Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Výběr nového notebooku - linux nebo windows?
#1

chci se zeptat jen tak mimo potřebuji nový notebook a nevim jestli s linuxem nebo klasika win, chtěla bych zkusit linux : ))) máte s tim někdo zkušenosti.
Zdáse mi dobrej některé věci lepší než win. Big Grin
Odpovědět
#2

Ušetříš na sofwaru, operační systém zdarma + open office zdarma a běží to jak má... Hlavně se poraď s prodejcem jestli na tom ten Linux poběží v pořádku, pak bych asi neváhal.

madite Napsal(a):chci se zeptat jen tak mimo potřebuji nový notebook a nevim jestli s linuxem nebo klasika win, chtěla bych zkusit linux : ))) máte s tim někdo zkušenosti.
Zdáse mi dobrej některé věci lepší než win. Big Grin
Odpovědět
#3

ricky : díky Big Grin
Odpovědět
#4

Jaký notebook vybrat ? Po zkušenostech radím nelesklý displej a pevnou konstrukci, hlavně víko chránící displej, dobré panty, dobrou ergonomii. Nejlepší ve stylu notebooků určených pro korporátní sféru, nic navoněného a vyleštěného. Otázka je za kolik. Mně se neomylně líbí ty nejdražšší pro profíky :lol: Dá se vybrat rozumný kompromis podle účelu použití. Je toho moc k diskusi. Ale zásadně na prvním místě bych vybíral podle kvality displeje, náhledových úhlů a barev. Úhly jsou největším problémem. Doporučuju probrat všemožné recenze a internetová fóra. Ze značek Lenovo, Dell, Asus, snad i Acer, ale s tím opatrně, neměl dobrou pověst, hlavně měl mechanické závady, praskající panty a plasty, teď už je to lepší. Otázka jestli notebook na denní tahání nebo občasné přenášení. Kritérií je moc. Nejlepší třebaže lesklé displeje má vyšší třída Sony, ale to je dost drahé. Nebrat supermarketové snačky. K systému : Nejlepší by byly oba nainstalované operační systémy a "dual boot" a linux si tak v klidu osahávat. Pod linuxem až na výjimky chodící pod wine (něco jako emulace windows) nespustíš windowsové programy. V podstatě to znamená odstřihnout se od windows. Je to něco za něco. Ne, že by s windows nebyly problémy, ale linux je pořád spíš pro profíky (na příklad na serveru) a pro kutily. U notebooků můžou být problémy s ovladači. Já mám windows XP a už jsem si hrál se sedmičkami, jde o zvyk, ale připadají mi dobré. Linux budu mít až na novém počítači (teď měla přednost Britská). Ricky : Můžeme probrat na nejbližším setkání, sám se rád něco dovím, jsem notebookovej už od XT Smile
Odpovědět
#5

tak jsem pořídila HP stejně jako můj starej drahoušek, kovová konstrukce dost nadupanej ( akorát tak pro mě ) za dobrou cenu a linux je zatim v pohodě.( vždycky tam mohu hodit windows mám ho na dvd od starého notebooku dá se nainstalovat na 2 komponenty - takže grátis)
Notebook byla nutnost ten starej nechávám mamce - používala můj ale když se stěhuji !!!
a bez něj bych byla jako mrtvá je to mé druhé já no jo jsem závislá co s tim nadělám Big Grin Big Grin
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)