Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hlasy a zvuky z cizích bytů
#26

Nikka/ Co se dupání týče, nedokážu si představit žádné rozumné technické řešení, které by mohl Finep provést. Pokud jde o zvuky pronikající ventilací, pak by mohl osadit nějaké tlumící vložky, nebo akusticky vhodnější ventilátory.
Odpovědět
#27

A má smysl si stěžovat jednotlivě na všech frontách nebo hromadnou stížností docílíme více?
Odpovědět
#28

LM/ Za reklamaci nic nedáš. Pokud tě odmítnou, stálo by za to zvážit zda podpořit své úsilí měřením hluku, to však musíš zaplatit ze svého. Pokud ti reklamaci následně uznají, předpokládám, že ti proplatí i ono měření. Navíc, pokud někdo měření provede a zjistí se, že konstrukce zásadním způsobem nevyhoví, otevírá se tím pro Finep docela zajímavý průšvih...

Pokud jde o hromadnou stížnost - to je spíš otázka na výbor SVJ, zda se v tom chce angažovat.
Odpovědět
#29

Mohu potvrdit, ze v A3 je slyset hlasita hudba a konverzace z vedlejsich bytu. Slysela jsem, ze na jednom projektu se seslo vice stiznosti a nakonec developer posilil izolaci pres zasuvky...
Odpovědět
#30

talestalker Napsal(a):LM/ Za reklamaci nic nedáš. Pokud tě odmítnou, stálo by za to zvážit zda podpořit své úsilí měřením hluku, to však musíš zaplatit ze svého. Pokud ti reklamaci následně uznají, předpokládám, že ti proplatí i ono měření. Navíc, pokud někdo měření provede a zjistí se, že konstrukce zásadním způsobem nevyhoví, otevírá se tím pro Finep docela zajímavý průšvih...

Pokud jde o hromadnou stížnost - to je spíš otázka na výbor SVJ, zda se v tom chce angažovat.
jj a díky, pokud se to bude stupnovat, pocitam s tim.
Ted poslednich par dnu je celkem klid, tak ještě chvilku vyčkávám, ale o víkendu tu byla majitelka bytu, která je naproti me. Šla v podpatkach po chodbe, to že to duni celou cestu už jsem si zvykla, ale ona odemkla byt a jeji podpatky byly stále slyset i kdyz byly zavrene dvere. Nevim, zda je to normalni :/
Odpovědět
#31

Pella Napsal(a):Mohu potvrdit, ze v A3 je slyset hlasita hudba a konverzace z vedlejsich bytu. Slysela jsem, ze na jednom projektu se seslo vice stiznosti a nakonec developer posilil izolaci pres zasuvky...
treba by nam znalec mohl dát slevu za hromadnou zakázku Big Grin
Odpovědět
#32

No my dosud neměli sousedy, tak jsme nemohli posoudit ty zvuky...ale musím říct, že když si sousedé pod námi pustí hudbu a ještě jí překřikují, že mám také pocit, že je mám v obýváku... :mad: :lol:
Odpovědět
#33

Pokud by se s touto zavadou nedalo nic delat, tak mame narok na odskodneni.
Odpovědět
#34

Trochu s obavami čtu vaše stesky ohledně rušení vaší pohody hlasitými sousedy. Vedle mě dosud nikdo nebydlí, nad námi nikdo, sousedé pode mnou jsou v poho, zatím si teda žiju v tichu a pohodě Smile ...rád bych aby to tak zůstalo.
To Blueorange - ještě že soused vedle vás je tak tichý, že Wink :lol:
Odpovědět
#35

U nás se včera (respektive dnes) minimálně do půl třetí do rána opět ozývala hlasitá mluva a neskutečné dupání a rány...no super.... :mad:
Odpovědět
#36

