Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prohlídka bytu - termíny a chyby
#76

Napište sem na co jste narazili ať se na to taky můžeme zaměřit!
Odpovědět
#77

Walker, máme p. Rákosníkovou. Vy myslím taky, že jo? Asi to vezme jedním. Smile

Jojo, budeme informovat. Wink
Odpovědět
#78

Nene, my mame slecnu Kalinovou a informovat budem taky :-)
Odpovědět
#79

Aha. To je pravda, někde jsi o ní psal. S někým jsem si vás spletla, možná s fanosikem?
Tak držím palce. Wink
Odpovědět
#80

Tak jsme dnes absolvovali prohlídku, z nedostatků jsme odhalili tyto: jiná vana, než jsme chtěli, koupelnové umyvadlo nepřesunuté tak, jak jsme chtěli, umyvadélko u sprch. koutu nasazené nakřivo, dvoje dveře se samy zavírají, vady na stěnách (škrábance, rýhy, dloubance - na několika místech), trochu zlobí zavírání oken. Zařizovací předměty už asi necháme plavat (kromě usazení umývátka), zbytek se snad napraví. Ohledně zavírání oken nám pan technik řekl, že jak si bude budova sedat, můžeme čekat další problémy, za půl roku prý bude další oknová kontrola.
Taky nám bylo řečeno, že Finep bude možná nabízet ´hromadné´ jednotné řešení zimních zahrad atp., viz jak o tom kdesi na tomhle fóru píše talestalker.
Ohledně skupování bytů na BC realitkami říkal, že si není vědom toho, že by tam nějaká realitka něco kupovala.(?)
Walker, jak jste dopadli vy?
Odpovědět
#81

Zdravím, také jsme dnes absolovali před-prohlídku. Dopadla docela dobře. Žádné dramatické trable (naštěstí). Pouze pár drobností (dveře, okna, dlažba na terase apod) a stále nejsou některé klientské změny hotové. Finepu situaci hodně usnadňuje to, že nejsou položeny podlahy.

Naším poradcem projekt hodnoceno jako +/- standard, který je poměrně kvalitně provedený.

Jsme zvědav jak bude PPM přejímat společné prostorySmile
Odpovědět
#82

Co konkrétně jsi tam měl s dveřmi, okny, dlažbou?
Odpovědět
#83

Dan Napsal(a):Co konkrétně jsi tam měl s dveřmi, okny, dlažbou?

Jedny dveře se samy zavíraly, jiné vrzaly. Podobně s okny, zejména různé pazvuky, uštíplé těsnění, odstranění zbytků lepidla z polepů apod. Vstupní dveře (bezpečnostní NEXT) mají z vnitřní strany špatnou barvu.

Co se dlažby týče - odštíplé kousky, zaschlý beton apod. Jinak sedí (alespoň zatímSmile).

Chybí dvířka k sifonu pod vanou ?! Smile

Celkově je potřebné dodělat úklid, což ale bude asi až po kl změnách. Jinak celkově hodnotím pozitivně. Mimochodem garážová stání jsou luxus! Šíře až 280 cm!

Možná už to tady padlo. Elektroměr a připojení bude stát cca 13 tis.

Kolaudace prý proběhla úspěšně.
Odpovědět
#84

Ja byl s prohlidkou spokojenej. Muj poradce rikal, ze to taky vypada jako kvalitni prace. Tak snad nas neceka zadna skryta nebo neodhalena vada. Nam bylo taky receno, ze kolaudace probehla v poradku a ted se jen ceka na prohlaseni.

