Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Doplňky k okennímu kování Siegenia-Aubi
#1

Snažil jsem se od výrobce okenního kování Siegenia-Aubi A300, jenž je použito v našich oknech, získat katalog a ceník okenních doplňků s tímto kováním kompatibilních (např. uzamykatelné okenní kliky, balkónové kliky v provedení klika-klika, upgrade kování na bezpečnostní A300 Safety Plus apod.) Výrobce mě odkázal na své prodejce, jenž prý také stanovují ceny jednotlivých prvků:
Odpovědět
#2

Zdravíčko, chtěl bych se zeptat: nechal si někdo upravit kování na oknech a dveřích? Chtěl bych aspoň kliky s tlačítkem.
Díky za rady.
Odpovědět
#3

ivo oves Napsal(a):Zdravíčko, chtěl bych se zeptat: nechal si někdo upravit kování na oknech a dveřích? Chtěl bych aspoň kliky s tlačítkem.
Díky za rady.

Co je to? Resp. k čemu je to dobré?
Odpovědět
#4

Klika s tlačítkem stejně jako klika se zámkem se nedá otočit bez zmáčknutí tlačítka nebo odemčení zámku. Je to vlastně dětská pojistka, ale zároveň i proti zlodějům, protože se nedá okno, dveře otevřít z venčí např. šroubovákem.
Co se týká bezpečnostních prvků na obvodu oken a dveří, tak je tam jeden prvek co se šroubovákem vyháknout nedá, aspoň si to myslím. Je ve spodní části. Ale to je tak asi vše. Takové ty domačkávací válečky se dají z venčí vyloupnout šroubovákem. Běžné plastové okno se dá se šroubovákem z venku otevřít za pár sekund a ani se moc nepoškodí. Je to tím rámem okna, protože je pružný. Proto dneska existují např ty domačkávací válečky s hranou a ten proti kus na dámu je ve tvaru U, takže tam ta hrana válečku zapadne a nejde vyloupnout. To máš jak vstupní dveře, taky mají různé kategorie zabezpečení. Rád bych si to tedy předělal i sám, ale nevím kde co sehnat.
Odpovědět
#5

ivo oves Napsal(a):Klika s tlačítkem stejně jako klika se zámkem se nedá otočit bez zmáčknutí tlačítka nebo odemčení zámku. Je to vlastně dětská pojistka, ale zároveň i proti zlodějům, protože se nedá okno, dveře otevřít z venčí např. šroubovákem.
Co se týká bezpečnostních prvků na obvodu oken a dveří, tak je tam jeden prvek co se šroubovákem vyháknout nedá, aspoň si to myslím. Je ve spodní části. Ale to je tak asi vše. Takové ty domačkávací válečky se dají z venčí vyloupnout šroubovákem. Běžné plastové okno se dá se šroubovákem z venku otevřít za pár sekund a ani se moc nepoškodí. Je to tím rámem okna, protože je pružný. Proto dneska existují např ty domačkávací válečky s hranou a ten proti kus na dámu je ve tvaru U, takže tam ta hrana válečku zapadne a nejde vyloupnout. To máš jak vstupní dveře, taky mají různé kategorie zabezpečení. Rád bych si to tedy předělal i sám, ale nevím kde co sehnat.

Díky moc za vysvětlení. Trochu jsi mě vystrašilBig Grin A nevěděli by to ve Vekra?
Odpovědět
#6

Taky mě to napadlo, zkusím Window Holding a i Vekru, uvidíme.
Odpovědět
#7

ivo oves Napsal(a):Taky mě to napadlo, zkusím Window Holding a i Vekru, uvidíme.

Shanel jsem kliky se zamkem/tlacitkem na dvere na terasu a ve Vekra naproti metru ve Stodulkach mi doporucili, abych jim rekl typ nebo lepe donesl kliku, protoze se lisi typem hranolu a rozteci sroubu ... na coz jsem jeste nemel cas resp. si vzpomenu vzdycky jindy nez kdyz tudy jdu ... ale kazdopadne by to meli byt schopni resit a neni to daleko...
V nasem pripade to mame jako bezpecnostni pojistku ani ne tak proti vniknuti nekoho zvenku, jako spis ochranu prcku, aby sami nevlezli na terasu....
Odpovědět
#8

Tak to sem si nevšim, že je Vekra na Stodůlkách. Jinak jsem už kontaktoval Window Holding a musí se na to podívat technik, jestli se kování dá vůbec upravit na lepší zabezpečení. Takže si domluvím schůzku a pak napíšu co a jak.
Odpovědět
#9

Tak jsem konečně dál pokročil. Klika s dětskou pojistkou - s tlačítkem stojí 232 Kč bez DPH barva bílá, klika se zámkem 411Kč bez DPH, je to cena přímo od Vekry. 660 Kč stojí doprava, 480 Kč 1 hodina práce. Tyto kliky se nedají otevřít z venčí. Co se týká kování a úpravy na vyšší stupeň zabezpečení, tak to se ještě řeší. Kdo by měl zájem, můžu poslat kontakt na paní z Vekry, se kterou to řeším.
Odpovědět
#10

ivo/ ten kontakt by mě určitě zajímal, můžeš mi jej poslat PM?

Díky
Odpovědět
#11

Takže další informace ke kování. Stávající kování je třída zabezpečení 1. Každé okno a dveře obsahují ve spodní částí jeden čep nebo hříbek (nevím přesně jak to nazvat), který se nadá vyháknout např. šroubovákem. Všechny ostatní čepy lze vyháknout, ale ten jeden to udrží, takže zloděj by se neměl protáhnout. Upravit kování lze až na třídu bezpečnosti 3. To je že všechny domačkávací čepy budou ve tvaru hříbku a budou zajíždět do podkovy. Musí se kování celé odstranit a nahradit novým. Dělá se to na místě. Jedna výplň prý do půl hodiny. Teď čekáme na cenovou nabídku, bude po novém roce.
Odpovědět
#12

Jen pro info, už jsem dostal několik dotazů, jestli už mám nabídku, tak zatím ne. Jak bude, tak to sem vložím.
Odpovědět
#13

tak zatím žádná nabídka nedorazila. Už jsem to urgoval, bohužel bez odpovědi.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)