...
Odpovědět
#11

Hmmm.. v tomhle pripade by se mozna vyplatil e-mail.
A tak jsem nelenil, nasel si e-mailovou adresu a zeptal se na:
- zakaz zastaveni v Bessemerovy
- nazev ulice kolmy na Bessemerovou
- zda-li je ona neznama jiz zkolaudovana
Odpovědět
#12

No a odpoved je tady:
ano, komunikace kolem Britské ctvrti jsou jiz zkolaudovány, ale to je bohuzel vsechno na co Vám za stavební úrad dokázu uspokojive odpovedet. To jak se má jezdit nebo nejezdit po Praze 13 resí príslusný silnicní správní úrad - odbor dopravy ÚMC Praha 13 (p. M. Jíra) a názvy ulic schvaluje Magistrát hl.m. Prahy (vetsinou na návrh investora). Policie CR se jiz také zajímala, je-li jiz uzívání techto ulic povoleno. Zrejme se staly parkovistem pro návstevníky Prahy a ted se to nejak resí.

Nema nekdo naladu se po tom pidit dal? Smile
Odpovědět
#13

Panu Jírovi zkusím zavolat (není ze stavebního úřadu Wink )

Edit: Další informace viz zvláštní vlákno.
Odpovědět
#14

je super, že severní ulice má jméno, ale co ty ostatní kolmá k Bessemerově a poté ulice pod B1, B2, C1,. C2?? To by mělo mít taky název, myslím, jelikož hlavní vchody jsou z této strany, tak by to mělo mít název ulice....

Bessemerova je super název, ale vchody a schránky z této strany nejsou..
Odpovědět
#15

Podle mne to nutně mít vlastní název nemusí, ale možná se pletu Smile O Bessemerově jsme se dozvědeli skoro hned z webovek městských částí, chvilku jsem pátral, ale o žádných dalších nových názvech ulic v Praze jsem nic nenašel ...
Odpovědět
#16

dan, fanošík/ Imo bude mít samostatný název ulice ze severu na jih od Bessemerovy (vedoucí podle domu A5 a C2), a pak ulice od východu na západ (vedoucí jižně od domů B1-C2).

Domy A2-A4 mají vstupy i z Bessemerovy ulice. Čekal bych, že A1-A4 bude mít adresu do Bessemerovy, jen A5 bude mít imo jinou ulici --> do níž přímo ustí hlavní vchod.
Odpovědět
#17

Yop, uz se na ni tesim Smile
Odpovědět
#18

Mel bych dotaz, nejspis na Talestalkera.

Myslim, ze prave ty si psal pred casem, ze magistrat musi vydat kolaudacni prohlaseni do 15dni od provedeny kolaudacni prohlidky. To uz se pravdepodobne stalo, ale zajimalo by me, jestli neco takovyho neplati i pro prideleni popisnejch cisel.

Btw. bylo mi tvrzeno, ze se ceka na prideleni popisnejch cisel, neznamena to, ze uz je rozhodnuto o nazvech dalsich ulic? Nemate nekdo info?
Odpovědět
#19

walker/ S kolaudačním souhlasem je to přesně jak píšeš, konala-li se závěrečná kotnrolní prohlídka 8.4., pak by měl být vydán do 23.4.

Po té co jej Finep obdrží může podat žádost o přidělení čísla popisného na magistrát. Od podání žádosti má magistrát 30 dni na její vyřízení.

Názvy ulic nesouvisí imo s kolaudací domů, ale s kolaudací komunikací, jenž proběhla v 1-2 týdením předstihu před kolaudací domů. Jejich přidělení závisí na termínech a návaznosti jednání Místopisné komise a následně Rady HMP.
Odpovědět
#20

Hmm, takze by to chtelo zjistit, kdy podali zadost na prideleni popisnejch cisel a muzem si to samy spocitat. Co sem cet na webu finepu, tak se tam pise, ze splatnost zbytku castky bytu je 30 dnu od oznameni prideleni popisnyho cislo. Takze predpokladam, ze nam pride dopis o tom, ze cisla byla pridelena a bezi nam splatnost...
Odpovědět
#21

walker/ ve smlouvách se moc neorientuju, ale sepsal jsem postup prodeje - tak jak jsem jej pochopil - do zvláštního vlákna ve fóru "Kontrola a převod bytu."
Odpovědět
#22

jsem spokojena; mohli vymystlet vetsi hruzy Big Grin
Svitakova se bude i dobre vyslovovat, leda ze by nejakeho vtipalka napadlo zeptat se, jestli se nahodou nepise s "Y" Big Grin
Odpovědět
#23

Karel/ Super! Smile Jen mám z popisu dojem, že B1 bude v ulici Kuchařova.
Odpovědět
#24

Já doufám, že A1 bude Bessemerka už jsem si na to zvykla Big Grin
Odpovědět
#25

Tak jsem si ještě jednou přečetl ten Karlův odkaz a seznal, že i B1ka bude v ulici Svitákova. Pojmenování ulic tak, jak jsem jej pochopil, jsem zakreslil do následujícího obrázku. Klidně mě ale opravte Smile.

[Obrázek: 2010-05-28%20-%20Zakres%20pojmenovani%20...ped%29.jpg]
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)