Hledal jsem nedostatky, ale nasel jsem pouze 4:
- dvere do koupelny mi budou menit, protoze pro vrtani vlozky se delnasove asi netrefili a tak sem tam mel jednu viditelnou diru navic
- u okna jsem mel prasklinu na stene, takze to zastukujou nebo co s tim budou delat
- u jednoho okna byla ostipana lista drzici sklo ( asi to knoubali sroubovakem )
- chtel jsem bily splachovadlo a dali mi tam stribrny

Jinak jsme teda jeste zkouseli jestli se nesplachuje teplou vodou, bylo to v poradku ( typek od finepu se ani nedivil, ze se s tim uz taky setkal ). Dvere se nam samy nezavirali, to ze okna mely jeste zbytky poletu z folie sem teda nehlasil jako zavadu. To si dokazu vyresit sam. Btw. moc se mi libila imitace drevenejch oken z venkovni strany.

Co me tak trochu mrzi je to, ze nemam v koupelne vytapenou koupelnu, prestoze v nakresu byl zakreslenej termostat a prave ta vytapena podlaha. Bylo mi receno, ze ze zacatku to davali do vsech bytu jako standart, ale pak usoudili, ze je to kravina a prestali to davat. Takze nakonec sou vsechny bez vytapeny podhlahy a davala se tam pouze na zadost. Nektery prvni byty maj nejspis vyhrejvanou podlahu jeste bez zadosti. Kazdopadne si budu prohlizet smlouvu jestli to tam nemam napsany, ale i kdybych to tam mel tak nevim jestli to stoji za to aby mi zas rozkopali celou koupelnu.

Dal jsem si vsimnul, ze na chodbe docela praska zed, ale uz to bylo opravovany. S tim se ale nejspis neda nic delat, proste si to seda.

A posledni zajimavy info - ze nejpozdejc v polovine cervna bysme se meli zacit stehovat.
Odpovědět
#85

tak to se divim, že to vytápění zrušili mě to jako blbost nepřijde já ho tam třeba mám.
Walker - Já to mám dokonce napsané ve smlouvě o budoucím převodu vlastnické jednotky v příloze 4., ale já jí podepisovala v roce 2008 to bylo skoro na začátku Smile
Odpovědět
#86

Ted sem koukal do sosb a nemam to tam napsany, jen rozvody, zebrik, topny telesa a termohlavice k zebriku.

Btw. ten typek co nas tam provazel mi potom rikal, ze me to ani nemusi mrzet, ze prej stejne trva pul hodiny nez se to zahreje a vyhreje, sezere to spoustu energie a nez by mel clovek na to cekat, tak je uz davno vysprchovanej... tak pak podej recenzi Smile

... malem bych zapomel, ptal jsem se na ty patnicky co sou vsude ve vnitrobloku kolem baraku. Prej to znaci, kde konci zpevnena plocha, aby hasici vedeli kam az muzou zajizdet. Nosnost zpevneny plochy je 35 tun.
Odpovědět
#87

tak to vás určitě informuji já mám malou koupelnu tak možná to u mě bude rychlejší, škoda je , že to podlahové vytápění není třeba i v obýváků známá to má a vubec nepoužívá normální topení, a dokonce když se do té novostavby nestěhovala a začalo se rozpočítávat teplo tak do toho ze začátku nebylo započítáno tohle vytápění v podlahách tak se jí to i vyplatilo Big Grin a co vim tak se jí to vyhřívá dost rychle ale asi záleží jak to kdo udělá :/ ( postaví) není vytápění jako vytápění Big Grin
Odpovědět
#88

No, povidal, ze tam davaj akorat stocenej drat... tak nevim. Moc se o tom nechtel bavit.
Odpovědět
#89

až budu mít možnost vyzkoušim uvidim ještě že je tam otopnej žebřík nerada bych tam vzimně mrzla, obzvlášť jestli bude taková zima jako letos brrrrrrrrrrrrr
Odpovědět
#90

