Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uzavření odtahu digestoře proti pachům a meluzíně
#1

Otevírám tady nové téma, kde potřebujeme poradit. Máme digestoř s odtahem do komína a řešíme, jak do odtahu dodat nějaké klapky, které by zabraňovaly i tomu, aby nebyla slyšet mírná meluzína v době vichřic, i tomu kdy sousedi nad námi pustí digestoř a je to slyšet i u nás. Ale v minulém bytě jsem zase klapku měla a taky její klapání vydávalo pekný randál. takže jsem trochu v koncích. Máte někdo zkušenost s nějakým dobrým vzduchotechnikem, který by si s tímhle poradil?
Odpovědět
#2

Vypadá to takto, uvítáme jakékoliv rady na řešení výše uvedeného.
[Obrázek: k%20nahrati.jpg]
Odpovědět
#3

Tak jsme pokročili dál a potřebovali bychom poradit od někoho kdo to již má hotové. Do trubky má přijít nově zpětná klapka s pružinou. Poraďte nám prosím kde ji sehnat.
Odpovědět
#4

Taky to řeším. Prvně jsem namontoval jednu, ta stačí na odhlučnění meluzíny a takového toho běžného provozního šumu. Když ale soused pustí digestoř, tak to byl hučák, že bych v kuchyni nevydržel. Dal jsem tedy na potrubí cca 0,5m od první ještě jednu a čekám, kdy soused bude zase vařit Smile. Zatím sem se nedočkal, ale po osazení té druhé klapky neslyším sebemenší náznaky zvuku, tak snad to bude stačit. Ještě jsem také nevyzkoušel, jak si s tím poradí moje digestoř, snad nebude mít problém otevřít obě klapky, nepředpoklám to. Klapky se prodávají normálně v Baumaxu a Hornbachu. Já mám průměr 125mm. Zasunují se přímo do trubky, takže není potřeba kupovat další spojky. v Baumaxu mají klasické pozinkované cca 250kč?, v Hornbachu mají nerezové cca 300kč? (ceny si už přesně nepamatuji). Instalace je doopravdy jednoduchá, není se tedy čeho bát. Ivo
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)