Myslite, ze zvuky ktore pocut v case, ked sa niekto prechadza v byte nad Vami moze byt sposobene tym, ze pri pokladke podlahy nebola naprv dana protihlukova folia? Byvame na 5.poschodi v A3 pri vytahu a susedov na 6.posch. pocujeme pri kazdom pohybe po byte....dakujem za kazdy nazor
Odpovědět
#37

Jules/ zvuková izolace z polystyrenových desek v podlaze je. Obecně se akustika při návrhu dost špatně počítá a při obecné tendenci navrhovat vše na hranici normových požadavků pak většinou po realizaci nevyhoví. Jedním z problémů např. je, že v podlaze jsou ve vrstvě zvukové izolace položeny i rozvody topení, vody, elektro. Vznikají tak akustické mosty a výsledek všichni slyšíme. Dalším problémem může být použití jiného než předepsaného typu polystyrenu, vytvoření akustických mostů mezi podlahou a stěnami apod.

Nic z výše popsaného však není omluvou pro projektanta a dodavatele.
Odpovědět
#38

Tak je pondělí 13.12. 21:30, vedle mě nebo nade mnou někdo vesele vrtá a bouchá kladivem ( nebo něčím podobným), myslím, že si budu muset dát volume s mým oblíbeným trance na výrazně vyšší stupeň. Tímto se omlouvám všem mým tichým slušným sousedůmSmile
P.S. nebojte za hodinu ztlumím a jdu pátrat po hlučících sousedech.
Odpovědět
#39

...téměř půlnoc a moji "milí" (vězte, že se musím hodně přemáhat nenahradit toto slovo něčím peprným) sousedé stále ťukají, vrtají, smontovávají, pachtí...vypadá to na fajn noc :mad:
Odpovědět
#40

My to nebyliSmile a spali jsme jak zabiti, tak jsme ani nic neslyseli Rolleyes
Odpovědět
#41

Vím, že vy ne Smile , bylo to z druhé strany :/
Odpovědět
#42

face.2 Napsal(a):...téměř půlnoc a moji "milí" (vězte, že se musím hodně přemáhat nenahradit toto slovo něčím peprným) sousedé stále ťukají, vrtají, smontovávají, pachtí...vypadá to na fajn noc :mad:

buď rád, že to máš jen jednou za čas a nebudí te v pul 2 ráno Evropa 2 :/
Odpovědět
#43

Ledni-medvidek/ dík za útěchu a opravdu věřím že to bude/bylo vyjímečně...v půl 2 Evropa 2??...není nad ohleduplný sousedy :/
Odpovědět
#44

face.2 Napsal(a):Ledni-medvidek/ dík za útěchu a opravdu věřím že to bude/bylo vyjímečně...v půl 2 Evropa 2??...není nad ohleduplný sousedy :/
no, naštěstí to bylo jen jednou, ale bylo to v tom týdnu, kdy se dělo porad neco a fakt už jsem toho měla plný zuby (myslim zvukové efekty v domě), ted se to zklidnilo a už si pomalu zvykam, že v ložnici nejsem sama Big Grin a zvuky které slyším nejsou výplodem mé fantazie
Odpovědět
#45

Ledni-medvidek/ naprosto tě chápu Wink
Odpovědět
#46

Bože, jaká to slast, usínat dnes v takovém klidu :lol: :lol:
Odpovědět
#47

pockej az dorazi komando z Brooklynu ... Smile)
Odpovědět
#48

Big Grin to už jsem spal jako špalek
Odpovědět
#49

No já musím uznat, že máme docela ohleduplné sousedy. Bydlím B2 ve 407, vedle nás ticho, pod námi ticho. Jen nad námi občas o půlnoci perou :-D, což je dost slyšet, ale jinak bez problému. Dupání je asi všude stejný, ale s tím asi nic nenadělám.
Odpovědět
#50

Včera jsem, na srazu, zjistil, že předminulý večer šlo pouze o jednorázovou noční směnu Smile , takže nyní vím, že mám také ohleduplné sousedy Big Grin
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)