My máme ve smlouvě z 05-07/2009 ve specifikaci bytu, položka vytápění mimo jiné "v koupelně otopný žebřík bílé barvy v kombinaci s topnou podlahovou rohoží Devimat" - jinak ale souhlasím s walkerem, že tou podlahovkou se budeme asi jen chlubit návštěvám, ale v životě ji nezapneme Wink. V jedné koupelně bude sušiška, která ji vyhřeje až dost a druhá je docela malá na to, aby se v ní člověk nějak producíroval ...
Odpovědět
#91

to Walker.... hele už jsem to navrhoval vyměním býlí za stříbrný splachovadlo :-))) hihih :o :o :o
Odpovědět
#92

bílý :-))) oprava Tongue
Odpovědět
#93

Tak az pudes na prohlidku tak jim to rekni, treba ti vyhovej. Neni to nadstandart. Jen si clovek muze vybrat jestli chce bily nebo stribrny :-)
Odpovědět
#94

Jak to ted bude probihat dal?
Jestli jsem to dobre pochopil, tak ted budem zas cekat na dopis s vyzvou k podpisu kupni smlouvy. Tyhle vyzvy by meli zacit chodit koncem dubna ( takze u me to znamena minimalne koncem kvetna Smile ). Az to podepisu, tak by se melo cekat az se zaplati zbytek castky za byt ( v mym pripade to zaplati banka ) a pak behem par dni bych mel bejt vyzvanej k predani bytu.
Behem toho predani bytu bych si mel zkontrolovat, zda-li napravili chyby, ktere jsem jim vytknul pri prohlidce a zda-li nevznikly nove. S tim bych mel dostat klic, cip, ruzny veci k bytu ( termohlavice, sprcha, sluchatko od domovniho telefonu... ).

Mezitim by mel Finep dostat kolaudacni protokol o uspesne kolaudaci ( nebo jak se tomu rika ) a prideleni popisnejch cisel ( popr. pojmenovat tu ulici, pokud to taky neni ta Bessemerova ).

Pochopil jsem to dobre?
Odpovědět
#95

já myslím, že jste to pochopil úplně přesně. Akorát si myslim, že kolaudační rozhodnutí už by měli pomalu mít když byla kolaudace 8.4. a vše proběhlo o.k. Smile
Odpovědět
#96

No podle toho co rikal Talestalker, tak ma na to urad 15dni. Tzn. ze by to melo bejt nejpozdejc 23.4., coz je pristi tejden. A myslim si, ze kdyby ho uz meli, tak by s tim machrovali na webu jako to udelali v pripade kolaudace Siemensu Smile
Odpovědět
#97

to jé taky pravda tak uvidíme 23. Smile
Odpovědět
#98

Osoba, která si nepřeje být jmenována Cool , nám sdělila, že kdo na stěhování chvátá, má se přihlásit u svého prodejce, už se zřejmě dělá pořadník na lady, moskviče atd. Wink
Odpovědět
#99

? co znamená pořadník na lady a moskviče??? Big Grin Big Grin
Odpovědět
#100

Zdravím sousedy.
Prohlídku jsem absolvoval včera (C1) a byť mám na seznamu asi 21 záznamů, jedná se vesměs o banality (poškrábaná skla, kliky oken, seřízení oken apod.). Jediná výjimka je, že se mi v koupekně, resp. na chodbě na stropě objevil průsak vody, jakoby zatékalo z koupelny bytu nade mnou a jednu na pohled křivě položenou dlaždici v chodbě (byť je možné, že to bude odchylka v normě, ale vidět to je). Taktéž moji "experti" konstatovali na pohled velmi solidně odvedenou práci. Pravda, je trošku problém, že byť byl provedený úklid, tak zdaleka ne tak dobře, aby se daly okna, rámy a dlažba dostatečně zkontrolovat, ale požadavek na řádný úklid jsem do zápisu taky uvedl a prý by při "ostré" přejímce mělo být vše OK.
Jinak to tam vypadá moc sympaticky. Tím myslím upravený vnitroblok. Tak jen aby to dlouho vydrželo. Jinak se zdá, že práce na novém vestibulu metra jdou rychle. Vestibul je zastřešený a eskalátory nainstalované.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)