Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prohlídka bytu - termíny a chyby
#151

Já jdu dneska do Finepu podepsat úvěrovou smlouvu, tak je trochu vyzpovídám a dám vědět.
Odpovědět
#152

Dneska sem projizdel a kolem a uz se mi u vchodu vztycilo leseni ... opravujou fasadu.
Odpovědět
#153

Tak už máme předpřejímku také za sebou. Tedy vlastně ne tak docela. Hned na začátku jsme zjistili že v bytě nejde elektřina (prý tam něco ještě ten den dělali a nezapojili ji zpátky (?) ), takže jsme nekontrolovali koupelny a elektroinstalace - příští týden si dáme pokračování.

Našli jsme jediný problém a to v tom, že nám na WC dali místo zvoleného umývátka 450 mm to nejmenší co se dělá. Necháme to ale tak - umývátko je v pohodě použitelné a té místnosti to jen pomůže (mezi vnějším lícem umývatka a stěnou máme teď volný světlý prostor cca 670 mm).

Jinak jsme narazili jen na hnidy typu lehce poškrábané rámy oken, 2x radiátor a sem tam i zábradlí na lodžii - nic co by nespravil lak na nehty Wink. Jo a dveře máme prohnuté v toleranci 3 mm (sehnal jsem přímo podnikovou normu Sapeli - 1x A4 - která specifikuje požadavky na rovinnost dveří, kdyby měl někdo zájem, mohu ji zaslat). Ještě mě mrzí, že jsme se nemohli podívat na sifon vany, instalační dvířka (s dlaždičkou) byla zasilikonovaná.

Celkově mám z předpřejímky hodně dobrý dojem, rozhodně je byt proveden kvalitněji než co jsme měli možnost poznat u CG. Byli jsme i v garáži: je krásná, prostorná a má super podlahu. Jediné mínus je snad světlá výška vjezdových vrat, která omezila vjezd aut na 1,9 m (podle značky, což by mělo znamenat 2,05 m maximálně). Do sklepa jsme se nedostali, takže ten projedeme asi až při finální prohlídce (náš průvodce od něj neměl ani klíče).

Procházeli jsme se kolem Ačka a musím Finep pochválit za to, že standardně dodává u bytů (i garsonek) s předzahrádkami výtokové ventily vodovodu, venkovní zásuvku a osvětlení. To rozhodně není moc běžné, protože to není zrovna levné...

Jo a ještě pro zajímavost: náš průvodce říkal, že předpřejímku neabsolvovalo už jen asi 40 bytů. Finep prý předpřejímky nehrotí a spíš se přizpůsobí lidem podle toho jak mají zájem si byt prohlédnout. Dělají je dva lidé a i když by teoreticky denně zvládli tak 8 bytů, dělají spíš 3 byty za den. Kouladaci mají prý už dávno a prý to bylo i na webu (heh).
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)