Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Západní město III. etapa - Bytové domy F, G a H
#1

Díky Rickymu upozornění v jiném vlákně jsem na portálu informačního systému EIA objevil probíhající oznámení záměru 2. části III. etapy výstavby Západního města - Bytových domů F, G a H:

[Obrázek: Zapadni%20mesto%20III.%20etapa%20-%20Byt...all%29.jpg]

Výtah zajímavých informací z oznámení záměru:
* Celková plocha území (trvalý zábor) bude 9 628 m2, z toho čistá plocha zeleně by měla být 3 790 m2.
* V objektech F, G a H vznikne celkem 261 bytových jednotek (s cca 568 obyvateli) a v jejich garážích bude provedeno 164 parkovacích stání, dalších 28 stání (pro návštěvníky) vznikne u komunikací na povrchu. Výstavba komerčních ploch pro obchody a služby není v dokumentaci předpokládána.
* Všechny objekty budou mít 2 podzemní garážová podlaží a 7 nadzemních podlaží, přičemž za podzemní podlaží se bude opět evidentně "omylem" považovat i 1. podzemní podlaží v úrovni komunikace - obdobně jako u u domů BČ II, III a V. Z popisu dále plyne, že garáže v 1.PP budou větrány přirozeně - budou tedy otevřené obdobně jako u BČ II, III a V.
* Celková výška atiky objektů bude cca 26 m nad úrovní ulice - tj. zhruba jako u objektů BČ II a III. Vzhledem ke svažitosti terénu však bude atika o cca 5-5,8 m (tedy necelá 2 podlaží) níže než u objektů BČ II a III.
* 4 "jezírka" patrná ze situace jsou retenčními nádržemi bez stálé hladiny vody - nejedná se tedy o prvek srovnatelný s jezírkem u Ačka, ale pouze o prohlubeň vysypanou štěrkem.
* Vytápění objektů bude opět zemním plynem. Pokud Finep připraví obdobně výhodnou smlouvu jako v případě BČ I, mají se naši sousedi na co těšit.
* Výstavba se plánuje i cca v prostoru stávajícího pahorku deponie vytěžené zeminy na jih od BČ IV, který bude před zahájením stavby odtěžen
* Maximální dopravní zatížení v roce 2017 je uvažováno:
- Laurinova - 3100 vozidel denně, během dne průměrně cca 176 vozidel/hodinu
- Svitákova (dosud provedený úsek) - 1900 vozidel denně, během dne průměrně cca 108 vozidel/hodinu
* V průběhu výstavby budou pravděpodobně překročeny maximální denní imisní limity prachových částic PM10, zpráva tuto skutečnost však rozmělňuje a tvrdí že reálný vliv na ovzduší bude přijatelný...
* Předpokládaný termín výstavby je uveden od 03/2015 do 01/2020

A na závěr perlička - cituji:
"Uspořádání jednotlivých objektů bylo optimalizováno vzhledem k požadavkům na kvalitní bydlení i s ohledem na možnosti dané územním plánem. Předložené řešení se jeví svým provedením jako nejlepší, proto je předkládáno v jedné variantě."
Vzhledem k tomu, že Finep evidentně pokračuje ve více než maximálním přípustném vytěžování lokality, jde imo o dosti cynické prohlášení.

Popis projektu je uveden v databázi EIA na adrese http://portal.cenia.cz/eiasea/download/R...nameni.zip (60 MB zip soubor).
Velká situace k prohlédnutí je zde
Odpovědět
#2

Na úřední desce Prahy 13 je vyvěšena informace o zahájení územního řízení pro bytové domy F, G, H. Odkaz:
http://www.praha13.cz/14603_Oznameni-zah...domy-F-G-H
Místní šetření se bude konat 9. července 2014 (středa) ve 14.00 v budově Úřadu městské části Praha 13, Sluneční náměstí 13, ve 2. patře č. dveří 314.
Odpovědět
#3

Na úřední desce Prahy 13 je vyvěšena informace o zahájení stavebního řízení pro bytové domy F, G, H. Odkaz na oznámení: http://praha13.cz/file/dpa1/2015-39351.pdf
Odpovědět
#4

talestalker Napsal(a):Na úřední desce Prahy 13 je vyvěšena informace o zahájení stavebního řízení pro bytové domy F, G, H. Odkaz na oznámení: http://praha13.cz/file/dpa1/2015-39351.pdf
No jo. Jede jim to.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)