Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Výběr pojištění bytu
#1

Ahojky lidi,

díky Walkerovi me napadlo toto téma, vzhledem k tomu, že spekuluji nad tim u koho se pojistit tak jsem se Vás chtěla zeptat, zda máte nějaký dobry typ. Moje rodina je u Uniqa, jedna Allianzka mi dala na sebe kontakt, tak se jí taky oťuknu, ale kdybyste měli vlastní zkušenosti a typy, byla bych za ně moc ráda Big Grin
Odpovědět
#2

My máme pojištění u Kooperativy. Pojistili mě po telefonu, takže super (ale možná je to už standardní služba). Každopádně jsem si ji vybrala proto, že na netu bylo srovnání pojišťoven (na pojištění domácnosti). A u jediné Kooperativy byla poznámka, že absolutně bez výhrad. Uniqa je podle mě taky dobrá, ale Alianz bych nebrala.
Odpovědět
#3

Bavíme se o pojištění domácnosti? Mám dojem, že pojištění objektu nějak zajistil Finep a platíme si jej hromadně v rámci záloh SVJ. Nejsem si však jist zda pokrývá celý dům včetně bytů nebo jen společné prostory ...
Odpovědět
#4

talestalker Napsal(a):Bavíme se o pojištění domácnosti? Mám dojem, že pojištění objektu nějak zajistil Finep a platíme si jej hromadně v rámci záloh SVJ. Nejsem si však jist zda pokrývá celý dům včetně bytů nebo jen společné prostory ...
ano, pojisteni domácnosti, to se určitě nevztahuje z pojistky na na SVJ
Odpovědět
#5

FInep pojistil nemovitost a na domácnost je třeba pojistit zvlášť. Paní po telefonu z České pojišťovny mi to vysvětlila, domacnost = vše co se dá vysypat z bytu... a + podlahy a vče kdyby např byt vyhořel. Mám jej pojištěný i proti krádeži a také assistence navíc v případě zabouchnutí dveří.. dobrá služba... takže já mám Českou. Taky to šlo po telefonu Smile Smile
Odpovědět
#6

pojištění je fajn, ale teď záleží když si pojistíš byt a ona tam někde za zdí rupne trubka ( do 2 let záruka od finepu ) čí pojistka pokreje následné škody tvoje a nebo pojištění finepu které ručí 2 roky za nemovitost - pokud samozřejmě došlo k rupnutí trubky ze stavebního důvodu( chyba při stavbě, sednutí baráku...), ne že si jí někdo třeba provrtal Big Grin
Odpovědět
#7

fanosik + Blueorange: a muzu se jeste zeptat jen orientačne kolik platíte a máte pojištěnou i garáž a sklep?
Odpovědět
#8

Já mám Allianz už na třetím bytě. Mám to v provedení Exclusive včetně odpovědnosti ve vyšších limitech a připojištění nějakých dlaších konkrétnícjh věcí. Je to včetně asistenční služby (vyzkoušena, bohužel). Ročně platím na BC cca 3500/Y.

Zkušennost dobrá. Mám u nich i další pojištění. Neříkám, že jsou nejlevnější, to ale jeden stejně v okmažiku nehody nebo trablů neřešíSmile. Rychlost a platí dobře, likvidace žádný problém - promptně. Pro mě výhoda - mám svého agenta již mnoho let - takže žádné neosobní call centrum - ale agent dojede a vše se řeší v klidu s vysvětlením.
Odpovědět
#9

Ogg Napsal(a):Já mám Allianz už na třetím bytě. Mám to v provedení Exclusive včetně odpovědnosti ve vyšších limitech a připojištění nějakých dlaších konkrétnícjh věcí. Je to včetně asistenční služby (vyzkoušena, bohužel). Ročně platím na BC cca 3500/Y.

Zkušennost dobrá. Mám u nich i další pojištění. Neříkám, že jsou nejlevnější, to ale jeden stejně v okmažiku nehody nebo trablů neřešíSmile. Rychlost a platí dobře, likvidace žádný problém - promptně. Pro mě výhoda - mám svého agenta již mnoho let - takže žádné neosobní call centrum - ale agent dojede a vše se řeší v klidu s vysvětlením.
3500 za rok zni dost dobre, nechces se podelit o agenta? treba by ti za me dal slevu,pokud bychom se dohodli ;-)
Odpovědět
#10

no jeste k pojisteni domu/bytu.... je pravda, ze FINEP ma pojisteny dum (dokonce mam kopii te smlouvy), ale kdyz jsme resili hypoteku na byt, potrebovali jsme vinkulovat odpovidajici cast pojisteni na banku. V tu chvili jsme zjistili, ze celkova castka, na kterou je dum pojisten rozhodne neodpovida souctu cen bytu (je naopak cca na 50% hodnoty), takze jsme byli nuceni si byt (nikoliv domacnost) pojistit jeste zvlast do vyse uveru ...
Odpovědět
#11

Mám pocit, že se pojišťuje na novou hodnotu, tj. za kolik by se dům znovu postavil, kdyby se něco stalo - ne na tržní hodnotu. Má banka byla s vinkulací spokojena, proto si myslím, že by měla být pojistka v pořádku.
Odpovědět
#12

Ve "Finančním plánu pro rok 2011", jenž byl zaslán s pozvánkou na shromáždění SVJ je v bodu 2. popsána pojistná smlouva:
Citace:2. příspěvek na pojištění domu
Pojištění je uzavřeno se společností Česká Pojišťovna, a.s., skrze pojistnou smlouvu, které obsahuje živelní pojištění, pojištění pro případ odcizení krádeží, vloupáním nebo loupežným přepadením, pro případ vandalismu. Pojistná částka je 108 milionů Kč.

Ve finančním plánu je dále vyčísleno, že konkrétně pro dům B je placen příspěvek odpovídající podílu 19,2%. Z toho bych dovodil, že pojistná částka 108 milionů Kč pokrývá všechny domy A, B a C a pojištěny jsou tedy s ohledem na její výši pouze společné prostory - nikoli bytové jednotky.
Odpovědět
#13

Banka by se nikdy pri poskytovani hypoteky nesmirila s vinkulaci pouze podilu na spolecnych prostorach. Pojistovna rozvinkulovala pojistku na jednotlive byty, proto jsem pri uzavirani uverove smlouvy nemusela uzavirat pojisteni bytu.
Odpovědět
#14

Tak to mě se banka zeptala jestli chci i pojistit byt teda spíš finanční poradce od Finepu a říkala že je pojištěný jenom barák jako celek né bytové jednotky a myslím že jsem to viděla napsané i ve smlouvě ale musím se kouknout
Odpovědět
#15

Toto je výtah z mé úvěrové smlouvy, kde jsou uvedeny podmínky čerpání úvěru:

Nemovitost musí být pojištěna takovým typem pojištění a na takovou částku, aby v případě pojistné události
pojišťovna poskytla nejvyšší objektivně možné plnění, minimálně na částku x xxx xxx CZK (to je výše mé hypotéky).Uzavření Dohody o vinkulaci pojistného plnění z tohoto pojištění s Bankou.

Tj. uver jsem cerpala, podminky smlouvy byly splneny a byt pojisteny je.

2Madite: Ano, dum je pojisteny jako celek, ale pojistovna byla schopna rozvinkulovat pojistne plneni na jednotlive jednotky, a proto nebylo potreba uzavirat jeste zvlast pojisteni bytu.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)